Skocz do zawartości
witek2000

metis crp

Rekomendowane odpowiedzi

czyli krzaczki u mnie (lampę sprzedałem Pio7) były najmniejszym problemem :/ szkoda bo wydawało mi sę, że sprzedaje sprawną lampę jeszcze na gwarancji a tu takie beee z nią zrobili :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie i każdemu moze zdarzyć się nie dopatrzenie więc nie ma co tu psów na nich wieszać.

Dopatrzyli się przecież spalonej diody w lampie, fachowo i profesjonalnie doradzają.

Na szczęście jest jeszcze trochę gwarancji więc jest też czas na załatwienie sprawy.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga odgrzewając temat dobrze by było aby lampa jednak płynnie ściemniałą a nie koczyła pracy nagłym zgasnięciem, bo przeciez nie każdy świeci jej maksymalną mocą.

U mnie dla przykładu świeci z mocą 70%, moonlight 5% i wschód/zachód 240 min, na sofcie 2.2.3 i niezmienionych pozostałych ustawieniach - zachód kończy się gwałtownym zgaśnięciem lampy w 76 minucie a po dwóch minutach nagłym rozbłyskiem oświetlenia nocnego.

Dla przykładu na mój baniak i obsadę w zupełności by mi wystarczyło 2x50w o takiej długości jak metis ale takich lamp nie ma :( bo wtedy wszystko by chodziło płynnie i jak należy....

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Chcesz powiedzieć, że nie jest tak, że wschód lub zachód trwa tyle ile ustawiłeś, niezależnie od wartości wyjściowej światła dziennego? I jeszcze nie ma ciągłości pomiędzy zachodem czy wschodem, a oświetleniem nocnym??

A jak by to wyglądało jakby ktoś ustawił np. 40% mocy jako światło dzienne? Zachód kończyłby się np. po 40 minutach, a po kolejnych 15 włączałoby się nocne?? Toż to jest bezsensu. Wyglądałoby to na jakąś niedoróbkę programistów. A w to nie chce mi się wierzyć!


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dla przykładu świeci z mocą 70%, moonlight 5% i wschód/zachód 240 min, na sofcie 2.2.3 i niezmienionych pozostałych ustawieniach - zachód kończy się gwałtownym zgaśnięciem lampy w 76 minucie a po dwóch minutach nagłym rozbłyskiem oświetlenia nocnego.

Być moze pomogłoby ustawienie Max lamp power na 100% mocy w zakładce Daylight settings a w Par Table na 70% niby to samo ale lampa trochę inaczej to czyta i wtedy zachód nie bedzie sie kończył nagłym, gwałtownym gaśnieciem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt te wschody i zachody nie sa do konca dopracowane/zrozumiałe..miejmy nadzieje,ze zostanie to "naprawione"...

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być moze pomogłoby ustawienie Max lamp power na 100% mocy w zakładce Daylight settings a w Par Table na 70% niby to samo ale lampa trochę inaczej to czyta i wtedy zachód nie bedzie sie kończył nagłym, gwałtownym gaśnieciem,

Ciekawa koncepcja.

Może ktoś zorientowany w temacie rozwinie ten wątek?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaraz. Przecież to Ty jesteś tym zorientowanym :)

Ustaw i przetestuj.

Ja dopiero czekam na swoją lampę.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą ciekawą koncepcję, podałem na podstawie ustawień mojej Pandory XM 4x150 led plus 4xT5, na tym samym firmware, który podaleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten miesiąc tak zarwany że nie mam czasu po d*pie się podrapać więc zabawy z lampa na razie odpadają...

Co do tablicy par to co da zmniejszenie do 70% a zwiekszenie lampy do 100%. Przyznam sie że tego ustawienia jakoś do tej pory nie tykałem.

I jak sie ma to do poboru prądu, bo logiczne jest że jak lampa chodzi na 70% mocy i 100% to pobiera ok 140w pradu. A w przypadku 100% mocy i 70% par zuzywa 200w czy też obniżenie par zmniejsza pobór pradu?

