Skocz do zawartości

Yaardai

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    75
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Nowa Sól
  • Akwarium
    90x60x55

Ostatnie wizyty

520 wyświetleń profilu
  1. Yaardai

    Był Chelmon

    Niepokojące objawy są tylko u loretki - postrzępione płetwy - wszystkie. Cały czas się chowa, może być trochę obsypana. Nie chudnie, raczej grubiutka jest. Nie widzę jej jedzącej - może jak coś wpadnie do jej miejsca ukrycia. Przed chwilą było karmienie - mrożonki z witaminami i wymoczone w wodzie z pół ząbka wyciśniętym czosnkiem. Bez zwalniania cyrkulacji - cała pozostała ekipa szybko wyłapała cały pokarm. Nie mają żadnych objawów.
  2. Yaardai

    Był Chelmon

    Ja loretkę tylko na początku obarczałem winą za śmierć borsuka. Chelmona nigdy nie ganiała, poza tym ostatnio loretka się raczej ukrywa. Też obstawiam pasożyty, ale co polecacie? Preis coly - wskazane powyżej? Ktoś używał Ruby Reef KICK-ICH i Rally?
  3. Yaardai

    Był Chelmon

    Jestem pewny - mam gramma loreto. Ten drugi uważany za podobny to pitichromis paccagnellae. Moja loretka ma kreskę koło oka i kółeczko na płetwie grzbietowej. Szczerzyła się na borsuka jak tylko byli koło siebie, czasami go ugryzła, a on tylko się stroszył i odpływał w inne miejsce. Loretka była w akwa przed borsukiem. Mój borsuk był dość mały kiedy znalazł się u mnie, ale szybko przybierał na wielkości. Z czasem pewnie stałby się dużo większy od loretki. Samego ataku skutkującego zejściem borsuka nie widziałem.
  4. Yaardai

    Był Chelmon

    Dziś w nocy odszedł chelmon - był u mnie ponad pół roku. Na początku zajmował się tylko aiptasiami i innymi drobiazgami, które znajdował w skale. Po różnych próbach z nauką karmienia zaczął jeść mrożonki - jego ulubionymi okazały się lasonogi. Wyłapywał bez wyłączonej cyrkulacji (był największy w akwa) i czuł się dobrze, aż 2 dni temu odechciało mu się. W tym czasie szybko schudł (najbardziej pod skrzelami), a wczoraj wieczorem miał cały czas szybki oddech, bez zmian na skórze, czy płetwach. Wyłączyłem cyrkulację, do filtra poszedł węgiel, chelmon pokładał się na skale, piasku, ale co jakiś czas dawał radę popływać, jednak nie tak jak wtedy, gdy nic mu nie dolegało. Kilka tygodni temu padł borsuk - winą wtedy została obarczona gramma loreto - zawsze kiedy była koło niego próbowała go atakować. A strachliwy borsuk uciekał. Po "walce" loretki z borsukiem, loretka zaczęła ukrywać się w skałach i do teraz odbudowuje postrzępione płetwy, w tym ogonową, która prawie zanikła. Loretka nie chudnie, rzadko wychodzi z kryjówek, trudno zauważyć ją w trakcie karmienia. 10 dni temu dodawałem wyciskany czosnek do mrożonek. Składając cały ciąg tych zdarzeń doszedłem do wniosku, że to wszystko może mieć ze sobą związek. I borsuk wcale nie był ofiarą loretki. Pasożyty czy ospa, oodinoza? Akwa ponad 300l, prawie 1,5 roku. Aktualna obsada: 3 piżamy, 2 błazny, doktor, babka puellaris, gramma loreto. Połowa z nich jest u mnie kilka lat - przeniesiona z mniejszego wcześniej. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów z rybami. Parametry z wczorajszych szybkich testów: pH=8,1, PO4 (milwaukee) - 0,12, NO3-5-10, krzemiany - 0, woda po RO/DI - 0. Nie mam SPSów. Co dalej, aby uniknąć kolejnych zgonów? Kupować "ziółka" Herbtany, KICK-ICH Ruby Reef? Czy tylko wyciąg z czosnku i obniżenie zasolenia? Oczywiście żadnych zakupów. Aktualnie leję bakterie Colombo Bacto. Coś innego niepodawanego codziennie w kropelkach możecie polecić?
  5. Jakie ryby są w Polkowicach aktualnie? A kiedy i jakie będą w Głogowie?
  6. Jeśli przewidujesz koronę pomyśl o zwiększeniu wysokości akwarium do 55. Zresztą bez korony też warto zwiększyć do 55. W Szczecinie masz użytkownika forum LLS - który zrobił wielu ludziom stelaże i akwaria (ma firmę tym dokładnie się zajmującą). Ja posiadam od niego stelaż z zabudową, akwarium i jestem BARDZO ZADOWOLONY ze sposobu wykonania.
  7. Aż tak bardzo źle podłączone nie jest skoro działa U mnie zawór podłączony jak na rysunku: nie działał poprawnie (ściek cały czas lał się - nie zamykał się dopływ) dopóki nie kupiłem brakującego zaworu zwrotnego (kolanka do obudowy osmozy) takiego jak tu: http://bluewater24.pl/zawor-zwrotny-do-odwroconej-osmozy.html
  8. Yaardai

