Skocz do zawartości
początek2011

panel filtracyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Przepraszam za zamieszanie,ale jakoś tak nie mogę się odnaleść na tym forum :)

Mam akwarium 200l z pokrywą firmy serea.

Ponieważ nie mam możliwości na założenie sumpa, pozostaje mi zrobienie panelu 3 komorowego.

Będę bardzo wdzięczna jeśli znajdzie się miła dusza która mi ten panel zobrazuje,jestem z tych osób co nie potrafią obrazować przestrzennie i w pamięci więc proszę o pomoc.

Mam akwarium reef max i zastanawiam się czy nie zrobić identycznego panelu,z tym,że może troszkę mniejszy w długości :) tak by zmieścił mi się odpieniacz (TURBOFLOTOR 400) no i w dwch pozostałych skała i grzałka..

jak te ścianki powklejać... którędy woda ma przepływać.. tzn.kiedy górą a kiedy dołem ?

Edytowane przez początek2011 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Przepraszam z a zamieszanie,ale jakoś tak nie mogę się odnaleść na tym forum

Mam akwarium 200l z pokrywą firmy serea.

Ponieważ nie mam możliwości na założenie sumpa, pozostaje mi zrobienie panelu 3 komorowego.

Będe bardzo wdzięczna jeśli znajdzie się miła dusza która mi ten panel zobrazuje,jestem z tych osób co nie potrafią obrazować przestrzennie i w pamięci więc proszę o pomoc.

Mam akwarium reef max i zastanawiam się czy nie zrobić identycznego panelu,z tym,że może troszkę mniejszy w długości tak by zmieścił mi się odpieniacz (TURBOFLOTOR 400) no i w dwuch pozostałych skała i grzałaka..

jak te ścianki powklejać... którędy woda ma przepływać.. tzn.kiedy górą a kiedy dołem ?"

Napierw popraw błędy ortograficzne.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem wyrozumiały i jestem za tym, żeby kolegę/koleżankę odsunąć od forum na 2-3 tygodnie.

54 posty w 3 dni ?

Gdzie się nie wejdzie to ciągle ten sam nick i ciągle jakieś pierdołowate tematy.

Osobiście uważam, że osoby nowozarejestrowane powinny mieć minimum 30 dniowy okres karencji na to, żeby czytać a nie pisać posty.

Opcja Szukaj lub wpisanie w google to co kogoś interesuje nie boli ale niestety takie czasy, że większość z nowych użytkwoników chce mieć wszystko podane na tacy.

Pozdr.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy update forum nie wyłączyli opcji "szukaj" - skorzystaj z niej bo było na ten temat co najmniej kilka ciekawych tematów włącznie z projektami - powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym, żeby moderowanie zostawić moderatorom - a jeśli nie podoba sie treść postu, wciskam "Ignoruj" i mam problem z czachy. Ewentualnie zgłaszam do moderowania post (jeśli narusza regulamin).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym, żeby moderowanie zostawić moderatorom - a jeśli nie podoba sie treść postu, wciskam "Ignoruj" i mam problem z czachy. Ewentualnie zgłaszam do moderowania post (jeśli narusza regulamin).

Czyli jak ktoś w poście napisze, że NO3 = 100 mg/L jest dobre dla koralowców, to też to zignorujesz?

Dbanie o poprawność używania języka ojczystego jest obowiązkiem każdego Polaka.

Pozdrawiam.

Max


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Cieszę się, że założyłaś swój temat. W temacie o sump-ach kolega Piostu podał Tobie link do tematu

Projekt przesiadka

Napisz czego tam nie zrozumiałaś? Może coś się wymyśli. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxch - nie, poproszę aby uzasadnił, bo może mieć rację. Dyskutujemy o błędach rzeczowych (merytorycznych), czy o stylu pisania i ortografach ? Z resztą, w obu wypadkach można takie posty zignorować.

Gdybym był złośliwy, to powiedział bym, że również obowiązkiem jest dbanie o netykiete i serwer, a tutaj cytowanie w całości wypowiedzi, nie jest mile widziane :) czy też zapytał o ten polsko brzmiący nick :) Ale nie jestem.

ps. i widzicie ? koleżanka "strzeliła focha" i na tym najbardziej ucierpią rybki :) A na poważnie, jak by co, niech Koleżanka pisze na PW.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wkońcu jak mam zrobić???

jedni piszą po co mi panel, inni zrób tak czy siak...

jeśli bez panelu to jak ? komin z odpieniaczem ?

chciałabym już zacząć to kleić ... a nie dostałam jeszcze jednej wspólnej i zgodnej podpowiedzi..

serio nie znam się na technicznych stronach akwarium :) miałam gotowy zestaw reef max. i nie musiałam główkować...

podam jeszcze raz wymiary : dł.100cm szer.40cm wys.50cm ..

wkleić w rogu akwarium szybki w kształcie prostokątu (rzut z góry) przedzielić na pół,w większej części odpieniacz i pompe,w drugiej skała i grzałak :)

tak czy siak.. jutro kleje..myślę,

że sobie poradze :) gorzej jest mi tłumaczyć jak robić :)

haha dla ciekawych,fotki już niedługo :p

ps. pozdrawiam was :)

Edytowane przez początek2011 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wiedzieć jaki będziesz miał odpieniacz.

Nie rób 3 komorowego bo jest zbędne, komory ograniczą ci miejsce w panelu filtracyjnym

panel filtracyjny, to jest wydzielone miejsce w zbiorniku, gdzie będziesz miał zabudowane wszystkie urządzenia (czyli w morskim to jest głównie odpieniacz i ewentualnie grzałka)

na dobrą sprawę jak wiesz jakie urządzenia tam wsadzisz i ile miejsca będą one zajmowały to możesz je też zabudować skałą i też tego nie będzie widać.

we wklejanie szybek bym się nie bawił, jak tam nie będzie komina, ponieważ będziesz miał kolejny problem jak to zamaskować, jak będziesz chciał inny sprzęt do środka zamontować to możesz mieć problem że ich już tam nie wsadzisz ze względu na gabaryty

poza tym w takim panelu musiał byś użyć pompę do wypompowywania wody z panelu, po co? jak to będzie w głównym zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw mandaryn, teraz panel .................... oj marnie to wygląda. Proszę, poczytaj, masz wyszukiwarkę za pomoca której znajdziesz naprawdę dużo informacji....Skoro masz czas na wysmarowanie tylu wiadomości powinnaś mieć czas na zgłębianie wiedzy a nie obrażanie się na ludzi, którzy w prosty, szczery sposób mówią to co myślą. Błędy zdarzają się każdemu ale warto się do nich przyznać i się poprawić a nie narzekać. Sam nie jestem orłem w temacie akw. morskiej, akw. mam dopiero ok. pół roku, hmmmmmmm nawet ballinga nie stosuję..........ALE O NIM CZYTAM !!!!!!!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie akarium jak ty z panelem bocznym jak chcesz toci podpowiem co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.