Skocz do zawartości
adamswiatek

Nowy start z 275 litr display i 112 litr sump

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie spływ jestniżej od rewizi ok 1cm a poziom w kominie 2-3 niżej od tafli wody

splyw moze byc na dowolnej wysokosci, u mnie jest dziura w dnie i tyle :) to rewizja regulujesz poziom wody w kominie. najlepiej jak rewizja konczy sie 1-3cm ponizej grzebienia i jest scieta pod katem


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spływ jest na dnie komina (rura ok. 15 cm. wysokości) , rewizja ok 2mm wyżej od poziomu grzebienia. Grzebień 1-2 cm niże niż poziom wody w akwarium. Próbowałem tak ustawić poziom wody w kominie (ok. 2-3 cm. poniżej poziomu grzebienia ) ale tak było tylko przez jakiś czas. Potem poziom się zmieniał.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spływ jest na dnie komina (rura ok. 15 cm. wysokości) , rewizja ok 2mm wyżej od poziomu grzebienia. Grzebień 1-2 cm niże niż poziom wody w akwarium. Próbowałem tak ustawić poziom wody w kominie (ok. 2-3 cm. poniżej poziomu grzebienia ) ale tak było tylko przez jakiś czas. Potem poziom się zmieniał.

i bedzie sie zmienial bo masz rewizje za wysoko.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz podnieść rurę spływu


akwa100x45x50 pompa NJ4500 odpieniacz SKIMZ201

LAMPA LED GLISTEN 150R2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rewizja nie jest po to że jak zapchana rura powrotu to on przejmuję rolę spływu? Czy wtedy ma to znaczenie na jakiej wysokości jest rewizja? Jak dobrze rozumiem jej działanie to to ma ona zapobiegać przelaniu wody w kominie w razie zapchania spustu????

A może źle rozumiem rolę rewizji??


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz podnieść rurę spływu

A czemu podnieść?? Jakie ma to znaczenie?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz podnieść rurę spływu

nic nie podnos, nie ma to najmniejszego znaczenia, kolega malo douczony


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisał o tym G. Dyzma Słup wody jeżeli dobrze myślę przykładowo przy 15 cm wody w kominie przez rurę25

będzie się przelewać 2000l wody ale jak by wody było 40cm to by się przelewało 2500l

poszukaj gdzieś była tabela obliczeń


akwa100x45x50 pompa NJ4500 odpieniacz SKIMZ201

LAMPA LED GLISTEN 150R2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rewizja nie jest po to że jak zapchana rura powrotu to on przejmuję rolę spływu? Czy wtedy ma to znaczenie na jakiej wysokości jest rewizja? Jak dobrze rozumiem jej działanie to to ma ona zapobiegać przelaniu wody w kominie w razie zapchania spustu????

A może źle rozumiem rolę rewizji??

tak rewizja jest po to ale wykorzystujemy ja rowniez w celu ustalenia poziomu wody w kominie, temat byl omawiany setki razy, wychodzi, ze nie czytales dokladnie dzialu dla poczatkujacych wiec bedziesz mial jeszcze sporo problemow z akwarium az w koncu zrezygnowany je zlikwidujesz zanim sie nim cieszyc. rob tak jak mowie, zetnij rewizje troche ponizej grzebienia po skosie, wtedy ustaw tak poziom wody w kominie zaworem na splywie aby woda minimalnie przelewala sie rewizja, doslownie tak lekko jak dasz rade ustawic i zapomniesz o klopotach i halasie. jak mi nie wierzysz to szukaj tematu, byl dokladnie opisany.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisał o tym G. Dyzma Słup wody jeżeli dobrze myślę przykładowo przy 15 cm wody w kominie przez rurę25

będzie się przelewać 2000l wody ale jak by wody było 40cm to by się przelewało 2500l

poszukaj gdzieś była tabela obliczeń

ale ty glupoty piszesz, kiedy to bylo napisane? przeleje sie tyle wody, ile pompa poda, ani mniej ani wiecej. chyba, ze sie w rure nie zmiesci. poza tym Grzesiek mial akwarium z jedna rura splywowa, bez rewizji, wiem bo bylem u niego i to widzialem. przestan wprowadzac kolege w blad, doczytaj i pozniej pomagaj, tak powastaja pozniej plotki na temat wszstkiego na swiecie, ktos cos gdzies widzial, zle przeczytal a pozniej rozpowiada, ze to nie dziala.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę tak zrób :sleeping: dobranoc


