Skocz do zawartości
Qlfon

Nano-reef Chapter Lublin....

Lubelskie spotkania morszczaków  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. By?oby fajnie?



Rekomendowane odpowiedzi

Jak Go przekonasz żeby grzecznie jechał 4 godziny w dzień to proszę bardzo:) Noc to jedyny sposób żeby chociaż do Piotrkowa dojechać w spokoju:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda noc jest dobra, pojedz w nocy .....ale w czwartek :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon: na moją bajki działają. Kiedyś nie było sposobu, teraz bajka i jakoś jedzie. :D

Każda noc jest dobra, pojedz w nocy .....ale w czwartek :D

taaa, już ro Ruscy wymyślili

jak w odpowiedzi na lądowanie Amerykanów na Księżycu postanowili polecieć na Słońce :D

ale do rzeczy

nie będzie ktoś z lubelskiego towarzystwa w najbliższym czasie w warszawskiej eRybce?

potrzebuję dolabellę bo mnie te glony zjedzą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do rzeczy

nie będzie ktoś z lubelskiego towarzystwa w najbliższym czasie w warszawskiej eRybce?

potrzebuję dolabellę bo mnie te glony zjedzą :D

widziałem ostatnio w Murenie łażącą po szybie - zawsze to bliżej :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem ostatnio w Murenie łażącą po szybie - zawsze to bliżej :)

ooo, naprawde

dzieki za info

najciemniej zawsze pod latarnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Lublinianie,

mam taki problem: mój odpieniacz od Sebastka cały czas szwankuje, raz mu odsyłałem pompkę i otrzymałem nowy wirnik, po czym pompka w ogóle stanęła więc kupiłem drugą. Teraz znowu przestała chodzić, domniemam, że blokuje się w niej wirnik ale tak średnio widzi mi się znowu ją odsyłać bo to wszystko trochę trwa. Czy ktoś z Was jest złotą rączką i mógłby do tego zajrzeć? Ja tak średnio to ogarniam i obawiam się, że zrobię tylko gorzej jak zacznę w tym gmerać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Czy ma ktoś w rezerwie odpieniacz lub pompę do odpieniacza i mógłby wypożyczyć na weekend. Zalewam baniak i potrzebuję na chwilę żeby oczyścić nowy zbiornik i natlenić nową wodę. Mam 2 rodzaje body 150 i 200 mm a potrzebuję żeby oczyściło jakieś 300l.

Edytowane przez Flasher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Czy ma ktoś w rezerwie odpieniacz lub pompę do odpieniacza i mógłby wypożyczyć na weekend. Zalewam baniak i potrzebuję na chwilę żeby oczyścić nowy zbiornik i natlenić nową wodę. Mam 2 rodzaje body 150 i 200 mm a potrzebuję żeby oczyściło jakieś 300l.

Zapytaj może w Murenie - może coś mają na swoich półkach i Ci pożyczą na weekend. Ja mogę ewentualnie poratować obiegówką Eheim Compact 1000


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj może w Murenie - może coś mają na swoich półkach i Ci pożyczą na weekend. Ja mogę ewentualnie poratować obiegówką Eheim Compact 1000

Pytałem, chłopaki nie maja... obiegówkę mam Twoja chyba by nie podniosła wody ale dzięki za odzew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, chłopaki nie maja... obiegówkę mam Twoja chyba by nie podniosła wody ale dzięki za odzew :)

Mam Reef Octopusa 3000 jak chcesz to ci pozyczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Reef Octopusa 3000 jak chcesz to ci pozyczę

Bardzo chętnie... a gdzie mógłbym się zgłosić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie... a gdzie mógłbym się zgłosić ?

Daj nr tel. to oddzwonię i się dogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pożyczyłem od Roberta tego potwora i robi robotę...

Szczerze mówiąc wlazł na styk ale wlazł.

Dziękuję i oddam po weekendzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec wakacji tak więc mam pytanie. Czy zanosi się na jakieś spotkanie przy piwie??


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... piwa bym się napił w dobrym Towarzystwie... a może i cuś mocniejszego - zimnego :) Może by rogatke na jutro zarezerwowac ? Piątek wieczór - fajna pora... :)

Jaka decyzja gremium :) ? Skoczek miał by blisko.... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu chyba spasuje, :(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę wcześniej takie info zimnym piwie :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może w ten piątek ? Albo następny... :) ?

Przy okazji, kupiłem dziś w Murenie Jebao WP-25 - mocna bestia - za mocna dla mnie - może ktoś chciałby się zamienić na w miarę nową WP-10 ? Albo podpowie jak bestię okiełznać :) ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z ustawieniami pompy w akwa. Ja mam ja w 112 i chodzi w trybie s3. Po tygodniu od czyszczenia jej moc spada.

Jak ją pierwszy raz zwodowałem to mi zdmuchnęła wszystkie korale ze skały ;)


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może w ten piątek ? Albo następny... :) ?

Przy okazji, kupiłem dziś w Murenie Jebao WP-25 - mocna bestia - za mocna dla mnie - może ktoś chciałby się zamienić na w miarę nową WP-10 ? Albo podpowie jak bestię okiełznać :) ?

Ja w oczekiwaniu na nowy baniak też trzymałem jedną w 112l... tyle że podłączyłem zasilacz 12V zamiast oryginału (24V) i zachowywała się jak WP10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i to jest pomysł, poszukam zasilacza regulowanego. Tylko jakiej "mocy" ? Żeby na zbyt słabym pompy nie uszkodzić :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy nie uszkodzisz... za słaby nie pociągnie pompy a jak będziesz miał jakiś dużo mocniejszy to i tak pompa prądu więcej niż potrzebuje nie weźmie :)

Ja zapinałem jakiś 12V 1.5A ale wydaje mi się że i mniejszy pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Jutro wybiorę się na Fabryczną :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej podjedź do lednar'u na chemiczną... taniej kupisz i zdaje się wtyczka od razu pasuje. Zasilacz 12v 1,5A mają za 25 zł a 12v 2A za 27zł. Ogólnie zasilacze do taśm ledowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Wpadnę :) Choć, po namyśle zastanawiam się czy warto, bo w trybie S3 (chyba ten najsłabszy) całkiem przyzwoicie dmucha. No i tryb nocny fajnie działa - lampka do czytania nie wybudza go, a sterownik lezy na akwarium.

Przy okazji, będę składał setup siostrzeńcowi, zastanawiam się czy tunze - cyrkulacyjna, może robić za obiegówkę z panelu - na zasadzie wysunięcia wylotu za panel - w ostatniej komorze.

Jak myślicie ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.