Skocz do zawartości
krisalp

glony pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

A tak jeszcze zapytam..nie padl Ci ostatnio ukwiał? Na starszych filmikach jest na obecnym go nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

witam.

powiedz, a ile litrów ma to akwa?bo nie widze. (hepatus pływa wiec chyba nie za małe?)

a te swietlówki?? 2 x 35w??t8? nie wiesz jakie? może do holendra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał że juwel 180, a swietlowki w tych zestawach to t5 2x35w.

witam.

powiedz, a ile litrów ma to akwa?bo nie widze. (hepatus pływa wiec chyba nie za małe?)

a te swietlówki?? 2 x 35w??t8? nie wiesz jakie? może do holendra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

a to nie za mało? nawet 0,5w/l nie ma, do tego stare swietlówki...glony chyba to lubia...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał że juwel 180, a swietlowki w tych zestawach to t5 2x35w.

Na 180L 2x35W to trochę krucho co najmniej o 2,5 raza krucho :(

Wąsiska takie się porobili że aż się błazny w tym tarzają :)

Co to za światło dokładnie?

Edytowane przez wa1ker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze zapytam..nie padl Ci ostatnio ukwiał? Na starszych filmikach jest na obecnym go nie widać.

[/

nie padł wszystkie są tylko na spacer poszły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie za mało? nawet 0,5w/l nie ma, do tego stare swietlówki...glony chyba to lubia...?

no zamało to t8 blu i white do marin brak kasy na lepsze ,nie brałem tego pod uwagi ze glony lubią słabsze światło czy może ktoś to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 180L 2x35W to trochę krucho co najmniej o 2,5 raza krucho :(

Wąsiska takie się porobili że aż się błazny w tym tarzają :)

Co to za światło dokładnie?

swietluwki t8 niestety 25w :( interpet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietluwki t8 niestety 25w :( interpet

O bracie :wallbash: gdyby nie te kawałki wystających korali to można by pomyśleć że to FO albo słony holender :wallbash:

Załóż światło jak trzeba bo w tej postaci to Ci tylko bagno rośnie :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O bracie :wallbash: gdyby nie te kawałki wystających korali to można by pomyśleć że to FO albo słony holender :wallbash:

Załóż światło jak trzeba bo w tej postaci to Ci tylko bagno rośnie :wallbash:

ok jakies fakty ta temat swiatła chodzi o wzrost glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O bracie :wallbash: gdyby nie te kawałki wystających korali to można by pomyśleć że to FO albo słony holender :wallbash:

Załóż światło jak trzeba bo w tej postaci to Ci tylko bagno rośnie :wallbash:

a czy nie jest tak że przy mocnym świetle glony też na dopalaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

"a czy nie jest tak że przy mocnym świetle glony też na dopalaczu"

tak, od 0,5w/l i mniej do ponad 1w/l i wiecej, zależy od rodzaju... co jaki glon lubi :rofl:

daj "normalne" światło i nie kombinuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a czy nie jest tak że przy mocnym świetle glony też na dopalaczu"

tak, od 0,5w/l i mniej do ponad 1w/l i wiecej, zależy od rodzaju... co jaki glon lubi :rofl:

daj "normalne" światło i nie kombinuj...

co to jest normalne światło np 4 t5 wystarczy czy hqi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

3x39w dla aktualnej obsady spokojnie starczy,

4x39w to już napewno bedzie ok i z kolorkami możesz pokombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisalp zastanów się przede wszystkim czy stać Cię na to akwarium, jesli uznasz że tak to przeczytaj jeszcze raz post 22 i 24, dobrze by było też trochę ograniczyć karmienie.

Światełko też zmień chociaż na 0.5w/l bo przy obecnym korale nie wytrzymają.

