Skocz do zawartości
Adam160

nowa seria odpieniaczy Aquamedic

Rekomendowane odpowiedzi

a do czego chcesz?

Wylewana ma wyższą temp. topnienia co przy cięciu objawia się tym że sie nie topi od cięcia.

walcowana jest tańsza ale bardziej upierdliwa.

A może wystarczy ci zwykła pleksi ?

ja kupuje tutaj:

http://www.stakryl.com.pl/pmm.htm

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Szczerze mówiąc jaś już zgłupiałem. A czy przypadkiem nie jest tak, że akryl to jest właśnie pmma tylko oferowane przez jakiegoś producenta który zastrzegł sobie te nazwę? Tak jak np lycra czy teflon? W sklepach z takimi materiałami (polskimi) coś nie widzę pozycji akryl ale pmma dosyć często...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Dokładnie tak jest. PMMA to to samo co akryl a teflon to zwykły PTFE w ekstra wysokiej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że jakieś małe zbiorniki na kwarantannę czy sumpa chciałbym skleić.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon a nie taniej wyjdzie cię ze szkła ?

Masz tu: http://www.beananimal.com/projects/acrylic-sump.aspx

pamiętaj aby przy tworzywach dawać taką obramówke jak na projekcie.

Tworzywo jest mniej sztywne niż szkło - aby ci sie nie odkształciło.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok cofam co napisałem... zapewne wykonywane są one z bardzo drogich materiałów i na każdym odpieniaczu widnieje nazwisko "Niemca" który osobiście nadzorował produkcję danego egz., tylko nadzorował bo przecież produkcją zajmowała się cała "rzesza" najnowocześniejszych robotów i to nie byle jakich, bo niemieckich robotów....

Cena jest świetna tak jak i produkt. Taniej się nie da co udowodniły miliony Chińczyków ;) a i koledzy z forum zapewne się nie obrażą jak napiszę, że tylko markowe, żadne DIY, bo po co przepłacać u jakiegoś domorosłego wynalazcy, jak od dawna wiadomo, że produkcja masowa pozwoliła nam uzyskać tanie produkty dostępne dla szerszego grona odbiorców, Stara prawda rynku... tylko jakoś w świecie produktów dla akwarystyki morskiej zupełnie bezużyteczna ;)

pozdrawiam, i więcej nie mam zamiaru wypowiadać się na temat cen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzik pewnie wyjdzie taniej ale tworzywo ma sporo zalet w otwieraniu do szkła...np. Można takie coś przewrócić czy uderzyć i nic się nie dzieje. Poza tym jest satysfakcja że coś się zrobiło samemu :-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek - sukcesem odpieńka głównie jest pompa i ona robi cenę oraz marketing oczywiście.

Chinole robią naprawdę dobre odpieńki jak np. Bubble-Magus itp. ale np. w/w odpieńki kuleja pompami i sami chińczycy biorą pompy europejskie :-)

Ceny odpieńków są mocno przewalone niestety, nie zmienia to jednak faktu że dobry odpieniek nie będzie kosztował 1/4 ceny.

Nawet polskie DIY w cenie nie sa "tak tanie" bo pompa swoje musi kosztować i chłopaki opieraja się o dobre sprawdzone pompy laguna,tunze,ati ( niestety DIY pomp nie jest prosty aby lykaly 2500l/h )

Za to dużym polem do popisu są inne elementy z akrylu które swobodnie robimy taniej i lepiej

jak np. miksery, filtry fluidyzacyjne, reaktory itp które wychodza polowe lub wiecej taniej nawet wycinajac CNC.

Jak przewrócisz to pęknie ci plexi :-)

To zrób sump sam ze szkłą.

Podejź do szklarza niech ci przytnie formatki i sklej silikonem.

Ja wszystkie jakie mialem robilem sam :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam turboflotor 1000 z AM i jestem zadowolony ( ale dlatego ze nie miałem żadnego innego ). Choć jak patrzyłem na BK na youtube to ten AM jest 'ociupinkę' gorszy muszę przyznać.

A co do kosztów - no ten DYI nie płaći podatków, przecież to jest powód główny dlaczego to takie drogie, w Niemczech dochodowy jest chyba z 30% (w polsce 19 ) + kole 20 VATy + ZUSy srusy + jak zatrudni człowieka to musi za niego tez drugie tyle płacić podatków. DLATEGO wszystko jest droższe 2-3 razy a nie dlatego, że kapitalista jest łapczywy. AAA, jeszcze atesty, sprawy administracyjne. W UE chyba żeby zobić maszynę to trzeba jakieś 'atesty' zrobić, co się wiążę z najęciem jakiego inżyniera który wykonuje robote papierkową dla urzędu (dodatkowe koszta).

100 lat temu firma produkowała faktycznie taniej niż produkty DIY, teraz jest odwrotnie :) Oczywiście firma z reguły konkuruje jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.