Skocz do zawartości
AquaManiac

Zanim umieścisz ogłoszenie przeczytaj uważnie!

Rekomendowane odpowiedzi

a co w tym złego pokazać jak kształtują się ceny u konkurencji?! Nie rozumiem tego. Co to ma być?! To znaczy że ja powinienem robić zakupy w JEDYNYM SŁUSZNYM SKLEPIE?!


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

To dorzuce swoje 3 grosze.

Nie jestem w stanie zrozumiec argumentow przeciwnikow podawania ceny w ofercie sprzedazy.

Czuc w tym smrodek przedwojennego zydostwa (z calym szacunkiem dla tej nacji, mam na mysli wylacznie sposob handlowania) ze cene sie podawalo w zaleznosci od "jakosci klienta" wchodzacego do sklepu.

Ze co? Jak sie trafi klient napalony na ten towar to krzykne cene wyzsza i nie spuszcze, a jak ktos inny to nizsza??? O to chodzi?

Witam!

Długo sie zastanawiałem czy zareagować ;)

Bo z jednej strony - "uderz w stół a nożyce się odezwą"

a z drugiej nie moge przejść spokojnie obok takiej wypowiedzi. Gwarantuję Ci, że obrażasz uczciwych ludzi - ostatnio pisałem prosząc o cene do Grześka Wo, Artura Furtaka a kiedyś zdarzało mi się pytać również Przemka o ceny sprzętu wystawioanego na "Targowisku".

Żadnego smrodku nie poczułem, ale moze masz bardziej wyczulony węch.

Reasumując:

Nie należy osądzać innych podłóg siebie! To, że Ty byś tak zrobił nie oznacza, że inni również "kombinują" tak jak Ty.

Ja naprzykład pisząc w tym watku broniłem bardziej zasady "wolności" którą sobie bardzo cenię żle znosząc wszelkie moim zdaniem bezsensowne ograniczenia.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, że argumenty innych (poza Piotra Jana Rogalskiego ;) ) przekonały mnie do podawania ceny w moich ewentualnych ofertach co nie zmienia faktu, że wolałbym aby to był dobry zwyczaj a nie kolejne "rozporządzenie".

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że post niejako dotyczy również naszych dwóch sklepów dodam tylko dwa słowa. Myślę, że Pawłowi przede wszystkim chodziło o to, iż wielokrotnie się już zdarzały nagminne próby reklamowania innych sklepów przez ich ... właścicieli lub pracowników. Bardzo łatwo to sprawdzić - wystarczy ze porównałem sobie adresy ip posterów tu na forum oraz np. na grupach dyskusyjnych - jak pl.rec.akwarium, gdzie w stopce jasna zazwyczaj stoi napisane - kto to pisze, i czym się ten Ktoś zajmuje. Na coś takiego uważam że mam prawo się nie zgodzić - ZAWSZE pisałem, że jeśli ktoś jest zainteresowany reklamą tu na forum - ok, nie ma problemu, prosze o kontakt, podam warunki, ceny - lub podeślę właściwiego linka do strony gdzie to jest wszystko ładnie opisane. Niestety - jak doświadczenie moje pokazuje - każdy by chciał - ale za darmo. I na to mam prawo się nie zgadzać. Mi za darmo nikt reklamy nie umiści - czy to w pasażu WP, czy w gazecie Morszczaki - dlaczego ja mam być więc dobrym wujkiem?

I nie mam nic przeciwko, jeśłi ktoś sprzedaje prywatnie jakąś pompę, zwierzaki, czy nawet całe akwarium - nigdy takie posty nie były usuwane i nie będą. Natomiast jeśłi ktoś robui to w celach stricte zarobkowych - pozostaje mi go potraktować jedynie jako sklep - czyli w pewnym sensie naszą konkurencję. I takie posty będą edytowane/usuwane w zależnosci od natarczywości danego "delikwenta".

Osobiscie nie mam nic przeciwko podawaniu linków do interesujących produktów w innych sklepach - czy to polskich czy zagranicznych - pod warunkiem że nie podchodzą one pod spam lub natarczywą kryptoreklamę.

Nigdy ni ebyły usuwane postye negatywne czy tez pozytywne ;) na temat naszych sklepów - i myślę że tego typu zarzuty są nie na miejscu.

Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi. Jak wiecie serwis ten utrzymywany jest za nasze pieniądze(i nasz czas, który poświęcamy kosztem innych rzeczy) ale oczywiście także przy Waszym współudziale.

Natomiast co do cen w postach - uważam, że na pewnio ułatwia to dużo potencjalnym kupującym - ogłoszenie jest bardziej przejrzyste, a potencjalny sprzedający moze być pewien, że szybciej znajdzie zainteresowanego - czy poda cenę czy nie - jeśli kogoś nie będzie stać lub nie będzie zainteresowany to po prostu nie kupi. Takie jest moje zdanie.

Pozdr


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że muszę edytować regulamin bo chyba niektórzy nie skapowali o co chodzi:(((


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@froolk,

ale ja w ogole Ciebie nie zrozumialem. O co Ci chodzilo w tej wypowiedzi??????????

Ja bym zrobil tak jak mowilem, wolalbym sprzedac taniej za to ze ktos pofatyguje sie do mnie, zamiast samemu musiec ganiac na Poczte.

A co do dobrego zwyczaju lub rozporzadzenia ... jak nie ma zwyczaju to dekrety trzeba wydawac.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Jan Rogalski

Zedytowaławem w swoim poście cytat z Twojej wypowiedzi pozostawiajac fragment do którego się odnoszę, może teraz zrozumiesz.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REGULAMIN ZOSTAŁ WŁAŚNIE ZMIENIONY, TAK ABY NIE BYŁO JUŻ NIEPOROZUMIEŃ I ABY KAŻDY WIEDZIAŁ, CZYM GROZI JEGO ZŁAMANIE, ZAPRASZAM DO LEKTURY:););)


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel_jaw

hehehhe poplakalem sie ze smiechu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki regulamin mi bardziej odpowiada. Ja jestem ZA!

Tylko moim zdaniem należy jeszcze podać imię sprzedawanego zwierzaka, bo ponoć mój błazenek Edek do dzisiaj ma żal do nowego właściciela który woła na niego Rambo ;)

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
froolk :

@Piotr Jan Rogalski

Zedytowaławem w swoim poście cytat z Twojej wypowiedzi pozostawiajac fragment do którego się odnoszę, może teraz zrozumiesz.

To truizm.

Domyslam sie, ze odnosisz sie do tego co zacytowales.

Tylko nie wiem co miales na mysli piszac to co napisales.

Potrafisz to wytlumaczyc?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się chcecie kłócić, to zapraszam na priv bo inaczej się znajdzie na Was punkt z nowego regulaminu:):yes;)


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra :yes pawel

dzis piatek (a wlasciwie juz sobota)

nie ma sensu abys wykonywal jakas prace umyslowa w dni wolne od pracy ;) i wymyslal nowe punkty regulaminu ;)

Z mojej strony to EOT, tylko sie zdziwilem tym personalnym atakiem na moja osobe ;)

A tak swoja droga, Ty chyba praktykowales za Bugiem ;)

Jak to bylo?

Dajcie mi czlowieka, a znajde na niego paragraf?

;) ;) ;)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi uważam że podanie orientacynej ceny jest jak najbardziej właściwe i słuszne. Po co mam jednemu czy drugiemu tyłek zawracać pytając na prv o cenę. Gdyby była wpisana, wiedziałbym poglądowo czy mnie na to stać czy nie, czy interesować się tym dalej czy nie, a dopieszczać transakcje można właśnie na prv czy telefonicznie.

Poza tymi faktami dodam tylko małą uwagę, że gdy nie widzę ceny czy to tu na forum, czy na targu miejskim, czuję przynajmniej jakiś posmak próby przekrętu. (nie obrażać się Ci którzy nie oszukują). W dobrym tonie jest pokazać cenę, bo niby co stoi na przeszkodzie żeby ją pokazać?

Co do linków typowo reklamowych innych sklepów, to chyba nie ma wątpliwości że Przemek nie ma obowiązku się na to godzić. Jak napisał włożył chociażby w forum swój czas i pieniądze, nie po to żeby komuś robić reklamę za free.

Pozdrawiam


360 L, Zalane 18 listopad 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.