Skocz do zawartości
Gość buczi82

Temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Mam pytanko odnosnie temperatury...

Mam wyl grzalke, wczesniej jak swiatlo nie swiecilo temperatura wynosila 27-28 stopni, teraz jak swieci swiatlo jest to samo, wiec swiatlo nie ma nic do tego... czy pompy moga nagrzewac wode, odpieniacza, obiegowa ? masakra w domu mam 24 stopnie a w akwa jak napisalem wyzej i to obojetnie czy to jest dzien czy noc, czy swiatlo sie pali czy nie, grzalka caly czas wylaczona... czy to mozliwe ze pompy az tak mocno nagrzewaja wode ??

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może termometr przekłamuje?zamontuj jakiś wiatrak DIY (30zł koszt zrobienia)podłącz i zobaczysz co się będzie działo.Tylko wiatrak zamontuj na zbiornik nie na sumpa bo lepiej ci schłodzi wodę jak będzie dmuchał na większą powierzchnie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

najwięcej nagrzewa światło, a temperatura w morskich łatwo idzie do góry, i powoli spada.

napisalem ze nie ma roznicy czy swiatlo swieci czy nie temperatura jest taka sama...

termometry mam dwa, jeden naklejany na szybe a drugi byl jako zestaw chinski, grzalka z osobnym termostatem, ale mna dwoch pokazuje to samo...

tak wiem zaloze jakis wiatraczek tak czy inaczej, tylko dziwi mnie ta temperatura...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz lampę?masz ledy ze nie grzeją wody?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tak mam ledy 120w chinskie, ale jak napisalem, wieczorem gdy jest zimno w pokoju i swiatlo jest zgaszone temperatura jest taka sam, nie wiem jak nad ranem bo spie, ale jutro wstaje o 4.30 wiec spr jaka bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna sprawa...ledy nie grzeją wody a reszta nie wiem?raczej nawet jak by coś tam miało podwyższoną temperaturę to aż tak by ci nie podnosiło jej,nie wiem to sprawa dla archiwumX :harhar:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz temperaturę innym termometrem, nie można polegać tylko na jednym, kup taki zwykły np.sera za kilka złotych. On jest w miarę dokładny 0,5 st C

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nagrzewa wodę. Każdy przepływ i każde urządzenie. Ale bez przesady.

I oczywiście, też jestem zdania, że musisz zmienić termometr. Ja kupiłem laboratoryjny, żeby być trochę bardziej pewnym tego co jest w akwarium.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Jak pisalem mam dwa termometry, jeden naklejany ktory przykleilem z boku akwa, drugi elektroniczny ktory jest w sumpie, obecnie temp w akwa to 28 stopnie a w sumpie pkazuje 27.9, nie mam pojecia co to moze byc, kupie dla pewnosci jeszcze jeden ehhh albo mam taki z Lidla dla ludzi co sie wklada do ucha lub do czola przyklada i zobacze... spr niestety czolo i ucho nie dziala, ale termometr ma funkcje temp pokojowej, wsadzilem do akwa i pokazalo 27.6, wyciagnalem zeby termometra nie uszkodzic lub cos takiego, pewnie by doszlo do 28 stopni...

wiec co mi grzeje wode, w sumpie mam 3 pompy, 1- ab2000/1, 2-nj800 podajaca odp, 3- nj2400 obiegowa... nic wiecej... :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tyle samo, buczi zauwaz, ze mielismy ostatni troche cieplych dni, dzis tez jest dosyc duszno mimo, ze chwilami pada. to normalne. mam taka sama temp. bez obaw, wszystko przezyje :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam temp. w akwa wyższą o 2-3 stopnie niż w pokoju,w zbiorniku masz co najmiej cztery pompy,które pracują bez przerwy,wiec się grzeją podnosząc temperaturę wody,jedyne wyjście to jakiś termoregulator+jakiś wiatraczek

Edytowane przez markus892 (wyświetl historię edycji)

