Skocz do zawartości
robi

Oświetlenie nocne

Rekomendowane odpowiedzi

Troche nurtuje mnie ten temat,czy moge świecić całą noc (bez faz księżyca) ? np jedna t5 54 WAT na akwa 400L ,albo pasek led na całej długości akwarium ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pasek 12-24 Led. Nie musi być faz.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuje bo w pokoju nie mam zupełnych ciemności i trochę światła wpada z lampy ulicznej, w innym przypadku zastosowałbym pasek led z regulowanym zasilaczem.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie listwa led swieci sie non-stop, plus fazy ksiezyca halogenkiem z lampy ( sieci chyba do jakiejs 5 rano) . do ledow mam potencjometr ktorym moge regulowac intensywnosc swiatla. Na poczatku myslalem ze jest za jasno. ale ryby i korale zachowuja sie standardowo jak w trybie nocnym :waving a nawet mandaryny zaczely czesciej "tanczyc" musze nastepnym razem sprawdzic jaka byla faza ksiezyca i czy sie powtarza;] byloby smiesznie jak to dla nich jakis wysnacznik ;];]


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chinska lampka z 4 niebieskim led (w sumie 1 W ), z czego dwie zakrylem bo za jasno. To ma byc malutka poswiata, zeby ryby gdy sie wystrasza w nocy wiedzialy gdzie gora a gdzie dol. Pod 54 W mozesz korale oswietlac. Zwierzatka tez chca pospac a nie swiatlem po oczach dostawac.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307701 Stani :

To ma byc malutka poswiata, zeby ryby gdy sie wystrasza w nocy wiedzialy gdzie gora a gdzie dol.

Ryby i w kompletnych ciemnościach wiedziałyby co i jak :waving Zgodzę się jednak, że im słabsze oświetlenie nocne, tym lepsze.


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące oświetlenia nocnego. Jak sama nazwa wskazuje powinno ono świecić się przez całą noc. I tu moje pytanie jaki wpływ na zwierzęta w akwarium ma oświetlenie nocne? Do tej pory gasiłem diodę nocną około 2-3 godziny po zgaszeniu aktyniki, ze względu na to, że akwarium stoi w pokoju, w którym śpie. Teraz zastanawiam się, czy nie świecić przez całą noc. Jak jest z tym u was? Jakie są wasze spostrzeżenia, obserwacje?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam Michał

Edytowane przez mickeangello (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

u mnie świeci się cały czas, no może poza dniami kiedy wypada zaćmienie księżyca :)

ponieważ moja lampa posiada taką funkcje to korzystam z niej

zwierzakom się chyba podoba bo polipują w nocy jak szalone :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też zastanawiałem się nad tym pod kontem światła księżyca. Dziś zostawię na noc włączone i zobacze jak moje zwierzaki się zachowują:)

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pasek diód RGB 30cm. Świecę całą noc w pokoju gdzie śpię. Nie przeszkadza mi to już się przyzwyczaiłem. W nocy czasami jak nie mogę spać to siadam chociaż na chwile przed akwarium. Wtedy dużo życia ze skały wyłazi oraz wszystko się otwiera. PozdrA :p

Edytowane przez MR_CUBE (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś świeciłem całą noc. Ku mojemu zaskoczeniu, briareum było otwarte przez całą noc :thumbsup: . Wcześniej, gdy nie świeciłem przez całą noc, zamykało się tuż po zgaszeniu aktyniki. Z innymi koralami było podobnie. Albo polipowały przez całą noc, albo nieznaczie zmniejszały swoje rozmiary. Także dziękuje wszystkim za sugestie :unworthy:

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jak będzie za jasno w akwarium? jak to działa na zwierzaki? od 2 dni świece 1 ledem hi power 100%, ryby u mnie śpią za skałą światło tam nie pada to wydaje mi się ze mogą spać. a co z koralami nie będzie im to przeszkadzać?


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co jak będzie za jasno w akwarium? jak to działa na zwierzaki? od 2 dni świece 1 ledem hi power 100%, ryby u mnie śpią za skałą światło tam nie pada to wydaje mi się ze mogą spać. a co z koralami nie będzie im to przeszkadzać?

Najlepiej jak spawdzisz na własnej skórze , nie kładz się spać przez 3 dni to poznasz odpowiedz :)


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwie że kolega gasi sobie światło w pokoju na noc...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.