Skocz do zawartości
rah

HYDOR FLO-nakładka rotacyjna na pompkę

Rekomendowane odpowiedzi

Umieściłem w akwarium o wym. 60x50x55(wys) - 165 ltr brutto. Urządzenie zamontowałem na wylocie Power Head 802. Daje piękny efekt falowania. Montipora digitata pierwszego dnia lekko przymknęła polipki, ale na drugi dzień już się przyzwyczaiła, że co jakieś 9 sekund dostaje silnym strumieniem wody. Urządzenie ma bardzo prostą budowę. Rozkłada się na dwie części jednym ruchem i mamy obudowę i mechanizm obrotowy osobno do ewentualnego zanurzenia w occie, gdyby coś się zablokowało osadami wapiennymi. Do urządzenia dodawane są redukcje pozwalające połączyć HYDOR FLO z większością wylotów pomp (pięć końcówek o różnych średnicach do połączenia).

Urządzenie wcześniej używałem w większym akwarium, ale układ koralowców (sarcopythona) powodował, że tylko on cieszył się z generowanych fal. Teraz umieściłem urządzenie w mniejszym, gdzie mam jakieś 17 kg skały i więcej wolnej przestrzeni, co pozwala w pełni wykorzystać efekt falowania. Polecam do małych zbiorników.

http://www.nano-reef.pl/datas/users/408-hydor.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/408-hydorp.jpg


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo zmniejsza wydajność pompy?

Czy układ koralowców był powodem niezadowolenia z pracy w większym akwarium, czy coś innego?

Jak byś ocenił pomysł zamontowania tego urządzenia na wylocie pompy głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z zapytaniem zrobiłem małe doświadczenie i zamocowałem na wylocie pompy głównej w moich 250 ltr. (mam tam WEIPRO WH6000 o wydajności ponad 4100 ltr/h). Wiadomo, że w wyniku podnoszenia itp. wydajność spada i może mam maksimum ze 2000 ltr/h Okazało się, że urządzenie działa. Wydajność na pewno spadła. Żeby lepiej ocenić pracę HYDOR FLO wyłączyłem wszystkie pompy cyrkulacyjne i zostawiłem tylko pompę główną. Mogę powiedzieć, że z nakładką mimo zmniejszenia wydajności mieszanie wody wygląda o wiele, wiele lepiej niż z prostym wylotem do akwa. Zastanawiam się jednak co by się stało z pompą główną, gdyby urządzenie się zablokowało?

W tym mniejszym akwa gdzie HYDOR FLO jest nałożone na pompę o wydajności 1500 ltr/h pewnie też wydajność spadła tyle, że trudno zauważyć różnicę. Woda z HYDOR FLO wypływa szerokim strumieniem dając co ok. 9 sekund efekt jak przy machnięciu płetwą. Tego nie było przy prostym wylocie z pompki.

W mojej 250-ce układ koralowców i skały (mam jej dużo) powodował, że musiałem dać pompki blisko przedniej szyby, a tam siedzi u mnie z boku duży sarcopython i zasłania wszystko kapeluszem. Z drugiej strony też mam tak ułożoną skałę, że nie bardzo to pasuje.

Najlepszy efekt dałoby to urządzenie zamontowane gdzieś na środku bocznej szyby bądź w narożniku bocznej z przednią skierowane pod kątem w okolice śrdokowej części akwarium. Tak mam w tym mniejszym i jest ok.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

I tego mamy na forum za mało. Konkretnych odpowiedzi popartych doświadczeniem. Teraz przydałoby się kilka opinii innych użytkowników i mielibyśmy obraz rzeczywistej wartości tego urządzenia ale teraz może będzie łatwiej, może ktoś jeszcze się zdecyduje na taki zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, nie widziałem. Moje są kupione u zachodnich sąsiadów. Swoją drogą dziwię się, czemu nie ma ich w naszych sklepach, bo to naprawdę sprytne rozwiązanie. Na pewno nie jest to SCWD, ale zawsze jakaś prostsza alternatywa.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wlasnie tak kombinuje ze dalo by sie przerobic go na cos ala SCWD. Ile za niego dales??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt - kilkanaście €. Przerobić na SCWD? Eeee, chyba nie bardzo, ale można dać ze dwa takie urządzonka, jakby komuś było mało.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZEŚĆ

Więc ja rozmawiałem w Wildtom-em i też to ma.

