Skocz do zawartości
Qlfon

Nano-reef Chapter Lublin....

Lubelskie spotkania morszczaków  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. By?oby fajnie?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych lubelaków ;-)

zwracam się do was z pytaniem czy ktoś z szanownych was chciałby się podzielić wodą z podmianki

pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, pozwole sobie na maly oftopic:)

mam do was pytanie czy moze ktos przypadkiem ma jakas euphilie niepotrzebna:)chetnie odkupie. lub cos do kostki 30l dla błazenka? a moze ktos ma jakies inne niepotrzebne zycie? typu rozgwiazdy, slimaki, wieloszczetyi inne co sie rusza albo i nie:) niedawno wystartowaem,i poszukuje mieszkanców.

czy wie ktos gdzie w Lublinie mozna kupic fitoplankton?

Edytowane przez danisz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Lubelskie towarzystwo :)

Od długiego czasu walczę z bryopsis i już mi pomału ręce opadają... magnez kenta trzymałem wysoko ponad dwa miesiące i dalej lipa.

Szukam kogoś z lublina i o kolic kto ma do sprzedania a najlepiej wypożyczenia niedużego borsuka który by lubił te glonki. Moje akwa to tylko 112l więc raczej na stałe nie mogę zaadoptować takiej rybki.

Względnie może jakiś inny zwierzak który w końcu mi to zwalczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ? temat spotkań upadł?

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu upadl, ;) myślmy pozytywnie

propozycje, chętni i realizacja (ciepło aż się coś prosi na powietu wymyślić)

Pozdrawiam


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za ale dopiero za 2 tygodnie


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam w niedzielę, w poniedziałek mogę zarezerwować "na rogatce" (mam blisko - żaden problem), powiedzmy na 26 (piątek) - można w środku (klima), można i w ogródku...

To co, działamy :) ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon urlopowy. Myślę że ciężko będzie się spotkać w większym gronie


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to ja mogę 26-go w piątek.

Btw - Krzysiek - chcesz tą beczkę czy nie w końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł. Jak tylko wroce to od razu po nia podjade. Będe w Polsce za jakies 10 dni. Dzięki..


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A.. ok, myślałem że się rozmyśliłeś. Beczka czeka w każdym razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do połowy sierpnia i tak jestem w domu więc mogę zawsze:) Wiecie co jest najgorsze w złamanej ręce? To że nic przy baniaku nie mogę zrobić - nawet czyszczenie szyb jest utrudnione:(

Twistmam: czyżbyś pogody nie miał że na forum siedzisz?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qfon - jakkolwiek nie zazdroszczę i życzę szybkiego powrotu do zdrowia to może takie nie grzebanie w zbiorniku wyjść na dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) ale potem to chyba szyby będę musiał odkuwać od wewnątrz:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon, teraz na każdych "wywczasach" wifi jest :) - też sobie siedzę, z widokiem na jeziorko, piwkiem pod ręką, a ręką na myszce :)

Rozumiem Go :) Co tam słodka woda, słona "to jest to " :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfoniku nasz kochany.... Zeby Cie podniesc na duchu to powiem ze tez ledwo ruszam rekami. Jestem spieczony na raka... Slonca az nadto. Ale jeszcze lampke z winem jestem w stanie podnosic. Wiec jest ok.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nad Baltonem? W życiu się bardziej nie spiekłem jak właśnie tam. Jakieś zdradliwe mają to słońce tam:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Utknalem z dzieciakami w Hajduszoboszlo. Male cholery nie chca wylazic z basenow przez caly dzien. Dobrze ze przynajmniej wieczory chlodne i dzieciaki pomeczone ida spac... na NR mozna posiedziec.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje wody z jakimś po4 ,najlepiej ze znikomym no3

walczę już sporo czasu z no3 po tym jak kupiłem skałkę z koralami która siedziała w dsb , a ponieważ nie mam po4 u siebie to nie jestem w stanie zbić no3 zaczyna mnie to już męczyć

a może ktoś ma coś na podbicie po4

a najlepiej żeby w akwarium nie było żadnego cyjano lub innego syfu

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam wody z podmiany, z jakiegoś dojrzałego zbiornika... będzie ktoś podmieniał w najbliższym czasie ?

Kurcze... całkiem jak zagramanicą... Polaków full a niby nikt nikogo nie zna, to samo tu, większość Lubelaków on-line ale nikt się nie odezwie... chociażby - nie mam, nie bedę podmieniał lub nie chę ci dać wolę wylać do ścieku :(

Edytowane przez Flasher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flasher - a jakoś nie zauważyłem że pisałeś o wodzie - kojarzę tylko że borsuka szukałeś..

edit: a fakt, jest w "przyjmę" na targowisku.. tylko kto tam zagląda..

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... dlatego napisałem tutaj... następnego dnia patrzę prawie wszyscy dostępni a odpowiedzi zero.

Co do borsuka... już niepotrzebny, jak tylko zmieniłem sól i przestałem walczyć z glonem to bryopsis sam sobie odszedł i w tej chwili jest jeszcze maleńka siwa kępka w zaniku.

Woda jest dla mojego szwagra który już od dłuższego czasu nie może wystartować swojego zbiornika bo ciągle coś mu niszczy eko. Penie dlatego że próbował startować z suchej skały i suchego piasku, teraz ma wymieniony piasek na żywy ale żeby to zatrybiło wypadałoby nalać jakiejś dojrzałej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeby nie było że się nikt nie odzywa - ja bym się chętnie podzielił ale mam już zapisaną kolejkę na jakieś 2 msc w przód niestety..

No i nie powiedziałbym wcale że mam dojrzały baniak...

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rozumiem :)

Jak nikt nie będzie miał to przyatakuję któregoś w Murenie, może się podzielą.

Tak na marginesie widziałem że Pawełku widziałem że masz piękny baniaczek i całkiem duuuuże zaplecze, ogólnie takie jak mi się marzy ale chwilowo zadowalam się tym na co mnie stać i na co mam miejsce i w dodatku też je bardzo lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.