Skocz do zawartości
Pietrek

Kolor wody w kubku odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Do końca nie wiedziałem jak to nazwać, ale chyba wszyscy zrozumieją o co mi chodzi,

mianowicie interesuje mnie jakiego koloru macie wodę która jest produktem pracy waszego odpieniacza,

mile widziane byłby by zdjęcia. Skąd takie pytania? no właśnie od dwóch miesięcy pracuje u mnie

Tunze DOC Skimmer 9410 kubek który ma zawartość 700ml opróżniam średnio raz 10 dni

jednak woda która wylewam jest tylko lekko mętna i bardzo lekko zabarwiona w kolor zielony.

Oglądając zagraniczne fora i parząc na efekty pracy innych odpieniaczy zauważyłem, że ciek ten u innych często jest bardzo mocno brunatny lub ciemno zielony, nieprzeźroczysty. Czy moja zawartość w kubku odpieniacza może świadczyć o jego małej wydajności?

Gdyby ktoś był chętny do wrzucenia zdjęcia swojego kubka z odpieniacza dla porównania byłbym niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor wody nie zalezy od modelu odpieniacza tylko od zawartosci wody i jej zageszczenia. Zauwazylem tez ze u mnie, zawartosc kubka ciemnieje z czasem, poniewaz jak zakladam rozwiaja sie tam glony (jesli kubek jest oswietlony)

Jesli plyn w kubku pochodzi z mokrej piany bedze raczej jasny.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ustawienia odpieniacza

Można tak:

gallery_9028_1741_12343.jpg

Można i tak :D

gallery_9028_1741_87429.jpg

i można i w takim kolorze :p

gallery_9028_1785_20424.jpg

Wszystko zależy co i ile lejesz do akwarium i czym i ile karmisz :D

No i oczywiście od wydajności samego odpieniacza


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie świetnie sprawę, że kolor wody nie jest zależny od modelu odpieniacza, jednak od jego wydajności wydaje mi się, że tak

mój Tunze był klejony, bo pękła główna rura odpieniacza, zastanawiam się, czy to nie obniżyło jego wydajności i przez to wyrzuca mi z wody mnie tego co powinien a więcej po prostu "wody". Idąc Twoim rozumowaniem Tester w zbiornikach które funkcjonują już pełna para i warunki są ustabilizowane woda powinna być jaśniejsza (mniej rzeczy których odpieniacz sie pozbywa z wody) od zbiorników dojrzewających? oczywiście odrzucam w tej chwili kwestie karmienia ktore niewątpliwie mają wpływ na ten kolor.

Sebastek mam dokładnie tak jak na pierwszym zdjęciu.

Edytowane przez Pietrek (wyświetl historię edycji)

175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urobek (kolor) zalezy od zageszczania i tak jak napisal Sebastek, od tego co dodajemy do akwarium (chemia, plankton, fito)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu to co wychodzilo z odpieniacza u mnie bylo sliczne zielone mialo w miare przyjemny zapach i pod mikroskopem wygladalo np. tak:

http://www.akwa.aip.pl/clip8.avi pozwalalem sobie nawet czasami robic zwrot niewielkich ilosci tego w okolice polipow np pseudogorgonii, nie protestowala,

Teraz to co mi sie pojawia w kubeczku jest brazowe, smierdzace i niefajne zatem nie ma zwrotow do akwarium a wrecz przeciwnie.

Odpieniacza nie zmienilem, zmienilem za to sposob prowadzenia akwarium, podanie kilku ccm wodki sprawilo ze urobek jest smierdolacy. Zakladam ze sa to bakterie, ktore dzieki moim zabiegom zaczely sie lepiej rozmnazac niz glony. Chyba znowu trzeba bedzie mikroskop wyciagnac. :) Faktem jest ze poziom azotu mierzony testami ladnie spadl.

Odpieniacz midi flotor napedzany brzeczykiem wiec zadna tam machina piekielna, ktora koledzy stosuja.

Edytowane przez zho (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki prawie czarny.

post-10748-0-16223800-1347137925_thumb.jpg


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pante a co to za wynalazek masz przy tym odpieniaczu przywieszony chodzi mi o to szare cos.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pante a co to za wynalazek masz przy tym odpieniaczu przywieszony chodzi mi o to szare cos.

Tłumik made by castorama. Mufa kanalizacyjna + 2 zatyczki + rurka od balona z odpustu. Schemat i zasadza działania ta sama co u Skiby. Cisza....... koszt 9 pln.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee dobre musze to sprawdzic ale z kad wezme rurke od balona z odpustu , tutaj nie ma odpustow. tester nie jedziesz do polski na jakis odpust - moze bys mi przywiuzl.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być rurka od soczku lub z McDonalda. Chyba macie tam McDonalda :smoke:


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy i to chyba wszedzie gdzie sie tylko spojzy. zartuje z ta rurka, pomysl ciekawy i napewno go sprawdze.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy i to chyba wszedzie gdzie sie tylko spojzy. zartuje z ta rurka, pomysl ciekawy i napewno go sprawdze.

To miała być tymczasowa prowizorka aż kupie " profesjonalny" tłumik. I tak już jest ze mną 1,5 roku. Sprawdza się. Jej zaleta jest taka, że jest w pełni rozbieralna, więc jakby się coś tam dostało, woda, obcy etc to niema żadnego problemu. Nie użyłem tu ani kropelki kleju.

Edytowane przez Pante (wyświetl historię edycji)

700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.