Skocz do zawartości
Yaardai

ReefMax by yaardai

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja

Krab inwalida, który stracił 3 nogi, w ostatni czwartek zrzucił wylinkę i odzyskał wszystkie kończyny - są na razie wyraźnie chudsze, ale odzyskał pełną sprawność.

W czwartek do akwarium trafiły 2 błazenki, 3 ślimaki i krewetka amboinensis. Krewetka jest dużo mniejsza od już będących w zbiorniku (2 seticaudaty), ale daje im radę, kiedy próbują ją przegonić.

Błazenki nie zaprzyjaźniły się jeszcze z ukwiałem i raczej nie ruszają się poza swój kącik. Jedynie po wyłączeniu pomp ruszają na rekonesans. Z 3 nowych ślimaków widuję tylko 2 i to tylko późną porą.

Ślimak, który zagubił się kilkanaście dni temu w końcu wyszedł z piasku.

Parametry wody:

kH - 10

zasolenie - 1,024

NO3 <5

Ca - 390

Mg - 1230

Zostało jeszcze trochę glonów "nitek", ale chyba poczekają na Mitraxa, bo nikt inny nie chce się za nie wziąć. No i w najbliższym czasie coś do kopania w piasku będę chciał kupić.

Edytowane przez Yaardai (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie wrzuć bo ja wzrokowcem jestem ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna fungia, ciężko trafić coś w takim kolorze z korali.. chyba też sobie taką sprawię, choć nie wiem gdzie ją pomieszczę..

wrzuć fotkę całego akwarium


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale karmisz ją do gęby czy wyłapuje z wody?


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłapuje z wody całą swoją powierzchnią, a następnie w zadziwiający sposób przesuwa sobie do góry, do otworu gębowego, który otwiera się po opadnięciu pierwszej cząstki pokarmu. Tu jest kogoś filmik:

- u mnie wygląda to tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialne :) mój pierwszy koralowiec w 2013 roku ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczny tydzień

W niedzielę podjęliśmy decyzję o usunięciu Cycloseris - zbielała w krótkim czasie do ponad 80%.

Natomiast dziś rano znalazłem w pompie cyrkulacyjnej ukwiała, który w nocy musiał wybrać się na przechadzkę. Nie było co zbierać... Ostatnie zdjęcie (kilka dni temu) pokazuje jak ładnie wyglądał. Błazny przez kilka miesięcy nie zdążyły się z nim bardziej zaprzyjaźnić, mimo kilku poważniejszych prób.

2013-02-08%252016.14.00.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapierdzielaj po wegiel ...... jak ci podarlo ukwiala. Co do cycloseris to u mnie mimo zbielenia kilku nitek zalal tkanka ale pojawily sie kolejne i sie mocno zastanawiam o co tu chodzi ? zwierze polipuje i jje moze cos mechanicznie go uszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda :/ ja chyba podaruje sobie ukwialy, przynajmniej te wedrujace ;)


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój na razie mimo uporczywych wędrówek dał sobie spokój z wchodzeniem w cyrkulator. choć rany mu się pogoiły po ostatniej przygodzie i nawet wszystkie "macki" mu poodrastały..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Walka z glonami i cyjano trwa. Już prawie wygrałem ;) Kilka tygodni temu wyciągnąłem Phosguarda i leję Red Sea NO3:PO4-X. Parametry prawie wzorcowe.

Nowe zwierzaki (od 28.03):

- ecsenius bicolor - dziwne miejsce na nocleg sobie upodobała: pomiędzy "zębami" blokującymi dostęp do płytki zraszającej

- wargatek sanitarnik - w końcu ktoś rozruszał błazny!, raz zniknął na ponad 36h, ale widać chciało mu się gdzieś przesiedzieć dłuższą chwilę

- valenciennea puellaris - kopać, kopać.. i przerzucać piasek - piękne kryjówki pod skałami robi, czasem jej ktoś je zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj fotki ;).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bicolor siedzi w skałach i tylko łeb wystawia z białymi czułkami.. bardzo pocieszna rybka. doktorek z kolei bardzo widoczny pływa po całym akwarium, po tygodniu ryby same do niego podpływają na "czyszczenie" ;)

i mój bicolor jest inaczej ubarwiony - do połowy czarny a reszta do ogona wściekle pomarańczowa

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.