Skocz do zawartości
DeeCann

Pytanie o ledy w szafce i pompę do odpieńka

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać.

2 pytania:

- oświetlenie wnętrza szafki taśmą ledową - czy nie ma problemu z wilgocią panującą w szafce jeśli będą klejone bez żadnej osłony ?

- tak w skrócie plusy i minusy zasilania odpieniacza wodą bezpośrednio ze zrzutu ( box octopus'a ) zamiast pompy ... przypuszczam że z pompą prościej utrzymać stały poziom w komorze z odpieniaczem. No i w takim przypadku co z rewizją bo ona przez odpieniek nie pójdzie.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą taśmą, to ledy powinny być czymś zabezpieczone, bo nie da się tak, żeby nic nie chlapnęło, a wtedy bardzo szybko przestaną świecić. ja kupiłem takie diody oblane silikonem? fabrycznie.

nie ma problemu z zasileniem odpieniacza ze zrzutu, miałem tak przez jakieś 4 lata i nie było żadnych problemów, raz wyregulowane działało bez zarzutu. minusów nie zauważyłem - plus brak dodatkowej pompy;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jeśli mam pompe w odpieniaczu, to ona podaje wodę i napowietrza - robi pianę. Jeśli mam zasilanie ze spływu,to ona tylko robi pianę. Zaletą było by to, że cała woda ze spływu przeleci przez odpieniacz - wadą - że przeleci też cały syf (paprochy), które może zatrzymac filtracja mechaniczna. Czy coś pokręciłem ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle kombinujesz, ale ja np. miałem APF600 i nie była cała woda ze spływu przez niego puszczana, tylko był na trójniku i część wody ze spływu przepływała przez niego, a część przepływała obok. Najlepiej by było gdyby cała woda przepływała przez odpieniacz, bo wtedy on zatrzyma cały syf i filtracja mechaniczna nie będzie potrzebna;) Jednak chyba niewiele jest odpieniaczy które mogą mieć przepływ 2-3 tysl/h i być zasilane za spływu?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy kup sobie na metry fabrycznie oblane silikonem na koniec możesz zamontować fabryczną koncówkę specjalnie przygotowaną do tych ledów w taśmie


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle kombinujesz, ale ja np. miałem APF600 i nie była cała woda ze spływu przez niego puszczana, tylko był na trójniku i część wody ze spływu przepływała przez niego, a część przepływała obok. Najlepiej by było gdyby cała woda przepływała przez odpieniacz, bo wtedy on zatrzyma cały syf i filtracja mechaniczna nie będzie potrzebna;) Jednak chyba niewiele jest odpieniaczy które mogą mieć przepływ 2-3 tysl/h i być zasilane za spływu?

Moja qlpa bo nie napisałem o jaki odpieniacz idzie .. APF600 mianowicie.

Czyli logicznym rozwiązaniem byłoby zrobienie trójnika gdzie jeden koniec idzie do odpieniacza a drugi obok (do tej same komory) i na nim założony zawór do regulowania ile wody leci 'bokiem', co samo w sobie będzie regulować ilość wody zasilającej odpieniacz.

A z tymi ledami to będę szukał silikonowanych.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak miałem, tyle, że miałem 2 zawory jeden na spływie do odpieniacza, a drugi na tym "wolnym" końcu. Jednym chyba nie wyregulujesz;) z dwoma jest trochę zabawy;) ale "da się"' ;)

Edytowane przez Silver200 (wyświetl historię edycji)

Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak miałem, tyle, że miałem 2 zawory jeden na spływie do odpieniacza, a drugi na tym "wolnym" końcu. Jednym chyba nie wyregulujesz;) z dwoma jest trochę zabawy;) ale "da się"' ;)

A czemu jeden nie da rady ?

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że, jak będziesz miał jeden na spływie, to przez odpieniacz może przepływac za dużo wody i nie wydoli, albo będzie ciągle przelewać. Jeśli dasz na spływie do odpieniacza to przelew będzie miał zbyt duży przepływ i pompa powrotna nie nadąży podawać i będzie chlupało w kominie. Ponadto jak będziesz chciał odpiąć odpieniacz (z jakiś powodów np. wyjąć do czyszczena) to zamykasz zaworek, odkręcasz i po sprawie. Żeby było cicho i skutecznie trzeba dwa zawory.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, ograniczeniem odpieniacza jest pompa jego, bo od tego zależy ile wody może przyjąc. Pomijając już średnice przelotów :).

Co do filtracji mechanicznej, to nie wiem czy tak do końca sobie poradzi odpieniacz, ale to już inny temat :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba napisałem, że może przez odpieniacz przepływać zbyt dużo wody i nie wydoli, ale rozumiem, do czego ciepnąć się trzeba.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.