Skocz do zawartości
Michalevo

Goniopora

Rekomendowane odpowiedzi

na soli AF od początku tego zbiornika. Pewnie nie jeden jeszcze wklei zdjęcie goniopory w swoim akwarium na tej soli .

post-15514-0-54063800-1398873058_thumb.jpg

post-15514-0-02304600-1398873070_thumb.jpg

post-15514-0-72164000-1398873080_thumb.jpg


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką samą gonioporę, jak Debora :-) a moja byla w Red Sea, a potem AFRS. W sumie to dalej jest w AF.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też dobrze się rozwijają na AF z probiotykami. Akwarium założone w maju ub.roku od początku na tej soli. Jedną goniopore mam od początku, druga Od 3 miesięcy. post-9476-1398877165,67_thumb.jpg


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem (bodajże kolega Luft mi to mówił, ale nie dam sobie głowy uciąć), że goniopory potrzebują bromu a są sole które go nie zawierają, np Aquaforest Reef Salt.

Co do goniopor to chyba najważniejsze karmienie. Niektóre są mało wymagające (podobnie jak alveopory) ale niektóre z doświadczenia mowie muszą żreć za przeproszeniem praktycznie jak niefoto (drobny pyłek, fitoplankton)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ja kosztem życia tej goniopory zrobię test po kilku tygodniach pokaże wam wyniki.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to Ja kosztem życia tej goniopory zrobię test po kilku tygodniach pokaże wam wyniki.

Jaki test?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ja kosztem życia tej goniopory

Tego nie pochwalamy - to mi się bardzo nieprzyjemnie kojarzy. Staramy się właśnie, aby `słonemu życiu` było jak najlepiej w `niewoli` kilku litrów.


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie interesuje co będziesz testował i jak?

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No różne sole...pierwsza w dzisiaj idzie sól Kenta,zobaczymy za 2 tyg jak będzie wyglądała Gonipora.Później jak to nie da rezultatu pójdzię w ruch sól Korallen Zuchta.Pochwalę się po testach.

Bo póki co dalej uważam że to wina soli.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te sole zawierają brom?

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Kencie nic nie piszą.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach zakładając, że będzie to dwie podmiany po 10% podmienisz około 15%, czy to będzie miarodajny i wiarygodny test?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach zakładając, że będzie to dwie podmiany po 10% podmienisz około 15%, czy to będzie miarodajny i wiarygodny test?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Myślę że jak zobacze poprawę po dzisiejszej podmianie to już będzie wiadomo że to sól.Skoro na podmianach na RC nie ma żadnych popraw widocznych,to jak będzie chodź lekka po jednej podmianie na innej soli to będzie wiadomo że RC nie ma tego czegoś co ma np Kent.A jak Kent nie da rady i nie będę widział powrotu do stanu z przed kupna spróbuję soli Korallen Zuchta,bo tej używała,używa osoba od której mam Goniopore.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapytam jeszcze, czym karmisz swoje zwierzaki? Bo raczej tu chyba leży problem?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapytam jeszcze, czym karmisz swoje zwierzaki? Bo raczej tu chyba leży problem?

sekstet morski wymieszane kostki ,ikra homara,redsea reef energy formuła,i suchy mam `H2Ocean LPS,

Do tego wszystko to co złapią z karmienia ryb.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokarm mają. A pod jakim światłem była wcześniej? Może stres od ledów? Może w cień ją przestaw.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokarm mają. A pod jakim światłem była wcześniej? Może stres od ledów? Może w cień ją przestaw.

Była pod ledami,nie centralnie pod nimi,umnie jest tak samo,stoi z boku w umiarkowanej cyrkulacji.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten watek od początku i moje zdanie takie,że sól tu ma najmniejsze znaczenie,raczej cyrkulacja,pokarm,zmiana warunków po przeniesieniu i uważam,że nie jest to łatwy koral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek jakie masz kh?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata TM BA, potem zalałem Kentem na pół roku, potem ponad 2 lata AF z probiotykami, później pół roku AF bez probiotyków i obecnie od 2 miesięcy AS RC. I od kilku lat codziennie daję kostkę zielonego planktonu i kostkę jakiejś ikry.

sorki że się wtrące

ale karmisz bezpośrednio koralowce czy wrzucasz do akwarium?


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kH w moim przypadku jest różne. Od 6 do 12. Naprawdę Goniopory u mnie dużo zniosły.

I nie karmię ich tylko pokarm jest podawany ogólnie do akwa.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kH w moim przypadku jest różne. Od 6 do 12. Naprawdę Goniopory u mnie dużo zniosły.

I nie karmię ich tylko pokarm jest podawany ogólnie do akwa.

Ja myśle że goniopory ci rosły bo miałeś oświetlenie lepsze. Teraz to ci padną po zmianie oświetlenia. :p


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, właśnie jest odwrotnie. Nowe szczepki były już cięte pod T5 i mają się świetnie :harhar: . Nigdy nie pisałem, że LPS nie rosną pod ledami.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolu jak tam wyniki testów ?? jest poprawa po zmianie soli?


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.