Skocz do zawartości
początek2011

mandaryn pasożyt

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie...

3 MIESIĄCE TEMU KUPIŁAM MANDARYNA... niewiem dokładnie ile ale chyba od początku zauważyłam ,że mandaryn nie nabiera ciała..powiem więcej..jet mega wychudzony... mam 10kg.skały... w nocy zapalam lampę by zobaczyć co się dzieje w akwarium i co wyłazi ze skały..ale poza wieloszczetami i takimi kundelkami nie zauważyłam nic... czy mój mandaryn głoduje??? czy jest chory.np.pasożyty... kiedyś w tym samym czasie kupiłam żółtka i hepatusa..żłtek jest we wspaniałej kondycji..natomiast hepatus.. jadł ale nie przybierał na wadze... wkońcu padł..wszystkie zwierzaki z tego samego sklepu :/ inne zwierzaki bez zmian.. piękne rybcie :)

co zrobić??? mandaryn zahowuję się normalnie ciągle grzebie w skałach... ale niewiem czy coś zjada..bo nic po skałąch nie łazi..

za jakiś czas przenoszę sie do większego baniaka.. będę dokupywać skały..i tak się zastanawiam czy nie kupićtą skałe już by zobaczyć co na to mandaryn.

aha..akwarium to reef max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie...

3 MIESIĄCE TEMU KUPIŁAM MANDARYNA... niewiem dokładnie ile ale chyba od początku zauważyłam ,że mandaryn nie nabiera ciała..powiem więcej..jet mega wychudzony... mam 10kg.skały... w nocy zapalam lampę by zobaczyć co się dzieje w akwarium i co wyłazi ze skały..ale poza wieloszczetami i takimi kundelkami nie zauważyłam nic... czy mój mandaryn głoduje??? czy jest chory.np.pasożyty... kiedyś w tym samym czasie kupiłam żółtka i hepatusa..żłtek jest we wspaniałej kondycji..natomiast hepatus.. jadł ale nie przybierał na wadze... wkońcu padł..wszystkie zwierzaki z tego samego sklepu :/ inne zwierzaki bez zmian.. piękne rybcie :)

co zrobić??? mandaryn zahowuję się normalnie ciągle grzebie w skałach... ale niewiem czy coś zjada..bo nic po skałąch nie łazi..

za jakiś czas przenoszę sie do większego baniaka.. będę dokupywać skały..i tak się zastanawiam czy nie kupićtą skałe już by zobaczyć co na to mandaryn.

aha..akwarium to reef max.

żółtek i hepatus w reefmaxie? :wallbash::realmad: a mandaryn jest głodny,na 10 kg skały nic dla siebie nie znajdzie, oddaj komuś te ryby do większego baniaka, jak będziesz miał wieksze szkło /300 l/ to weźmiesz spowrotem


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co .. po co ten atak :) żółtek tak jest u mnie w reef max... i jak wspomniałam składam 200l..więc nie rozumiem po co taka burza... TAK APROPO... jeszcze nie znałam tego forum... małao wiedziałam... sprzedawca bez problemu sprzedał mi żółtka i hepatusa... rybki były malutkie więc problemu jakiegoś nie widziałam..

dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojade do sklepu i poproszę o wyłowienie kilku przysmaków :p i dokupie skały.... mandaryna nie oddam.. bo nie znam nikogo..a wysyłać nie zamierzam.. butli z co2 nie mam i w sklepie też nie mają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zakupione, z pewnego źródła?

Ja mam 15 kg skały ale raczej do nowej 300-tki dopiero kupię mandaryna. Większe akwarium się przyda.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w mieście jest tylko jeden sklep... :)

jak zakładaałam akwarium sama sobie radziłam.. i akwa działa niemam żadnych problemów poza mandarynem... poza tym mogę wstawić focie hepatusa.. moim zdaniem był chory jak go kupiłam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojade do sklepu i poproszę o wyłowienie kilku przysmaków :p i dokupie skały.... mandaryna nie oddam.. bo nie znam nikogo..a wysyłać nie zamierzam.. butli z co2 nie mam i w sklepie też nie mają..

nie atakuję Cię tylko żal mi tych ryb. Sprzedawca jest po to żeby Ci wcisnąć towar a Ty powinieneś o tych rybach dowiedzieć się wszystkiego w internecie, zanim je kupiłeś. Dlatego Twój hepatus nie przeżył.