akwa100x45x50 pompa NJ4500 odpieniacz SKIMZ201

LAMPA LED GLISTEN 150R2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa pompą a spadek słupa wody i to trzeba wyruwnać

jeżeli się mylę to przeprzszam u mnie to działa


akwa100x45x50 pompa NJ4500 odpieniacz SKIMZ201

LAMPA LED GLISTEN 150R2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,

Robert fajnie napisal; woda moglaby rewizja ledwo ciurkac i nastanie spokoj, czyli rura rewizji jest za dluga.

Mam wrazenie, ze robisz pare chaotycznych bledow. Przede wszystkim, trzeba ustabilizowac ten poziom wody. Nastepnie ustalic zasolenie i tego sie trzymac. Nie mozesz liczyc na ladne korale, gdy "przypadkowo" wleje sie wiadro wody bez soli lub poziom wody tanczy i dolewka raz doleje a potem przez kilka dni juz nie musi.

Jesli kH spada, to mozesz przeciez podniesc, gdzie tu problem ? Jesli poziom Ca jest ok. to masz klopot, bo chcialbys dozowac ?

Podobnie widze sprawe filtracji. Jesli od dluzszego czasu masz niewykrywalne poziomy NO3 i PO4 to co tam robia peletki, Rowa i moze jeszcze inne Chemicleany ? Nie zawsze "wiecej" oznacza lepiej. Miedzy pompa a akwarium jest UV ? Ta lampa potrzebuje b. powolny przeplyw wody...

Ps: zdaje sie, ze sumpa nie mozesz obrocic o 180° ? W tej chwili troche tracisz na obiegu.

Moze zaczelyby sie pokazywac wyniki, gdybys na spokojnie zdecydowal, jakie parametry chcesz miec (czy korale miekkie czy twarde) i po ustaleniu filtracji, staral sie takie wyniki przez 2 miesiace utrzymac. Zrobisz "niechcacy" wpadke z jakims parametrem, to czas zacznij liczyc od poczatku. Kazde przestawianie skaly, zmiana filtracji, wlanie chemikaliow - i znowu liczysz od nowa.

Jestem pewien, ze akwarium po dwoch miesiacach odpoczynku bedzie wygladalo calkiem niezle. :thumbup:

Mozesz tez przemyslec, czy takie duze podmiany (po 40 l) sa pozyteczne. Prawdopodobnie 20 l co tydzien wystarczy. W tej chwili mozesz miec za duzo tzw. elementow sladowych, b. czysta wode, co przy zlym stosunku NO3 do PO4 moglo wywolac plage cyano.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak rewizja jest po to ale wykorzystujemy ja rowniez w celu ustalenia poziomu wody w kominie, temat byl omawiany setki razy, wychodzi, ze nie czytales dokladnie dzialu dla poczatkujacych wiec bedziesz mial jeszcze sporo problemow z akwarium az w koncu zrezygnowany je zlikwidujesz zanim sie nim cieszyc. rob tak jak mowie, zetnij rewizje troche ponizej grzebienia po skosie, wtedy ustaw tak poziom wody w kominie zaworem na splywie aby woda minimalnie przelewala sie rewizja, doslownie tak lekko jak dasz rade ustawic i zapomniesz o klopotach i halasie. jak mi nie wierzysz to szukaj tematu, byl dokladnie opisany.

Dzięki przyjacielu. I tu masz absolutną rację odnośnie mojego zrezygnowania z tego hobby. Byłem już raz u skraju cierpliwości i nawet dałem ogłoszenie sprzedaży całego zestawu w regionalnym sklepie akwarystyczny. Ale teraz się wstrzymałem ze sprzedażą, bo 'muszę być twardy, a nie mientki'.

Odnośnie czytania postów na forum, uwierz mi że staram się czytać jak coś nie mogę ogarnąć, ale skala racji czasami jest przytłaczająca.

