Skocz do zawartości
yareq

opinie na temat dolewki TMC V2 Auto Top Up System

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie nad zakupem takiej oto doleki. Moze ktos z Was posiada wlasnie ten produkt, czekam na opinie.

http://www.ebay.co.uk/itm/TMC-single-V2-Auto-Top-Up-System-/160881634477?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item25754aecad

Edytowane przez yareq (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Mam i polecam... Tylko ze ja mam z jednym czujnikiem, sa dostepne tez z dwoma dla tych co maja skleroze :baby: <joke>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie. Ma ktoś, używa? Cena kusi, tylko czy nie narobie sobie więcej problemów zaoszczędzająć jakies 150 zł (planowałem zakup dolewki z Hydor'a).

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś pół roku i nie narzekam. Nigdy nie było problemów. Wersja z dwoma czynnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś pół roku i nie narzekam. Nigdy nie było problemów. Wersja z dwoma czynnikami.

Drugi czujnik jest to zbiornika dolewki czy jako zabezpieczenie przed przelaniem?


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi czujnik jest awaryjny gdyby pierwszy się zablokował. U mnie obydwa są w komorze pompy na tej samej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tylko ze ja mam z jednym czujnikiem, sa dostepne tez z dwoma dla tych co maja skleroze :baby:"

buczi82

Jak zareaguje Twoja dolewka, gdy czujnik sie zawiesi a Ty bedziesz na urlopie ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czy można dokupić sam czujnik?


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat do tej auto dolewki to nie wiem ale normalny czujnik to można kupić. Widziałem w jakimś sklepie internetowym ale w jakim to nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby mozna bylo dokupic bo okablowanie wyglada tak, ze od wtyczki zasilajacaej idzie przewod i dzieli sie na 3 wtyczki okragle, Do tych 3 wtyczek ida 2 czujniki i do trzeciej pompa.

Mam dolewke na 2 czujnikach.

Polecam bo cena smieszna, zestaw kompletny z pompka i wezykiem. I do tego naprawde fajnie zrobiony. MEGA przyssawki czujnikow (mialem obawy, ale sa po prostu super mocne). Fajne okablowanie bo mozna je szybko i latwo rozlaczac, albo np uzywajac wiertla 10 poprowadzic przez jakas scianke w szafce czy cos...

Naprawde polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Wczoraj byłem w sklepie z morszczyzna i widziałem ta dolewkę na polkach (wersje z 1 i 2 czujnikami). Jak pojawi sie sump to chyba skuszę sie na ta z 2 czujnikami.

Sent from my iPad using Tapatalk


b7d46e6f92fc68c84a5dc1d515910e5eu1129a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem ja jakiś czas temu i jestem bardzo zadowolony. Prosta konstrukcja, łatwa obsługa i bezpieczeństwo. Tylko trzeba kupić z dwoma czujnikami bo nie da się potem dokupić drugiego do wersji tańszej.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była swojego czasu w erybce w cenie 20zł na dwa czujniki.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to 189pln.

Ja tylko dodam, ze nalezy uwazac jak sie uzupelnia RO.

Ja mam do tego celu banke 30l i ide z nia do kuchni. Na ten czas odlaczam pompe od kabli i wyjmuje ja z banki. Jak sie naleje i wstawie banke, wrzucam pompe i podlaczam ja do okablowania.

I tutaj nalezy sie zwrocic troche uwagi na czujniki. Nalanie 30l RO troche trwa, a u mnie komora z czujnikami ma dosc mala objetosc wiec poziom wody dosc szybko opada.

Pare razy zdazylo mi sie, ze podlaczylem pompe, a ona lala i lala, zalala czujniki i tak sobie lala dalej. Do pelna.

Czujniki sa powieszone prawdilowo, w pionie. Sa czyste.

Wydaje mi sie, ze problemem jest wysychajaca woda i zostajaca sol, ktora uniemozliwia poruszanie sie czujnika w gore razem z poziomem wody. Pacniecie czujnika wystarczy i wtedy juz dziala prawidlowo. Ewentualnie pewnie by zaczelo samo dzialac jakby sie ta sol w koncu rozpuscila, tylko czy nie przelalo by najpierw sumpa...

Takze jezeli macie dluzszy postoj bez dolewki (u mnie to trwa okolo 2h) to polecam sprawdzic czy czujniki dzialaja prawidlowo, a nie tylko podlaczyc i pojsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Też myślałem o tej dolewce, bo również słyszałem pozytywne opinie na jej temat ale w eRybce chyba ceny podnieśli, bo za 189zł jest ta z jednym czujnikiem:

http://erybka.pl/product-pol-9971-TMC-V2-Auto-Top.html

ta z dwoma jest o 100zł droższa :/ :

http://erybka.pl/product-pol-9972-TMC-V2-Auto-Top-Plus.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za swoją płaciłem 289zł


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę dolewkę, z jednym czujnikiem. Miałbym inną, ale w tamtej pompa nie da rady ze zbiornika w szafce do panelu - za wysoko. Dolewka TMC to najprostsze co można dostać i jak dla mnie nie jest bezpieczna w ogóle. Poza tym brak histerezy, więc pompka się włącza/wyłącza przy falowaniu wody. Swoją włączam raz dziennie do prądu na 2 minuty i tyle wystarcza na dolanie tego co odparuje. Można też uzyć timera elektronicznego i włączać dolewkę na tyle, żeby zdążyła dolać co odparowuje w ciągu doby. Wtedy nie ma ryzyka przelania. Inaczej nie zostawiłbym tego i pojechał na wczasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak panowie działa wam ta dolewke bo zamierzam kupić tą z dwoma czujnikami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa od 2 lat, padł mi jakiś rok temu jeden czujnik (wymienili mi w erybce) ale poza tym działa bez zarzutu.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
I jak panowie działa wam ta dolewke bo zamierzam kupić tą z dwoma czujnikami? 
Padł mi raz jeden czujnik, później pompa nie zasysała wody. Ich serwis problematyczny i mija pół roku pompa dalej nie wróciła. (W sklepie dostałem zastępczą ).

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa bez zarzutu, wersja z 2 czujnikami

Edytowane przez Rumcajs8 (wyświetl historię edycji)

 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.