Skocz do zawartości
Kicajec

Moje pierwsze morskie robione od podstaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w tej dziedzinie akwarystyki jestem naprawde poczatkujacy ale czytajac to forum postanowilem sam zrobic taki baniak

wedlug wlasnego projektu i ograniczonego miejsca w pokoju. :) Jak narazie zaczalem skrecac szafke plyty na wymiar zakupilem w castoramie

szafka ma wymiary 60x50 cm oraz wysokosc 70 srodek jest przewidziany na sump niestety tylko 30 l bo akurat takie akwarium

posiadam nie zajete. Akwarium zamowie w tym tygodniu ma miec szerokosc szafki to jest 60 cm glebokosc jednak tylko 40 no chyba

ze to jeszcze przemysle wysokosc akwarium 50 cm wewnetrzny komin 45 cm z 3 otworami jak narazie tyle postwanowilem po przyjsciu akwarium zabiore sie

za robienie korony wraz z oswietleniem chce miec 2x t5 24 w Marine 15000K, 1 x t5 COLOUR 6800K , 1 x t5 BLUE 20000K no i jakies ledy na noc nie wiem czy

dobrze dobralem oswietlenie wiec mile widziane kometarze w pokrywie bedzie zostawione miejsce na wentylatory ale mysle ze

u mnie nie beda potrzebne z racji tego ze okna mam na zachod i temperatura jak przy klimie latem :) pozniej dolacze projekt sumpa

Z racji tego ze nie mam na stanie wystarczajacej gotowki ktora moglbym przeznaczyc na akwa z racji zbierania kasy na budowe

to kompletowanie zastawu troche potrwa ale bede przesylal i robil pelna dokumentacje Pozdrawiam.

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze jaki dac odpieniek cyrkulacje czy dawac jakis dodatkowy filtr czy tylko wate kule i cos tam jeszcze do sumpa wiec bede czytal dalej forum i cos kompletowal jak narazie zamowie akwarium i bede czekal

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się poważnie zastanowił nad wysokością akwarium = 50cm, bo po pierwsze będziesz musiał mieć bardzo mocną lampę, żeby światło docierało na dno, a po drugie zrób coś na dnie (ręką) przy tej wysokości baniaka + szafki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody bedzie 45 mysle ze nie bede miał problemów z robieniem cos na dnie przydlugosci mojej reki ale dzieki za rade zobacze na jakiejs skrzynce czy sa z tym problemy


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do swiatla to moze masz racje i chyba zmienie ta wysokosc na mniejsza na 40 albo 45 bo widzialem na forum ze duzo ludzi ma wlasnie te wysokosci


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy grubość szyby 6 mm jest wystarczająca na akwarium?


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oświetlenie chce dac 2 komplety tego zestawu http://www.zoolight.pl/product-pol-657--57-5cm-2x24W-oprawa-AquaLux.html

tylko nie wiem jak dobrać świetlowki czy tak moze byc 2x http://www.zoolight.pl/product-pol-159-24W-55cm-AQUAMEDIC-REEF-WHITE-15000K.html oraz 2 x http://www.zoolight.pl/product-pol-150-24W-55cm-AQUAMEDIC-REEF-BLUE-ACTINIC.html cz nie lepiej dac 3 x white i 1 blue na nocne mial by byc http://www.zoolight.pl/product-pol-765-Nocne-podswietlenie-AquaLux-LED-30-BLUE-.html nie wiem dokladnie jak to dobrac bo to nie slodkie akwa jest :o


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto szafka do piatku jeszcze jest w planie poddzial w pionie po lewej bedzie miejsce na sumpa a po prawej na akcesoria teraz tylko czekac na akwa

post-14851-0-86111300-1346251827_thumb.jpg

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki na to pytanie znalazłem odpowiedz. Obecnie czekam i monitoruje przyplyw gotówki calosc obliczam na okolo 2000złwięc zalewanie myśle ze bedzie dopiero grudzien duzo pracy przede mna w przyszlym tygodniu mysle ze bedzie akwa wymiar jaki juz przemyslalem 60x40 wysokosc 45 komin wewnetrzny wysokosc 43cm dwa otwory na srubunek 20mm bedzie tylko splyw i powrot jak przyjdzie akwa to zamowie pokrywe i oswietlenie pokrywa bedzie na zamowienie poczatkowo mialem robic sam ale po zastanowieniu uznalem ze nie chce mi sie babrac klejem i mozolnie to sklejac zwlac

szcza ze zbiornik ma miec wyglad estetyczny wiec robota miala by byc dokladna i mozolna niestety :)


