Skocz do zawartości
And

Pomiar zasolenia refraktometrem D-D H2Ocean

Rekomendowane odpowiedzi

Troche odbiega od glownego tematu, ale w odpowiedzi ode mnie uslyszysz- zawsze plukalem w RO po sprawdzeniu. W przeciwnym wypadku z czasem przestanie pokazywac poprawnie, badz ramie poprostu sie zatrzyma na dole...

Ps. Nikt nie plucze... sorry za brak znakow

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, niezaleznie od przyrzadu, przy pomiarze metoda grawitacyjną, urzadzenie musi byc czyste.

Malo tego, rurka - skala splawika musi byc sucha.

Refraktometr tez warto oczyscic.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pomiary robię refraktometrem H2O i w porównaniu do uchylnego NoName i spławika AM to spławik i refraktometr pokazują prawie identyczne wyniki a uchylny zaniża i to sporo bo na rzeczywistym 1,025 pokazuje 1,023 lub jeszcze minimalnie niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz na uchylnym zasolenie? Jesli tak, to porownaj zasolenia.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znależć teraz uchylnego bo nie korzystalem z niego pewnie pół roku ale postaram się sprawdzić jak tylko go namierzę bo nie dam sobie teraz ręki obciąć czy rzeczywiście nie odczytywałem dwóch różnych wskazań. Jak znajdę to napiszę bo pamiętam że na drugiej skali też było niżej ale o ile to dopiero jak go znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu lipa:/

Pierwszy jaki otrzymalem od DD mial brak mozliwosci kalibracji (max wkrecona srubka I duzo ponad skala "zero") stary odeslalem, dostalem nowy I gitara (pisalem juz o tym kiedys). Dopiero po roku jakos musialem go skalibrowac. Od paru tygodni, co sprawdzanie trzeba bylo "dokrecic" srubke. Dzisiaj jest dokladnie jak z tym pierwszym. Brak mozliwosci kalibracji do poziomu "zero" (temp.20°C, ro-0) .

Jakies pomysly, sugestie, czy sprzet do kosza?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu lipa:/

Pierwszy jaki otrzymalem od DD mial brak mozliwosci kalibracji (max wkrecona srubka I duzo ponad skala "zero") stary odeslalem, dostalem nowy I gitara (pisalem juz o tym kiedys). Dopiero po roku jakos musialem go skalibrowac. Od paru tygodni, co sprawdzanie trzeba bylo "dokrecic" srubke. Dzisiaj jest dokladnie jak z tym pierwszym. Brak mozliwosci kalibracji do poziomu "zero" (temp.20°C, ro-0) .

Jakies pomysly, sugestie, czy sprzet do kosza?

Witam

Spróbuj wykręcić ze trzy obroty tą śrubę do kalibracji i potem ponownie spróbuj skalibrować.

Może to coś pomoże.

Pozdrawiam

Robert

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie nakrecilem tyle, ze zaraz sie gwint wyjedzie ;)

Bez zmian. Mam wrazenie ze (nie wiem czy to mozliwe) szkielko ze skala sie obsunelo. W poprzednim wszystko wskazywalo na to ze bylo zle nadrukowane, ale tu to juz nie wiem nic.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim powinno się kalibrować w 35promilowy płynie a nie na RO - jest różnica pomiaru.

Spróbuj go wychłodzić w lodówce, może coś puści w końcu jest tam "mechanizm" reagujący na temp.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kalibrowalem w ro I nie bylo problemu. Raz- nie bylo problemu, a dwa- tak pisza w instrukcji. Schlodze go I jak nic sie nie zmieni, to kupie plyn. Obawiam sie tylko ze go "trafilo" I bede musial nabyc nowy...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz płyn i będzie refraktometr na chodzie, to porównaj sobie pomiar, wykalibruj w RO i zmierz przy użyciu 35 - czy tyle ci pokaże. Mój niestety zaniżał wynik o 2 promile co oczywiście nie wpływa załamanie akwarium ale sztuka na tym cierpi :turned:

Z tą lodówką kombinuję, coś go prawdopodobnie zblokowało i może schłodzenie spowoduje że puści. Na pewno nie powinno go to jeszcze bardziej uszkodzić.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stary temat ale ostatnio tez męczyłem się ze spławikiem JBL ale napewno komuś się przyda, na opakowaniu jest jak byk napisane że mierzy w skali SG tylko coś mi się nie zgadzało strasznie dużo soli wyszło by gdybym dobił do PSU 35 SG 1.0264, szukałem po forach róznie każdy pisał że do wyniku dodajemy 1 itp. tylko to 1 dodajemy jak termometr pokazuje 30 stopni. A okazuje się że na skali spławika JBL jest też jak byk napisane 25/4 czyli pomiar SG ale względem czystej wody w temperaturze 4 stopni. Czyli okazuje się że wszystko jest Ok gdy spławik pokazuje 1,0233 SG 25/4 znaczy ze mamy 35 psu (S.G 25/25 1,0264 czyli tak jak pisał Arduan

35 PSU - SG w temp. 25stC, względem 4stC czytej wody (SG25/4)=1,02336/1= 1,02336

35 PSU - SG w temp. 25stC, względem 25stC czytej wody (SG25/25)=1,02336/0,99704= 1,0264

Edytowane przez Riu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również kalibrowałem na ro i wydaje mi się że dobrze , mierzyłem również na solance. Czyli na 1litr wody ilość soli podana przez producenta i pokazało dobrze. Czym się martwię ?. Kolega zarzucił mi że doradzając mu i kalibrując refraktrometr w ten sam sposób jak u siebie powiedział mi że zrobiłem to żle i że tak naprawdę zasolenie jest u niego 1,017 i u kolegi u którego robiłem pomiar jest tak samo niskie zasolenie . Korale i inne mają się dobrze . Skąd taka różnica pojęcia nie mam . Rozumiem 1-2 kreski ale nie przy pomiarze 1.024 rzekomo jest 1017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.