A z innej bańki, po co Ci butla z co2?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petrus1 - pisz powinnaś :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah pomyliło mi się.. piszę na dwóch różnych stronach :p

sprzedawca... masz rację :) to taki typowy przypadek... idziesz łał !!! podoba mi się.. czytałam dużo... a hepatusa wziełam bo miałam już plan przełożenie do nowego zbiornika.. niestety sprawy się skąplikowały (wypadek) i nie mogłam zająć się zakładaniem zbiornika większego... no hepatus padł.. jadł i zachowywał się normalnie...

co do żółtka.. jest szczęśliwy jak na taki litraż :) pływa sobie właściwie jak król :) nikt i nic mu nie zagraża :p

podbijam... mandaryna nie wysyłam... .. musiała bym rozbierać wszystko by go złapać..a co za tym idzie niemały kłopot.. zrobie tak jak myśle :D DOKUPIE MU STWORZONEKI i skałki :) a za tydzień start 200l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałaś plany założenia większego bania trzeba było poczekać z zakupem ryb. No ale po fakcie. Bez zdjęć i dokładnego opisu zachowania, karmienia itp. nikt nie pomoże. Ja na chorobach się nie znam ale może ktoś mądry się wypowie.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złapać mandaryna jest prosto-trzeba poczekać aż zaśnie, śpi mocno i traci kolor więc troche trudno zobaczyć.Ja byłam pewna, że zdechł bo taki szary...ale jak wyjełam to okazało się że żyje:)

Mandaryna mozna dokarmiać.Kupić żywą artemię dorosłą ewentuaknie larwyartemi czy wrotki. Mojego jak uczyłam jeść to polował na malutkie żywe ochotki. Tylko trochę pracy jest bo nie wsypiesz garści ochotki, tylko kilka robaczków tam gdzie może się zainteresować.

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... racja... ale mój nie wcina mrożonek..a z żywym.. nigdy nie ma tego w sklepie.. :( złapać mandaryna..to nie byłby problem w nocy.. tylko po co... gdzie ja mam go wysłać... spróbuję go podkarmić.. oddzielnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem z mandarynem, kupiłem i miał być grubasek a przyszła taka chudzina że szkoda gadać. Teraz podczas karmienia wyłączam wszystkie pompy (nawet obieg) i dozuję mu jedzonko z pipety pod sam dzióbek. widzę że zaczyna żwawo skubać i z każdym dniem lepiej mu idzie.

ja mam u siebie 25kg skały, coś tam po niej biega ale jak widzę jaki "muł" z tego mandaryna to nie wiem czy on jest w stanie coś sam upolować.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój też nie był pełny :(

a jak karmisz z pipety ? wkładasz rączkę do akwarium i co?

olaboga !!! nie pozostaje mi nic innego jak obłowić się od żyjątek.. wiem ,ze w naturze mandaryn zjada skorupiaki :) podłoże mu ślimaczków i innych rarytasów..bo z polowaniem nie ma problemu :) nie oddam go.. nie dlatego że jestem egoistką.. tylko dlatego,że problemy trzeba rozwiązywać a nie uciekać od nich :)

niedługo zdam relacje jak tak mój Misiek :p

gubie się na tym forum.. na jakimś wątku pisałam ,ze przyjmę ślimoki :) malutkie :)chyba z taką zawartością nie będzie problemu z wysyłką..jeśli ktoś ma na zbyciu chętnie przyjmę :p

Edytowane przez początek2011 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dobrą skałę, w niej jak będzie dużo życia to mandaryn przestanie głodować. Ja mam ok 15kg w 112L i w nocy jak latarką poświecę, to w nietórych miejscach ledwo piasek widać bo tyle robactwa lata. Tyle, że mój mandaryn nawet suchy pokarm podskubuje (jeśli opadnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na szybko wyhoduj artemię? Dołozenie żywej skały spowoduje ponowne dojrzewanie. Bardzo polecam makroglony gdyż w nich jest duzo zycia do wyskubywania;) Slimaczki to fajna sprawa,ale mandaryn nie skorzysta-no chyba,ze się rozmnożą. A w ogóle to on duzy jest? bo mały to nawet kiełza dużego nie zje. One jedzą owszem skorupiaki i inne ale takie prawie niewidoczne gołym okiem :(