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko dwa śrubunki fi 20? Powrót na fi 20 ok. ale spust dałbym na fi 25 no i rewizja dla bezpieczństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doswiadczen z takim akwa moze i byc jak radzisz fi25 nad rewizja sie zastanawialem i nie orientuje sie czy jest mozliwe zatkanie takiego otworu nie lepiej go poprostu zabezpieczyc Dzieki za rady Macias mile widziane bo lepiej od razu cos zaplanowac dobrze niz pozniej przebudowywac


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 zł CI raczej nie starczy żeby wystartować;) ja dałbym 2 dziury w kominie jedną na 25 spływ a rewizje na 20. Na spływie ustaw sito spływu zaworem ustawisz sobie później przepływ. Powrót nie musi być w kominie. Im mniej kolanek na powrocie tym potrzebna mniej wydajna pompa a co za tym idzie tańszy zakup i eksploatacja ;) jeżeli masz jeszcze możliwość to zastanów się nad kominem zewnętrznym lepiej ustawić cyrkulacje.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . no i jak się okazały moje plany pozostały tylko planami. Akwa juz stoi u mnie i poprostu nie potrafie sie napatrzec a jeszcze nie mam nawet wody. :) Akwa zakupilem od kolegi na forum bo wszystkie wymiary jakos pasowaly i dalo sie je upchnac na miejscu . Zamowilem sobie rurke pcv i srubunek 20mm bo takowego nie mialem . musze jeszcze kupic pompe i bede zalewac . mysle ze moze ktos udostepni swoja z podmianki w przyszlym tygodniu Pozdrawiam

http://nano-reef.pl/topic/48706-s-akwarium/

a oto moj zakup a terazpozostalo myslenie nad reszta mysle ze cos z tego wyjdzie :o

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem szukam pompy obiegowej do akwa i nie wiem co wybrac zastanawiam sie nad

1 http://allegro.pl/pompa-atman-at-306-2000l-h-os-ceramiczna-i2555635368.html

2 http://erybka.pl/product-pol-562-Hydor-Seltz-L30.html

3 http://erybka.pl/product-pol-555-Eheim-Compact-1000.html

wymiary komory w sumpie to :8cm szerokoscina 28cm wysokosc do jaka ma pokonac woda to okolo 1,3 m


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna z pomp które podałeś się nie nada bo sa za słabe zeby podniesc wode na 1,3 m i zeby jeszcze cos plyneło.

Proponuje New Jet 2300.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie o niej czytalem i tez raczej mozna ja wziasc pod uwage dzieki


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swoją pompę, to otrzymałem informację, że te New Jet 2300 są wadliwe i mają kiepski wirnik. Doradzał mi kupno New Jet 4500 jako bardzo udaną konstrukcje i lepszą wydajnością w stosunku do mocy. Mam i pracuje non stop prawie dwa lat. Wirnik wykonany jak w przemysłowych pompach. Nadmiar możesz puścić bajpasem do sumpa.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki zarade ale ta chyba raczej za mocna no i jestem nowy w tej morszczyznie wiec wole cos latwego w miare łatwego w montazu i obsłudze nie chce tez dokonac nieudanego zakupu ktorego bede zalowac jeszcze raz dzieki i Pozdrawiam

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oto wyglada moje akwa szafka mojej konstrukcju poszla do siostry pod akwa gdyz udalo mi sie zakupic akwa wraz z szafka 65x45x45 tak to wyglada na dzien dzisiejszy w przyszlym miesiacu planuje zalac jak narazie zastanawiam sie nad sprzetem chce zakupic

jako obiegowke new jet 1700

lampe led

nie wiem ile dokladnie skaly ale zastanawiam sie nad 15 kilo

grzalke z termostatem

testy

piasek

no i reszte przydatnych zeczy

a tak wyglada

post-14851-0-60151400-1347995639_thumb.jpg

post-14851-0-64605400-1347995841_thumb.jpg

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

zrezygnuj z nj 1700 poprosu za slaba , min 2000 przy tej wysokosci, nie osczedzaj juz na poczatku, wez tego ehinema co pokazywaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wybieram sie nigdzie poprostu jak narazie nie mam za bardz czasu na takie wycieczki


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.