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zrobiłem tak wyczyściłem co się da zwierzaki będą w następnym tyg wyłączyłem uv puki nie znajdę jakiegoś dobrego światła to dołożyłem jeszcze jedną tube t8 720mm białą bo taką miałem pod ręką

nie wiem czy dobże zrobiłem dołożyłem kostkę lipowa do odpieniacza zastanawia mnie jego praca wrzuce linki oceńcie i piszcie proszę uwagi ja czekam na efekty :)

czy to normalne że slimaki padają nie wytrzymują 4 miesiecy zbieram po nich tylko muszle

Edytowane przez krisalp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zrobiłem tak wyczyściłem co się da zwierzaki będą w następnym tyg wyłączyłem uv puki nie znajdę jakiegoś dobrego światła to dołożyłem jeszcze jedną tube t8 720mm białą bo taką miałem pod ręką

nie wiem czy dobże zrobiłem dołożyłem kostkę lipowa do odpieniacza zastanawia mnie jego praca wrzuce linki oceńcie i piszcie proszę uwagi ja czekam na efekty :)

czy to normalne że slimaki padają nie wytrzymują 4 miesiecy zbieram po nich tylko muszle

Szukaj tego światła i to szybko (led/HQI/T5) i nie kombinuj z tymi T8 - po prostu o nich zapomnij

O pracy odpiernicza się nie wypowiem bo nie wiem jak powinna wyglądać jego prawidłowa praca

Natomiast ślimaki najprawdopodobniej są nokautowane przez krewetki i kraby - dokarmiasz je czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tego światła i to szybko (led/HQI/T5) i nie kombinuj z tymi T8 - po prostu o nich zapomnij

O pracy odpiernicza się nie wypowiem bo nie wiem jak powinna wyglądać jego prawidłowa praca

Natomiast ślimaki najprawdopodobniej są nokautowane przez krewetki i kraby - dokarmiasz je czasem?

ale co krewetki i kraby czy slimaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tego światła i to szybko (led/HQI/T5) i nie kombinuj z tymi T8 - po prostu o nich zapomnij

O pracy odpiernicza się nie wypowiem bo nie wiem jak powinna wyglądać jego prawidłowa praca

Natomiast ślimaki najprawdopodobniej są nokautowane przez krewetki i kraby - dokarmiasz je czasem?

krewetki jedzą jak karmie rybki

a o t8 tak wiem szukam cos takie były w akwa t8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co krewetki i kraby czy slimaki ?

Krewetki i kraby

Co jedzą ?

Edytowane przez wa1ker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dawno mnie nie bylo bo troszke pracy sie nagromadzilo. wchodze na forum a tu , taki fajny temat.

oj dawno nie widzialem takiego refugium. krytykowac nie ma co bo kazdy sie boryka z jakimis problemami. moja rada to LPS bym komus oddal bo jak dla mnie to odejda na wieczna rafe, ekipa czyszczaca- i to jak najszybciej , koledzy przedemna juz ci dokladnie wytlumaczyli jaka i troszke wieksze zainteresowanie baniakiem, bo szkoda ma jakis potencjal jak troszke obsade koralowa powiekszysz.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki i kraby

Co jedzą ?

jedzą mrożonki tzn czasami mieszankę a głównie myssis srimp tak specjalnie to je nie dokarmiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dawno mnie nie bylo bo troszke pracy sie nagromadzilo. wchodze na forum a tu , taki fajny temat.

oj dawno nie widzialem takiego refugium. krytykowac nie ma co bo kazdy sie boryka z jakimis problemami. moja rada to LPS bym komus oddal bo jak dla mnie to odejda na wieczna rafe, ekipa czyszczaca- i to jak najszybciej , koledzy przedemna juz ci dokladnie wytlumaczyli jaka i troszke wieksze zainteresowanie baniakiem, bo szkoda ma jakis potencjal jak troszke obsade koralowa powiekszysz.

te LPS to tak puł roku nawet coś urosły jakoś się trzymają wiem że swiatło jest do du...y ale miało być inaczej a jest jak zawsze szukam LED albo HQI narazie muszę pozbyć sie tych zielonych łąk korale z czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te LPS to tak puł roku nawet coś urosły jakoś się trzymają wiem że swiatło jest do du...y ale miało być inaczej a jest jak zawsze szukam LED albo HQI narazie muszę pozbyć sie tych zielonych łąk korale z czasem :)

Sorry za szczerość ale zdecydowanie od du...y strony zacząłeś :wallbash:

A co do światła to jeśli zastanawiasz się między LED a HQI to proponuję LED i to jak najszybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc i zidentyfikować zielsko, które ostatnimi czasy pojawiło się w moim dojrzewającym baniaku? Czekam na Wasze pomysły; golić, kosić, pielęgnować?

post-14527-0-38221100-1345577465_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.