Bladego pojecia nie mam jak to działa :)

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pio7, to chodzi tylko o to, żeby oszukać program (może się da). Jak sądzę, tablica PAR ma pierwszeństwo nad całą resztą w kwestii określania z jaką mocą świeci lampa. Czyli na dzień ustawiasz sobie w tej tablicy taką moc jaką chcesz np. 70%. Ale jednocześnie informujesz program, że lampa działą na 100% (Max lamp power) i program oblicza zachody i wschody dla 100% i może faktycznie wtedy będzie to działało tak jak chcesz. Taki myk :)

rutra: dzięki za pomysł. Zapamiętam. Zaraz jak się pojawi paczko, to przetestuję.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pio7, to chodzi tylko o to, żeby oszukać program (może się da). Jak sądzę, tablica PAR ma pierwszeństwo nad całą resztą w kwestii określania z jaką mocą świeci lampa. Czyli na dzień ustawiasz sobie w tej tablicy taką moc jaką chcesz np. 70%. Ale jednocześnie informujesz program, że lampa działą na 100% (Max lamp power) i program oblicza zachody i wschody dla 100% i może faktycznie wtedy będzie to działało tak jak chcesz. Taki myk :)

rutra: dzięki za pomysł. Zapamiętam. Zaraz jak się pojawi paczko, to przetestuję.

Witam,

wydaje mi się że właściwym tokiem rozumowania było by po prostu zgłoszenie problemu do wsparcia Producenta. Skoro takowe istnieje to wydaje się to być logiczniejszą drogą niż szukanie obejść na nieprawidłowo działającą funkcję.

Sam ostatnio trafiłem na problem w week tweak -http://nano-reef.pl/topic/48640-blad-w-week-tweak/ - i czekam ;)

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Kiedy zgłosiłeś swój problem?

(do opisu Twojego problemu nie mam niestety dostepu)

Forum służy do wymiany informacji i zaradzaniu ewentualnym problemom. Dla mnie takie informacje jakie podał pio7 są na wagę złota, szczególnie w kontekście wyboru konkretnych rozwiązań. Dlatego opinie i problemy użytkowników konkretnych urządzeń dużo bardziej mnie interesują niż foldery reklamowe i strony www producentów tych urządzeń.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze przeczyta ten post Przemek i zarówno do Pio7 jaki do mnie - jak będzie chciał podpytać o szczegóły -to się odezwie;)-bo "problem" z zachodami i wschodami jest dosc znany-a nierozwiazany do tej pory...

Ze swojej strony napisze ,ze testowalem kilka firmware i jak do tej pory najnowsza "beta" oraz ten ze strony producenta ma najmniej "bledow"...Poza tym przydalby sie manual na zasadzie "jak krowie na rowie..;)i to w naszym języku.

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Kiedy zgłosiłeś swój problem?

(do opisu Twojego problemu nie mam niestety dostepu)

Forum służy do wymiany informacji i zaradzaniu ewentualnym problemom. Dla mnie takie informacje jakie podał pio7 są na wagę złota, szczególnie w kontekście wyboru konkretnych rozwiązań. Dlatego opinie i problemy użytkowników konkretnych urządzeń dużo bardziej mnie interesują niż foldery reklamowe i strony www producentów tych urządzeń.

Problem opisałem na forum zdaje się w piątek, a mailowo zgłosiłem w sumie dopiero dzisiaj.

W przeciągu kilku ostatnich miesięcy kilkukrotnie miałem przyjemność (tak , właśnie przyjemność) kontaktować się z szeroko pojętym serwisem w PS i za każdym razem sprawa została załatwiona w całkowicie profesjonalny sposób.

