Skocz do zawartości
hugo238

MOJE 30L RAFY

Rekomendowane odpowiedzi

to naprawde ma 30l ??? i pływa tam hepatus .... powodzonka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna tubastrea. Czym ją karmisz?

To na ostatnim zdjęciu w górnym rogu to nie Hepatus, prawda?


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wszystko ok ale za tego Hepatusa dostaniesz Joby konkretne od ludzi z forum. jest problem żeby go w 100L trzymać bo to dalej zły pomysł ale w 30L? pokolce są dość ciężkie w utrzymaniu w małych akwa. pomimo tego co mówią niektórzy "znawcy". pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolega grubo pojechal z hepatusem w 30l z tego 1/3 zajmuje skala......


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to naprawde ma 30l ??? i pływa tam hepatus .... powodzonka ;/

NO NIE, WIEZIAŁEM ŻE BEDA BIADOLIĆ,NARAZIE MA MOŻE 1,5 CM DŁUGOSCI ,JAK PODROSNIE PÓJDZIE DO WIEKSZEGO ZBIORNIKA ,SPOKOJNIE EKOLODZY

Edytowane przez hugo238 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium bardzo ładne, ale Hepatus czy ty wiesz co to za ryba :wallbash: bo odnoszę wrażenie że nie.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ochłon chłopie i kup sobie welonke i kule.Tam fizycznie masz z 15 litrów wody w takiej ilości to się ryby przewozi a nie hoduje.

Odemnie minus za podejscie, nie pisz dużą literą bo nikt tu głuchy nie jest.

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek fajny:D Tylko tak jak wyżej hepatus troche nie trafiony w taki litraż :D ale jak mówisz że będzie większe mieszkanko dla niego to nie widzę problemu. Jeśli tylko zdołasz go utrzymać w takiej rafce to czemu nie :D

Powodzenia :D


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze ta ryba nie potrzebowała się wypływać... Robisz hepatusowi wielką krzywdę, z każdym kolejnym dniem coraz wiekszą. Wiele już było przypadków na forum, że ludzie wkładali nieodpowiednie ryby do swoich akwariów, ale ty zdecydowanie pobiłeś wszystkich. Na taką okoliczność powinien być jakiś paragraf. Gdyby to ode mnie zależało już nie należałbyś do społeczności Nano-Reef. Może idź być zwyrolem gdzie indziej?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna tubastrea. Czym ją karmisz?

To na ostatnim zdjęciu w górnym rogu to nie Hepatus, prawda?

TUBKI,powiedziałbym co jem na obiad miesnego, to im sie dostanie podane na drucie,a przede wszystkim mieso z pstraga z dunajca ,mieso z łososia ,a od czasu do czasu płatki suchego pokarmu dla ryb z słodkiego

Edytowane przez hugo238 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie...przeciez ten hepatus ma tylko 1,5 cm....mini rybka do mini rafki..co sie czepiacie ;) jak podrosnie to to pojdzie do wiekszego baniaka..w czym problem ;)

nie samowite co sie dzieje..ech!!!


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUBKI,powiedziałbym co jem na obiad miesnego, to im sie dostanie podane na drucie,a przede wszystkim mieso z pstraga z dunajca ,mieso z łososia ,a od czasu do czasu płatki suchego pokarmu dla ryb z słodkiego

Bardzo mi się podobają, ale właśnie obawiałem się dokarmiania. Chyba się jednak nie powstrzymam :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochłon chłopie i kup sobie welonke i kule.Tam fizycznie masz z 15 litrów wody w takiej ilości to się ryby przewozi a nie hoduje.

Odemnie minus za podejscie, nie pisz dużą literą bo nikt tu głuchy nie jest.

EJ GOŚCIU OSZCZEĆ SOBIE TE UBOLEWANIA,BO NIE ROBI TO NA MNIE WRAŻENIA , A Z DUŻEJ LITERY BEDE SOBI PISAL JAK BEDE CHCIAŁ.

Edytowane przez hugo238 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Nie chodzi czy ma 1cm czy 2cm tylko o czynniki stresujące.Po pierwsze to tylko pare litrów wody po drugie w takiej pikorafce są niesamowite wachania parametrów.Coś mi się wydaje że ten hepatusek nie pójdzie do większego baniaka bo prędzej wyląduje w kibelku. :wallbash:

Ile masz latek dziewczynko????? :welcome:

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Dieter ma racje. Hepatus dosyć wrażliwy jest zarówno na parametry wody jak i na stres.

Objawy to strach, wyblakłe kolory i białe kropki na ciele.

Jak chcesz u nas zabawić i czerpać z portalu- opanuj sie :rtfm:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jak kupujesz małego psa szczeniaka i podrośnie to też go oddajesz na "większe podwórko". Dla mnie sprawa jest prosta... nie mam warunków na utrzymanie danego zwierzaka to go nie martretuje. A duzymi literami pisz sobie dłużej. Tylko czekam, aż któryś z adminów wyśle Cię na urlop... dłuuuugi urlop.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mojej ostatniej wypowiedzi...to byl sarkazm..jakby ktos nie zalapal..he he


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hugo238 - zapomnialem zapytac, a ile Ty chcesz trzymać go w 30l? Bo w mojej poprzedniej wypowiedzi miałem na myśli max tydzień


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

golob ale zemsta chyba nie przeżyje tego minusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz być zjedzony żywcem to weź znajdź kogoś z większą solanką i zmajstrój sobie większą i wtedy go wpuść... i czytaj duużo o pokolcach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ GOŚCIU OSZCZEĆ SOBIE TE UBOLEWANIA,BO NIE ROBI TO NA MNIE WRAŻENIA , A Z DUŻEJ LITERY BEDE SOBI PISAL JAK BEDE CHCIAŁ.

Takie teksty to proszę bardzo na "face zbuku" albo na NK a nie na tym forum. tyle. :whistle:

i miej litość dla tej ryby!!!

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dieter jeszcze jeden minus od kolegi i bedziesz na jego czarnej liście :thumbsup: :thumbsup: Ale co racja to racja z hepatusem to przegięcie :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.