Skocz do zawartości
owler

żółtek vs hexataenia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy, mam pytanie.

Dzisiaj wpuściłem do akwa hexataenie poza nią pływa tam żółtek i dwa błazny. Żółtek od samego początku uwziął się na pseudocheilinusa i ciągle go gania i to dość agresywnie, próbuje go "dziobnąć" na początku go tylko straszył kolcem ale teraz go prześladuje. Widzę że rybcia czasami wychodzi i jest mimo to dość odważna, ogólnie ma sporo kryjówek do dyspozycji ale niestety małe akwa(190l) szczególnie jak na pokolca. Żółtek wcześniej załatwił mi jedna babkę i salariasa więc jest dość agresywny. Jest jakaś szansa że hexa da radę i się nie zestresuje na śmierć?.

Dzięki za podpowiedzi.

Pzdr.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agresja powinan minąć. Hexaetania ma inne rewiry do pływania niż Żółtek. Jak masz dosyć małych grot i zakamarków to Pseudochellineus zawsze zdąży się ukryć. Osobiście mam dwa te osobniki i wojen nigdy nie było. Błazenka wpuściłem jakoś dwa tygodnie temu i tylko jeden dzień goniły sie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwolę sobie mieć tutaj inne zdanie niż Kośmid. Jeśli załatwił Salariasa, która to ryba raczej nie interesuje pokolcy jak i innych ryb, które gremialnie mają ją w du...e, to hexataenie cienko widzę. Masz killera i nic tego nie zmieni. Jest panem baniaka i co byś nie wpuścił, to będzie tłukł aż zatłucze, bo terytorium jest jego, a że nie jest duże to się dzielić nim nie będzie. Chyba że była by to ryba dwa, trzy razy większa od niego i do tego z wojowniczym charakterem. U mnie żółtek porywał się nawet na dwa razy większego od niego naso vlamingii. No, ale do tego litrażu to raczej takiej sztuki nie wpuścisz.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na dzień dzisiejszy Hexataenia dała radę, żółtek odpuścił bo jest zbyt zwinna dla niego. Tak więc jest ok, dzięki za pomoc.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.