Skocz do zawartości
lukaszra

Salifert no3 zachowanie odczynnika

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi prosze czy u Was jak odczytujecie no3 salifert to tez jest tak ze po 30 sec jest inny wynik niz np po 4 minutach /?

bo wg instrukcji mam odczytac po 30 sec i wtedy wynik jest ok 4

natomiast po 5 minutach to juz skali brakuje ,,,

dziwne to jakies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiemy ,, dlatego pytam czy u Was tez tak jest bo moze moj walniety jest ,, niemozliwe zebym mial taki wynik skoro nawet kilka h temu zrobilem 10 % podmiany ,,, pozatym przy takim no3 ze brakuje skali wszystko by padlo nie mowiac juz o glonACH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co chciales powiedziec przez ten post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dalej nie rozumiem ,,,

czyli co jest to normalne ze reaguje do bolu czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zaniża, zaniża... data przydatności 08.2012 i pokazuje 3 a jest..50!.

Ale i na starym i nowym salifercie odczyt jest po 3 minutach. a własciwie po 3 i pół bo 30 sekund mieszania i odczyt po 3 minutach po wymieszaniu

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w takim razie to nie mozliwe mi pokazuje wyedu cos okolo 50,,, to jest niemozliwe z absorbentem i do tego co tydzien podmiana 10 % nie ma szans ,,,,,

a na star fish masz ze po 30 sec odczyt plus 30 mieszanie ,, czyli po minucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adsorber na NO3 właściwie nie istnieje moi zdaniem.A co do instrukcji robienia testu to powtarzam za kolegą Wojtesem,jeśli pisze 30 sekund to 30 sekund a co pojawi się po 40-50 sekundach to nas ma nie interesować.Robić według instrukcji bo po to jest.Trzeba jeszcze zważyć,że są też różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak absorbentu nie ma masz racje ale jest cos co zamyka jaky obieg ,, purigem i to u mnie jest ,, jutro jakis inny test zapodam i sprawdze moze na JBLu zby miec porownanie jakies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test NO3 Saliferta mieszamy 30 sekund, a odczytujemy po 3 minutach. No i niestety jak napisał Inmar wraz z upływem czasu test zaniża.

Mój stary pokazał 0 a nowy 10.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,w malawi wymieniam co 2-3 tygodnie 60-70% a tam wiecznie NO3 koło 50.Podmiana 10% zależy od obsady i czasem to wystarcza a czasem trzeba 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie ale jakiej obsady ,,,

ja mam 2 blazny

mala zebrasome

chrysusa z 7 cm

i fioletowa didemke ,,,,

a wczesniej mialem no3 0 ,,,, chyba ze po ostatniej walce chemiclen wszystko zabil do zera ,, tylko wtwdy dlaczego tak pieknie wszystko polipuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdze na innym tescie zeby potwierdzic ,,,

a jesli ,, to co ,,, znowu podmiana ponad termin ??

czy lac bakterie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposobów zbijania NO3 jest mnóstwo, ale wszystkie działają wolno

Zmierz dokładnie NO3. Do zbijania NO3 potrzebujesz jeszcze dokładnego sprwdzenia stanu fosforanów. Może ktos ma hankę? zmierza Ci w sklepie? i azotynów NO2

Samo dodawanie bakterii stosuje się wtedy jeśli akwarium nie zamkneło cyklu lub ponownie dojrzewa- wtedy są azotyny NO2

Azotany zwykle zbija się w ten sposób,że dodaje się różnych pożywek dla bakterii, a one wyłapują azotany i fosforany z wody bo się zaczynają mnożyć. Te namnożone bakterie odpienia razem ze zjedzonymi przez nie fosforanami i azotanami odpieniacz. pożywką dla bakterii może być wódka, ocet, wata,peletki, i mnóstwo sprzedawanych specjalnych specyfików

Adsorbebtów NO3 nie ma, purigen wyłapuje podobno NO3 i NH4 i nie daje im przejść w NO3 i w ten sposów obniża-bo nie mają z czego powstać.

A co do poziomu azotanów. Jeśli nie masz barwnych SPS ów to poziom 50 wygląda tak samo jak poziom 10.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wydaje mi sie ze wzytko jest takie bezowe bez wyrazu ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz masz przyczynę bezowych kolorków no3 odczytujesz po 3 minutach i kolor naj prawdopodobnie ci sę zgadza podmiana 50 % mniej karmić wydajniejszy odpieniek nie martw się ja tez n ie mam 0 przy mojej obsadzie ryb <_<


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz masz przyczynę bezowych kolorków no3 odczytujesz po 3 minutach i kolor naj prawdopodobnie ci sę zgadza podmiana 50 % mniej karmić wydajniejszy odpieniek nie martw się ja tez n ie mam 0 przy mojej obsadzie ryb <_<

siemka sprawdzilem jesscze raz idelanie ze stoperem z instrukcja 30 sec mieszanie delikatne i pozniej odczekac 30 s ,,, i odczyt wynik miedzy 10 a 13 kupilem bakterie special blend a we wtorek podmiana 10 % mam nadzieje ze pomoze czy spore no3 powoduje np to ze zoa sa bezowe ?? bo rosna ale kolor to raczej mierny jest

odpieniacz jest juz nowy ale do nowego akwa do tego musi wystarczyc narazie ten miesiac czy dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gory patrze gdzies widzialem filmik jak odczytywac ,, kuweta stoi na skali i odcztywac z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyt jest w salifercie NO3 po 3 minutach a nie 30 sekundach,no chyba ze jakiś inny salifert??


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest napisane ze po 30 secunfdach mieszania i po 30 sec oczekiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam nową wersję gdzie odczyt jest po 30s a test składa się z płynu i proszku a nie jak poprzednio z dwóch proszków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.