Z problemem poziomu wody borykam się już 3 miesiące i starałem się szukać rozwiązania na forum. Dlatego nie zawracałem nikomu tym głowy stawiając nowy temat.

Dopiero jak kolega Tygrys spytał jak postępy, rozgoryczony bezsilnością przelałem moje smutki na forum.

I jeszcze a propos obniżenia rewizji, jak ją opuszczę poniżej poziomu grzebienie to będzie i tak duża różnica między spływem a rewizją. Może być tak? Czy raczej różnica wysokości powinna być dość mała?.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie małą różnica wysokości, to nie podniesiesz wystarczająco poziomu wody w kominie, spływ będzie ci zaciągał powietrze i dopiero będzisz miał siorbanie, że o bąbeliadzie w sumpie nie wspomnę. Zrób tak jak napisał CNCRob, kilka cm poniżej poziomu komina. Będziesz miał duże pole manewru do ustawiania wysokości słupa wody w kominie.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,

Robert fajnie napisal; woda moglaby rewizja ledwo ciurkac i nastanie spokoj, czyli rura rewizji jest za dluga.

Mam wrazenie, ze robisz pare chaotycznych bledow. Przede wszystkim, trzeba ustabilizowac ten poziom wody. Nastepnie ustalic zasolenie i tego sie trzymac. Nie mozesz liczyc na ladne korale, gdy "przypadkowo" wleje sie wiadro wody bez soli lub poziom wody tanczy i dolewka raz doleje a potem przez kilka dni juz nie musi.

Dzięki Stani. Na pewno masz rację odnośnie poziomu wody. To jest największa przyczyna mojej flustracji bo każda podmiana wody wiąże się z męczarnią i nerwami przez 3 godziny

Jesli kH spada, to mozesz przeciez podniesc, gdzie tu problem ? Jesli poziom Ca jest ok. to masz klopot, bo chcialbys dozowac ?

Podobnie widze sprawe filtracji. Jesli od dluzszego czasu masz niewykrywalne poziomy NO3 i PO4 to co tam robia peletki, Rowa i moze jeszcze inne Chemicleany ? Nie zawsze "wiecej" oznacza lepiej. Miedzy pompa a akwarium jest UV ? Ta lampa potrzebuje b. powolny przeplyw wody...

Ps: zdaje sie, ze sumpa nie mozesz obrocic o 180° ? W tej chwili troche tracisz na obiegu.

A nie jest to tak że te nie wykrywalne poziomy NO3 i PO4 to dzięki paletkom i rowie? Choć , co prawda, przed uruchomieniem reaktorów też miałem zera.Może robię błąd trzymając je włączone cały czas, może załączać je czasami? Bardzo proszę tu o radę Stani.

Moze zaczelyby sie pokazywac wyniki, gdybys na spokojnie zdecydowal, jakie parametry chcesz miec (czy korale miekkie czy twarde) i po ustaleniu filtracji, staral sie takie wyniki przez 2 miesiace utrzymac. Zrobisz "niechcacy" wpadke z jakims parametrem, to czas zacznij liczyc od poczatku. Kazde przestawianie skaly, zmiana filtracji, wlanie chemikaliow - i znowu liczysz od nowa.

Jestem pewien, ze akwarium po dwoch miesiacach odpoczynku bedzie wygladalo calkiem niezle. :thumbup:

Zgodzę się z tobą że potrzeba stabilnych warunków w moim akwarium. Odnośnie parametrów (oprócz zasolenia) to są stabilne od samego początku , tak mi się wydaje, nie zaobserwowałem żadnych skoków. Jedyne to to kH spadające i Ca ciągle na tym samym poziomie. Ale myślę że to wina soli której używam, KZ.

Po każdej podmianie Ca jest 430-450 i takie pozostaje do następnej podmiany. Ostatnio kupiłem solankę w sklepie, robioną na innej soli i po podmianie Ca było 390. A więc może tak jak piszesz 20 litrów wystarczy na podmiankę ale co 2 tygodnie???.

A odnośnie korali, to chciałbym mieć Softy i LPS. O SPS już nie maże , bo wyleczyły mnie skutecznie ostatnio Acry (3 piękne drzewka 2 tgodnie i białe szkielety).