Żeby nie być gołosłownym w przedostatni piątek w nocy stwierdziłem problem z modułem bluetooth w swojej lampie (przestał przyjmować kod parowania- nie dało się podłączyć ale lampa działała poprawnie na wcześniej ustawionych parametrach) -jeszcze tej samej nocy miałem pierwszy kontakt z Przemkiem a we wtorek rano dotarł do mnie nowy moduł komputera, który sobie na spokojnie w zaciszu domowym wieczorkiem wymieniłem, a uszkodzony odesłałem następnego dnia.

O ile mam jakieś tam swoje uwagi na temat oprogramowania lamp - nazwałbym je jako wczesna faza beta - ale to zwykłe problemy wieku "dziecięcego" z których mam nadzieję wyrośniemy to odnośnie samego sprzętu jak i wsparcia - życzyłbym sobie aby każdy producent tak działał.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk z nowo wypuszczonym na rynek autem.......później zdarzają się poprawki ale jak serwis działa bez zarzutu to nie ma problemu, klient będzie zadowolony.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qlfon

". Lampa działała, soft działał a od wczoraj mam informację o złym firmware."

Ta kwestia poruszana już była parę razy - słowo klucz to "upgrade if possible".

Chodzi o to że nowsze firmwary zostały wypuszczone po publikacji softu - i ten nie rozpoznaje go(na podstawie nagłówka) - stąd komunikat aby "upgrajdować" lampę jeśli to mozliwe.

Jeśli soft byłby nie prawidłowy(np. od Hyperiona do Metisa CRP) - to skończy się to na 100% blokadą komputera - i wizytą w serwisie.

Jeśli lampa działa na danym firmware napisanym dla danego typu procesora(np. 3k) - to na metisie crp pójdzie firmware od Black Pythona - a na BP - z Pandory XM. Oczywiśćie - nie wszystkie ustawienia mogą działać prawidłowo(z danym softem na PC) - ale lampa nie zostanie uszkodzona - a powrót do właściwego firmware nadal jest możliwy.

@wschody/zachody - długość trwania

Ten temat był już również poruszany - jego długość zależy od mocy lampy(w aktualnym firmware). Przy 100% i ustawionych 100 minutach - około 100 minut będzie trwał. Przy 50% - 50 minut - przy 25% - około 20-25 minut.

W firmware 2.6 który pojawi się dziś - długość wschodu/zachodu nie zależy od ustawionej mocy lampy.

Wschód i zachód odbywa się wg dokłądnie takich samych ustawień "elektrycznych" lampy - czyli 2% przy wschodzi - świeci tak samo jak 2% przy zachodzie - dlatego też poziom rozjaśniania czy ściemniania MUSI wyglądać tak samo - tylko w drugą stronę :)

Nie ma innej możliwości.

Lampa przy wschodzie stopniowo zwiększa co 1% moc(a konkretnie wypełnienie 10 bitowego kanału co 1 - od 1 do 1000) - w przy zachodzie - zmniejsza tę wartość.Te symulacje nie różnią się niczym - i jak napisałem - jasności muszą być podobne(pod warunkiem nie zmieniania niczego w tablicy PAR).

@pio7

Kwestia serwisu już była przeze mnie wyjaśniana - uważam ze najlepszym miejscem do zgłaszania uwag/zastrzeżeń jest serwis - a nie forum - na które to osoby z serwisu nie zaglądają.

Lampa Metis CRP którą posiadasz to pierwsza seria Metisów CRP na wentylatorach 60mm - które niestety cechowała nieco gorsza kultura pracy niż najnowsze Maglevy 80mm(które są w zasadzie niesłyszalne). Lampa jak trafiła do nas to okazało się że wentylatory nie pracowały prawidłowo - nie chłodziły lampy w stopniu wystarczającym - ulegał przegrzewaniu jeden ze stabilizatorów - i lampa się po prostu przegrzewała - i serwis mógł wyczytać to z firmware(i logów do pamięci komputera). Wadliwy element został wymieniony - i wentylatory zaczęły chłodzić lampę tak jak powinny - stąd może wrażenie że chodzą dużo głośniej niż wcześniej - ale wynika to z faktu że teraz pracują jak powinny - a wcześniej bardzo powoli kręciły się - w zasadzie nie spełniając swojej funkcji.

