Skocz do zawartości
axelf

(K) Kupię koral ze zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie znajdziesz wcześniej i zależy Ci na takim koralowcu to odezwij się za jakieś 2 tygodnie do mnie na priv. bo mam takiego koralowca na dużej skałce a także zaczął obrastać tylną szybe. Musiałbym tylko podłożyć mu jakiś mały kawałeczek skałki aby się na niej zaszczepił. Więc jeżeli reflektujesz na taką "mini szczepke" to zapraszam do Tychów - odbiór tylko osobisty , szczepka gratis...

pozdrawiam


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję koralowca, który jest podobny do zoanthusa. Wygląda nastepująco http://0.tqn.com/d/s...npolyps_400.JPG

A ja się będę czepiał.... :/

Chcesz kupić/dostać koralowiec o którym nic nie wiesz mało tego nie wiesz nawet jak się nazywa pomimo że jest bardzo popularny nie zadałeś sobie trudu żeby poszukać jego nazwy. Skąd wiesz że będzie pasował do twojej obecnej lub planowanej obsady? Akwarium morskie to nie zupa warzywna nie możesz pakować wszystkiego jak leci bo jest fajne lub kolorowe i dobrze by było wiedzieć co nieco o stworzeniach które w nim planujesz bo choć Protopalythoa którą wybrałeś będzie rosła chyba wszędzie i na wszystkim to jest mega niebezpieczna dla Ciebie i twojego zdrowia - ale Ty o tym jeszcze nie wiesz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady z tym"mega niebezpieczne" :) Protopalythoa mam dwa gatunki i NIGDY nie zauważyłem choćby najmniejszych oznak tej "niebezpieczności " ,w stosunku do mnie jak i innych mieszkańców akwa .a mam całę akwa tym zarośnięte

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma co tworzyć kolejnego wątku o szkodliwości Protopalythoa jest tego mnóstwo na forum (zresztą nie tylko na tym). Moim celem było zwrócenie uwagi na świadome dobieranie obsady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ich bardzo dużo, pięknie mi się mnożą. Właśnie robię skałki ze szczepkami więc jak chcesz poczekać kilka dni, będę miał ich troszkę na sprzedaż.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny koral, najlepiej rozmnaża się dokarmiany mrożonkami, wtedy łapie je i zamyka się. Po przenoszeniu trzeba dobrze umyć ręce bo jego śluz to silna trucizna i uważać żeby ten śluz nie dostał się do otwartej rany !!! W akwarium koral niegroźny dla zwierzaków czy innych korali.

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kiedyś malutką szczepkę gratis i było tam może ze 3-4 mordki. Ładnie się rozwijał przez tydzień, lecz pewnego pięknego dnia rano patrzę a ktoś mi je zeżarł :/ Zoanthusy też są toksyczne niestety, a ludzie je trzymają w akwariach i nic im nie jest jak nie dotykają nimi ran. Sam posiadam malutką skałkę z Zoa i jeszcze żyję więc jest szansa, że teraz też przeżyję. Żeby sobie przedłużyć życie stosuję gumowe rękawiczki ;)

PS. Euphyli też nie wolno dotykać rękami a moje 3 euphylie dość pokaźnych rozmiarów jeszcze też nie wykazują żadnej agresywności w stosunku do mojej osoby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.