Skocz do zawartości
mardow

Jaki odpieniacz do takiego sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 90L - miękasy, jedna ryba, 2-3krewetki, ślimaki turbo.

Sump, jak niżej - chcę wstawić odpieniacz Resun SK-300, może macie jakieś inne/lepsze pomysły - wody w sumpie będzie 25cm, miejsca w szafce do 56cm(ale trzeba odliczyć miejsce na wyciąganie kubka.

post-13115-0-73672400-1345578889_thumb.jpg

Edytowane przez mardow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek Ch, całe życie, skały, z tego zbiornika poszło właśnie do innego zbiornika i same, co tygodniowe podmiany(robiłem - 10L), wątpię żeby tam wystarczyły(pieniło aż miło :D), może się mylę.

Budowa sumpa, przelewu, światełka z LED to takie przedbiegi przed tym co stworzę(mam nadzieję) w zimę lub po zimie - po prostu chcę się szkolić - technicznie - na mniejszej bańce ;)

Ponawiam pytanie i tematu nie zamykam ;)

Edytowane przez mardow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na jednej rybce się skończy ? :harhar:

Nawet przy dwóch małych czy trzech ten SK-300 powinien wystarczyć.

W sumpie jak będziesz miał troche miejsca, wrzucisz pare skałek luzem i będzie :thumbup:

Aż się miło czyta posty gdzie człowiek poważnie zapatruje się pomimo, że ma mały baniaczek i niewiele potrzeba do jego prowadzenia.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumpie znajdzie się miejsce na skałę, której będę miał w zapasie.

Rybka będzie na pewno jedna - zgadnij jaka - podpowiem, taka, którą kochają dzieci ;), więcej będzie w większej bańce.

Chyba jednak postawię na Resun SK-300 choć myślałem o Midiflotor.

Nowy projekcik 90L będzie wyglądał tak - widok od d..y strony :):

post-13115-0-42101800-1345588835_thumb.jpg

Edytowane przez mardow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany midiflotor + brzęczyk wyjdzie drożej niż nowy SK-300.

Co się będziesz szczypać, parke "Nemo". Dobraną parke żeby wojen nie było chociaż potem też mogą się zdarzyć potyczki.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem resuna przy obsadzie 2xClarki i 2xEviota pellucida i spokojnie dawał radę.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze dołożę swoje 3 grosze ale czy na pewno skończy się na 90 litrach musisz się dobrze zastanowić wiem sam po sobie było 20 potem 80 teraz 130 i już myślę nad 300 tak samo jest z życiem a niech żona złapie bakcyla jak u mnie to amen ta fajna o a ta jaka śliczna no a tą to już musimy mieć sorki że nie do końca w temacie ale takie życie :)


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze dołożę swoje 3 grosze ale czy na pewno skończy się na 90 litrach musisz się dobrze zastanowić wiem sam po sobie było 20 potem 80 teraz 130 i już myślę nad 300 tak samo jest z życiem a niech żona złapie bakcyla jak u mnie to amen ta fajna o a ta jaka śliczna no a tą to już musimy mieć sorki że nie do końca w temacie ale takie życie :)

Oczywiście masz rację, na 90L na pewno się nie skończy, mam tego świadomość - pisałem o tym wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przegroda na 19cm z przeswitem na 3cm nic Ci nie bedzie dawac, jest zupelnie zbedna. Woda nie bedzie plynac dolem bo kolejna jest wyzej na 25cm i taki bedzie poziom wody w komorze odpieniaka. Albo nie planuj jej wogole, albo zrob wyzsza.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wody w komorze filtra nie będzie tyle ile naleje do systemu, a później tyle ile doleje automatyczna dolewka? W takiej sytuacji przegroda ma sens, ale rzeczywiście można ją ustawić wyżej, po co się ograniczać.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim filtrze mowa. Natomist czy odpieniacz da z do prawej czy do lewej komory nie ma znaczenia. Ta przegroda na 19 cm sensu nie ma. Ani nie spietrzy wody, ani nie wygasi babelkow.

Po co marnowac sobie miejsce i dokladac roboty

EDIT: Przy tak malych romiarach odpieniacza i ograniczonym miejscu w szafce odpuscilbym soobie jakiekolwiek komory.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Tunze 9002 mam taki na razie w 80l obiegu i ładnie pieni a w zimę przesiądę się na 144l z tym pienidłem, resuma miałem i to inna liga.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, chodziło mi o pompę obiegową

Wysyłane z mojego A10-MID za pomocą Tapatalk 2


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przegroda na 19cm z przeswitem na 3cm nic Ci nie bedzie dawac, jest zupelnie zbedna. Woda nie bedzie plynac dolem bo kolejna jest wyzej na 25cm i taki bedzie poziom wody w komorze odpieniaka. Albo nie planuj jej wogole, albo zrob wyzsza.

Sump już jest, może dziś uda mi się to wszystko odpalić.

Woda będzie spływała w większą przegrodę i potem, będzie się przelewała do mniejszej z której wypompuje ją pompa obiegowa - zobaczymy czy to wypali.

urban15, wczoraj oglądałem na necie te odpieniacze - Tunze - i wyczytałem, że głębokość zanurzenia ma około 180mm do 220mm, czyli nadał by się - jak pojadę do sklepu to dotknę i zobaczę, na którego padnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Tunze 9002 > Resun SK-300. Cenowo- widziałeś pewnie samemu jaka różnica.

Jakbyś kiedyś zmieniał baniak na większy to ten Tunze 9002 może zostać o ile litraż nie większy niż 150litrów.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na pewno postawię większy ale kostka zostanie, więc jeśli Tunze to lepszy wybór do około 140L wody w obieg to chyba się skuszę na niego i zostanie w niej, aż padnie :).

Edytowane przez mardow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze jest malutki i to jego duuuzy plus. Pieni calkiem fajnie, ale jak juz masz sump, to moze jednak cos wiekszego


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim filtrze mowa. Natomist czy odpieniacz da z do prawej czy do lewej komory nie ma znaczenia. Ta przegroda na 19 cm sensu nie ma. Ani nie spietrzy wody, ani nie wygasi babelkow.

Po co marnowac sobie miejsce i dokladac roboty

EDIT: Przy tak malych romiarach odpieniacza i ograniczonym miejscu w szafce odpuscilbym soobie jakiekolwiek komory.

Grzegorz Dyzma, patrz jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.