Od zeszłego roku we wszystkich lampach stosujemy już wentylatory 80mm - które są w zasadzie bezgłośne.

Jeśli chciałbyś "upgradować" lampę do najnowszej wersji - proszę skontaktuj się ze sklepem - otrzymasz informacje jak to będzie wyglądało - i ile kosztowało.

Proszę pisz bezpośrednio już na sklep (@) reefshop.pl

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć :clap:


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak by ktoś miał wątpliwości dlaczego warto jak to niektórzy twierdzą "przepłacać" za markowy sprzęt uprzejmie donoszę, że zgłoszony przeze mnie problem został usunięty (poprzez wydanie nowego firmware) w czasie około 8h... Czas reakcji jak i fix time naprawdę imponujący ;)

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety znowu problem z dlugoscia zmierzchu -moja lampka zamiast 120 min -to gasi sie calkowicie po ok 90 min...

soft bali rev. dla lamp 3ch i firmware 2.6c.

Przemku zrob cos z tym...;)

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam krzaczki na wyświetlaczu metisa ale nie mogę sobie pozwolić na wysyłkę do serwisu gdyż nie mam nic zastępczego :(


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pozostałe ustawienia lampy?

Moc kanałów? Jeśli moc kanałów będzie mniejsza od 100%(wszystkich) to lampa zgaśnie odpowiednio szybciej.

Przykładowo - moc lampy ustawiona na 100% - kolory kanałów na 100% również - lampa gaśnie 120 minut.

moc lampy 50% - kanałów 100% - lampa będzie gasła 120 minut.

Moc lampy 100% - kanałów 50% - lampa będzie gasła 60 minut.

Wynika to z faktu że komputer chce wygaszać wszystkie kanały równomiernie - więc liniowo zmniejsza ich moc.

Jeśli jeden kanał miałby 100% - a pozostałe 50% - to te kanały zgasną po 60 minutach - a ten co był na 100% - po 120 minutach.

Pod tym kątem soft na 3ch został napisany jak na 8ch - to było "zapożyczone" od starszego brata(procesora)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cromags - napisz proszę do serwisu - jeśli takie coś się zdarza - to najlepiej pisać do właściwego adresata (na NR reakcja będzie albo późna - albo czasem żadna jak temat "spadnie" z przedniej strony)

Jeśli nie możesz odesłać całej lampy - to proszę skontaktuj się jutro telefonicznie z serwisem( tel. 58 7145798)- poproś p. Tomka - i myślę że jak nie masz lampy zastępczej - to serwis będzie mógł Ci wysłać nowy LCD.

Niestety - ponieważ PWM działa jak nadajnik(ścieżki doprowadzające sygnał) i "sieją" w powietrzu - to czasem niektóre LCD - nawet po kilku tygodniach mają tendencję do "łapania" tego z powietrza - i zawieszeniu ulega kontroler HD w wyświetlaczu. Komputer lampy dalej działa poprawnie - jednak na LCD są krzaczki.

Wyłapanie tego podczas 72 godzin testów - jest niemożliwa - to taka "wada ukryta" - ale i na to już znaleźliśmy ostatnio sposób.

Jestem pewien że i Twoją lampę "uleczymy" ;)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa no ok - rozumiem...przetestuje jeszcze;)

A ustawiony mam program dla t5 LPS.

Czy w wersji finalnej bali bedzie mozliwosc wgrania programu par Bali (tak jak w 8ch)?

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa..

No to jak masz ustawiony program aklimatyzacyjny - to zmienione są moce kanałów.

Informacja o dniach pozostałych do końca aklimatyzacji jest nieprawidłowa - sprawdziłem kod - program działa - jednak źle oblicza informację dla wyświetlacza (zmiana z minut na godziny/dni) .

Ten program trwa około 60 dni(jeśli to program T5 - mixed corals LPS/SPS

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.