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj mandaryna nauczyć jeść mrożonki, bo zanim sam zaskoczy że są do jedzenia może paść z głodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 mandaryny jeden ideał jadł wszystko cudo ...to było moje pierwsze akwarium 50 l odpieniek i filtr kaskadowy ...no i rurka do filtra odpadła mandaryn oczywiscie tam wpłyn. i było po nim :( . Pozostałe 2 już w 270 l akwa z duża ilością skały nie jadły nieżywego pokarmu - próbowałem wszystko...najlepsza był dorosła żywa artemia w woreczkach niestety b. mało dostepna - nie wiem czemu tak jest. Natomiast ta dopiero wylęgła ok ale jest malusia...można ja karmić ok chodować ale kupa z tym roboty. Za trzecim dałem sobie spokój dopuki sprzedawca nie udowodni mi że je mrożonki a nie tylko powie (każdy z nich przekonywał mnie że je) to nie kupie za takiego co je dobrze zapłace !

Edytowane przez khmer (wyświetl historię edycji)

Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokupiłam skałki :)

myślę że jeśli dołoże dwa kawałki nie będzie jakiegoś tam szalonego wzrostu dojrzewania.. niestety pan w sklepie nie chciał mi sprzedać skały zasiedlonej ... musiałam wziąć taką z ciemnicy :o coś tam było..ale to nie to samo co skała porośnięta cudami..

niewiem czy nie zrobić tak że odłowić mandaryna do pojemnikka na całą długość akwarium włożyć maltkie kawałki skały ze 3 by mógł się jakotako czuć schowany :D I SPRÓBOWAĆ DOKARMIĆ ŻYWYM... problem w tym ,że jest mega trudno dostępny..prawdopodobnie będzie w piątek ... jak już wspomniałam z mrożonkami to ja mogę sobie sorbet dla błaznów zrobić :D

Ja też już nigdy w życiu nie kupie (mimo zapewnień sprzedawcy ) ryby która nie je mrożonek :D mandaryn miał wcinać.. i co ?? patrzy jak tańczą mu przed dziobem... szkoda,ze brawa nie bije :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz miejsce w baniaczku to kup kotnik siatkowy, zamocuj go w miejscu małego przeplywu wody najlepiej czyścikiem bo przyssawki sa zazwyczaj lipne. Na dno dobrze jest dać jakąś plexi albo szybkę, do tego mały kawałek skałki. Mandaryna najlepiej odłowić w nocy, będzie miał czas przyzwyczaić się do nowego lokum. Ja swojemu podawałem mrożoną artemie pensetą na skałkę i z góry by swobodnie opadała na dno. Moja ,,papuga'' zainteresowała się mrożonką już pierwszego dnia, po koloejnych dwóch sama eksmitowała się do zbiornika, więc warto przykryć kotnik. Obecnie dokarmiam rybkę artemią i mysis co 2-3 dni z pipety przy wyłączonej cyrkulacji. U mnie taki sposób się sprawdził, więc myślę że warto sprobować.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ początek2011

przepraszam że pisałem jak do faceta, a Ty jesteś dziewczyną. Nie zauważyłem :wallbash: .Ech, ten szowinizm :respect: .A co do rybek to życzę większego baniaczka, spróbuj podawać artemię np. pęsetą pod pyszczek, jest duża szansa że zaskoczy i przytyje. Pozdrawiam, P


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Schemat zawsze ten sam: "nie wiedziałam" albo "właśnie zakładam większe akwarium". Jasne. Nie pisz, że żółtek jest szczęśliwy, bo naprawdę...

Co do mandaryna.

Nawet jak by jadł różne żyjątka ze skał, to 10kg starczy mu na krótko. Jeśli się nie uda go przestawić na mrożonki, to jedyną szansą dla niego, jest przełożenie go do większego akwarium z dużą ilością żywej skały.

Spróbuj jeszcze z jakimiś drobnymi pokarmami typu jaja krabów. Może akurat będzie próbował je łowić. Pokombinuj z cyrkulacją (włącz/wyłącz), może będzie chciał jeść np. tylko rano itp.

Chociaż w pierwszym poście napisałaś, że jest wychudzony, więc moim zdaniem ma marne szanse. No ale powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.