Jest zadowolony.

Jestem bardzo ciekawy czemu żaden w sklep w polsce nie sprowadza czegoś takiego koszt myśle że był by około 40-50 zł a jedek nikt nie sprowadza.

Może jakis sklep np. Um um by sie zainteresował

zakup nawet 5 sztuk to nie majątek a może sie przyjąć na naszym rynku gdzie sie kombinuje jak najtaniej w małych zbiornikach.

Czekam na ruch ze strony sprzedawców

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma zajac.de sprzedaje w Niemczech ww. urzadzenie za cene 9.99E Generalnie sa najtansi i najwieksi w Niemczech - polecam w razie czego, sam u nich kupowalem solidni, wiekszosc sprzetu maja na stanie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak to działa. To znaczy rozumiem, że zmienia strumień ale jak?

Obraca się czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak. Obraca się. W środku jest śruba połączona z przekładnią co powoduje, że przepływająca woda obraca śrubą i napędza mechanizm obracający całym urządzeniem wokół wylotu pompki.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie jest ciekawe.... Jak do mojego akwa jest to chyba najlepsze rozwiązanie..małe i funkcjonalne:) Ja się chyba na to skusze:) czy ktoś jeszcze ma ochote na to urządzenie?

Tylko z tego co widze to tam są jeszcze takie z gąbką...to jest chyba coś w rodzaju filtra biologicznego? Czy mam racje? i czy jest sens inwestować w tą wersje z gąbką?

Pozdrawiam

Grzesiek


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skusiła, ale po jedno to raczej nie opłaca się jechać.Na jaki otwór z pompki da się to wsadzić?

I czy ktoś wie jak długo to działa? czyli jak często czyścić i kiedy się zepsuje?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zróbmy spis i zrzutke an to ustrojstwo. Kase wyślemy AquaManiakowi a on nam to zwyczajnie przyśle do Polski?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl!

Jak co to jestem chetny na dwie sztuki!

Tylko nie zapomnijcie o Mnie ;))

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe..tylko jeszcze trzebaby porozmawiać na ten temat z Aquamaniakiem czy by się zgodził na coś takiego.

Ja też się pisze na takie urządzenie.

Pozdrawiam.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK

na sporo otworow. do kompletu sa dolaczone 4 przejsciowki.

@ALL

Ja mam mojego podpietego do jednej z pomp AM 1000 l.h (tej z prefiltrem z gabki) i tez robi niezly mlyn w baniaku. Falami dostaje sie nawet gonioporze ktora jest prawie metr dalej. Generalnie sam kupilem dosc niedawno, w sumie do testowania roznych sposobow waki z cyjano ale jestem zadowolony. Wersja z gagka nakladana wyglada strasznie nieestetycxnie i moim zdaniem nie warto jej brac. mojej koncowki jeszcze nie czscilem i nic sie nie zacina. zreszta nie wiem co by sie mialo zacinac skoro w calej konstrukcji ciagle panuje nielze cisnienie - zadne paprochy raczej nie maja szans sie tam zaklinowac. No, ale moja pompka ma na wlocie gabke ktora wylapuje co wieksze syfki.

A, no i przy samej szybei to faktynie nie ma sensu montowac. lepiej tak umiejscowic pompe zeby ta moncowka miala mon. 10 cm luzu dookola


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Aquamaniacbędzie miał czas i ochotę i możliwości to ja jestem za taką akcją. Trzeba by doliczyć koszt przesyłki pieniędzy , koszt wysyłki paczki do Polski, rozparcelowanie tego w Polsce i powysyłanie. TMK


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz już Aquamaniac się na forum nie pojawi:)

Chętnie dołączę do grona kupujących. Jakiś browarek dla osoby załatwiającej zakup trzeba jeszcze przewidzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by co to i ja też jestem chętny na jedną sztuke ;)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również;) na nakladke, browarkiem też nie pogardze:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ile tego chcecie? Tyle ze ja juz w wtorek rano jade do Polski a nie wiem czy bedzie od reki dostepne, zamowienie przez i-net nie wchodzi w gre bo do wtorku nie dojdzie. Jutro bede w sklepie wiec w razie czego moge ew. kupic ale musze wiedziec ile ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK 1 szt


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.