100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 27 stopni.W sumpie obiegowa 6000 i dwie pompy odpieniacza,które są nad lustrem wody,ale mają wodne chłodzenie.Grzałka odłączona.Może być,że te 3 pompy Ci tak podgrzewają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ok dzieki wielkie, tak myslalem ze to sprawa pomp... w takim razie trza zainstalowac wiatraczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie, tak myslalem ze to sprawa pomp... w takim razie trza zainstalowac wiatraczki :)

jak już wyżej ktoś Ci napisał to sprawa wszystkiego co pobiera prąd, podczas pracy wydaje też ciepło.

pompy na tyle nie wiele tego ciepła wydają że nie powinny podgrzewać wody, co do światła

ledy 120w też wydają ciepło, jeszcze jak wszystko masz dość szczelnie pozamykane, tzn masz pokrywę u góry nad akwarium i nie masz tam cyrkulacji powietrza.

poza tym temperatura wody nie spadnie Ci bez chłodziarki poniżej temperatury otoczenia, zawsze będzie większa lub równa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza tym temperatura wody nie spadnie Ci bez chłodziarki poniżej temperatury otoczenia, zawsze będzie większa lub równa

Nieprawda, to tylko kwestia ilości wody odparowanej przez wymuszenie. W upały było grubo ponad 30 st, a w baniakach ludzie utrzymywali znacznie mniej.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, to tylko kwestia ilości wody odparowanej przez wymuszenie. W upały było grubo ponad 30 st, a w baniakach ludzie utrzymywali znacznie mniej.

Dokładnie tak. Ja bym nie ufał termometrowi foliowemu naklejanemu na szybę akwarium.Z elektroniką też różnie bywa. niema to jak tradycyjny, najlepiej laboratoryjny. A wiatraki napewno się przydadzą. Np. coś takiego: http://sklep.roslinyakwariowe.pl/chlodzenie-akwarium/wentylatory-aquamedic-breeze-p-7639.html?osCsid=6df84e45f95e8 ale DIY będzie znacznie tańsze,wiatraki od kompa, zasilacz z telefonu lub coś takiego i jest OK.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Juz na 100% wiem ze to pompy grzeja... dzisiaj mialem maly incydent z wlasnej glupoty ehhh

Wstaje rano, chce zapalic swiatlo na korytazu i d*pa, nie ma, mysle akwa, znowu cieknie... spr korki, wywala... wylaczylem z kontaktu, dziala... i tak mysle co ja glupi narobilem, wszystkie gniazdka mialem w szafce, woda paruje i sie zwara zrobila, widzialem to wczesniej, ale nic sobie z tego nie zrobilem... zostawilem to wszystko, wlaczylem tylko obieg, poszedlem do pracy, wracam i temperatura 26 stopni, dziala tylko powrotna i swiatlo, wiec pozostalem pompy grzeja do 28 stopni :/ teraz musze wszystko suszyc i wszystkie kable na zewnatrz za szafke ehhh masakra, jak nie urok to sraczka, a do tego powrot zaciagnal ciut wiecej wody i sie polalo do szafki grrrr :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: (...) za jakie grzechy ehhhh :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj tylko wentylator do szafki o będzie ok. Sam mam wszystko w środku. Śruby na wierzchu, nic nie rdzewieje ani nie jest wilgotne.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jak powrót mógł zaciągnąć wiecej wody? Od czego masz rewizję i zapas miejsca na wode w sumpie? Cos tam namieszales.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

No ja mialem kropelki na wtyczkach, prawdopodobnie woda dostala sie do srodka i wywalilo, teraz susze suszarka i zaraz bede podlaczal, jak nie wroce za 20min tzn ze po mnie hehe

zaciagnelo wiecej bo wczesniej nie malem locline a teraz zalozylem i zapomnialem dziurke dac wyzej zeby powietrze zaciagnelo, ale wywale go, moze jak go nie bedzie nie bedzie babelek, ale to juz w innym temacie, teraz musze podlaczyc prad, 3majcie kciuki zeby mnie nie (...) :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

ledy nie grzeją wody a reszta nie wiem?

...

Przepraszam za off ale skąd taka teoria???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego grzyba założyłes to locline czy jak się to zwie? Po co Tobie porady skoro robisz po swojemu? Tak nigdy nie zlikwidujesz ani powietrza ani problemów.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to powinni mu prąd odciąć... to nie jest zabawka dla wszystkich.... :smoke::harhar::thumbsup:

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz troche wiecej jak 20 min zyjesz?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.