    Szkodliwość kleju

    Nie mam ulotki, producent nie odpowie w weekend, na kleju tylko info ile sekund przytrzymać, karty produktu też nie mogę znaleźć. Znalazłem za to poradnik klejenia (nie od producenta tego kleju), gdzie są takie informacje: W zależności od temperatury otoczenia należy zachować następujące czasy minimalne: • zanim połączenie zostanie obciążone: - 5 do 10 min. dla temperatury otoczenia > 10°C - 15 do 20 min. dla temperatury otoczenia < 10°C • W przypadku klejenia naprawczego, które nie podlega testom hydraulicznym obowiązuje zasada dla wszystkich średnic i ciśnień: - 1 godzina / bar • W przypadku klejenia, które podlega testom hydraulicznym dla rur i kształtek do PN 16 i niezależnie od średnicy należy zachować czas: - co najmniej 24 godziny Z powyższego wychodzi mi 10 minut. Nie zrobię krzywdy skale albo obsadzie za parę tygodni, jak podłącze już?
  9. Cześć, pokleiłem właśnie hydraulikę do nowego akwarium. Akwarium już zasolone (z suchą skałą), sump również się soli. Ile czasu dać hydraulice "poodychać" zanim połączę nią sump z akwarium? Kleiłem klejem uniwersalnym z Ust-m. Przelałem przez hydraulikę już kilkadziesiąt litrów z wiadra do wiadra, a smród kleju jest nadal odczuwalny. Jakie inne zabiegi powinienem jeszcze wykonać zanim podłączę ją do obiegu? A może już nic nie trzeba robić i podłączyć mimo "smrodku" wydobywającego się z hydrauliki?
  10. @pepitopl86 a co ci najbardziej robi hałas: pompa - który bieg? zwężka? wylewanie wody? zaciąganie powietrza?
  11. Cześć, Muszę wymienić pompę odpieniacza Schuran 120 - nie da się przejść koło niej ze względu na hałas. Czy ktoś podłączał do niego Jebao/Jecod DCT-4000? Czy wtedy staje się zupełnie bezgłośny? A może propozycja jakiejś innej pompy?
  12. Składam swoje nowe akwarium. Wymiary podobne do twojego. Jaką szerokość ma komora z siporaxem? Czy skała to Marco rocks? Ile kg jest na zdjęciu? Jaka jest wysokość korony i ile zachodzi na szkło?
  13. A czy w tej lampie przejście od jednego ustawienia do drugiego jest płynne? Czy po prostu po 1h zmiana ustawień, po następnym 1h zmiana ustawień, a później po 8h zmiana na inne, itd, czy może przez 1h zmieniają się tak parametry np. co 1m, aby dokładnie po 1h osiągnąć to co powinno być? Albo jeszcze inaczej zapytam: czy przez czas określony w pozycji 1 coś się dzieje ze światłem, czy dopiero po osiągnięciu pozycji 2 gwałtownie się zmienia?
  14. Yaardai

    JEBAO DCT/JECOD T

    Lepsza elektronika - kontroler, więcej poziomów prędkości i bardziej ECO.. Z "rybnej ulicy" opisy: DC Pump is produce on 2013. DCT Pump is produce on 2015. For the DCT Pump have a new technology move all electricity parts to controller. Make the DCT Pump more stable. High Power with the Pump not affection electricity issue. New ECO Technology using environment materials for build. Provides more safety and reduce the leak issue! Feature High performance motor with innovation electronics, and energy savig up to 50% than before. Memory Function for Power Supply Off to recall memory 10 Speed Mode controller for T Series IC Electronic Detection, automatic power-off protection upon no water Motor Protection if rotor is blocked Super Quiet Operation Can operate in Marine and Fresh Water No Copper components , safety on your tank! With Wear-resistant Ceramic Shaft, longer operation life 10 Mins Feed Model(Or Pause to resume to normal) Internal Use Only! DC Pump do not suppose for External Use
  15. Yaardai

    JEBAO DCT/JECOD T

    Czy w polskiej dystrybucji pojawiły się już gdzieś JEBAO DCT następcy JEBAO DC? A może ma ktoś wiedzę, który sklep będzie je pierwszy posiadał i wie kiedy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.