Mozesz tez przemyslec, czy takie duze podmiany (po 40 l) sa pozyteczne. Prawdopodobnie 20 l co tydzien wystarczy. W tej chwili mozesz miec za duzo tzw. elementow sladowych, b. czysta wode, co przy zlym stosunku NO3 do PO4 moglo wywolac plage cyano.

A jaki jest najlepszy stosunek NO3 do PO4? Wiem że powinienem to wyczytać na forum, ale jak już Cię wykorzystuję to chcę to zrobić dobrze.

Dzięki serdeczne Stani. Dzięki takim ludziom jak Ty i CNCRob, człowiek cały czas trzyma nadzieję że będzie dobrze.....


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kiedyś zaczynał :) głowa do gory i powoli krokami do przodu. Spływ narazie zostaw jak masz, bedzie zle to poprawisz pózniej. Narazie zrób tylko rewizję i ustaw wodę zaworem na splywie.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za drogocenne porady. Teraz jest trochę kocioł w domu, bo teście z Polandii na Święta zjeżdżają, ale teraz wiem od czego mam zacząć nowy rok. (porządki w obiegu wody) :yes

A propos obiegu, to jeszcze była sugestia od kolegi ze sklepu akwarystycznego , żeby zmienić pompę obiegową na taką ok 4000l/h i wtedy odkręcić zawór na maksa. Teraz ma NewJet 2300. Nie wiem czy to jest rozwiązanie na problem poziomu wody w sumpie i kominie????

Jeśli się nie pogniewacie i znajdziecie chwilkę na obejrzenie krótkich filmików z mojej solanki to będę bardzo wdzięczny. Mam nadzieję że pomogą one choć troch pokazać Wam jak to teraz u mnie działa, a w zasadzie nie działa.

To jest obieg wody w sumpie: 3 komory, pompa NewJet 2300, powrót 20mm rura PCV połączona z pompą wężem 16/22, na wężu filtr UV włączany w każdą niedzielę na 3 godz. Spływ i rewizja to rury PCV 25mm. Na spływie zawór kulowy, którego jest ciężko obracać. Chodzi tak ciężko że trzeba użyć sporo siły aby go ruszyć, i każde ruszenie w lewo czy prawo to skok o 2-3mm. A co za tym idzie zbyt duży lub zbyt mały przepływ wody, aby ustawić poziom w 3-ej komorze.

Czy wszystkie zawory kulowe tak ciężko chodzą i mają takie skoki w regulacji??????

To jest obieg wody w kominie (wymiary komina: 43x15x15 cm): spływ rura PCV z naciętymi otworami do okoła i zakrytą górą, wysokość ok 10-13 cm od dna komina, rewizja rura PCV 25mm o wysokości ok 44 cm od dna komina i powrót rura PCV 20mm z dyszami.

I na koniec mały look at mój zbiornik po kuracji Chemicleanem i cudach z zasoleniem. Porównując go do 2 miesiące temu, są duże straty, niestety.

Bardzo będę wdzięczny za wszystkie uwagi i porady, bo naprawdę kocham to hobby i chciałbym móc je kontynuować i cieszyć się nim a nie tylko martwić w pracy czy aby poziom w sumpie jest ok, czy zasolenie nie spadło itd.

Dzięki koledzy.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie małą różnica wysokości, to nie podniesiesz wystarczająco poziomu wody w kominie, spływ będzie ci zaciągał powietrze i dopiero będzisz miał siorbanie, że o bąbeliadzie w sumpie nie wspomnę. Zrób tak jak napisał CNCRob, kilka cm poniżej poziomu komina. Będziesz miał duże pole manewru do ustawiania wysokości słupa wody w kominie.

Dzięki Iron. To znaczy że mam podnieść spływ także wyżej? Czyli jak dobrze rozumiem, rewizja jakieś 2-3 cm poniżej poziomu grzebienia a spływ 2-3 cm poniżej rewizji?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obnizaj rewizji dużo niżej grzebienia bo woda bedzie chlupala. Spływu nie dotykaj. Zostaw jak masz. Sklep zmien albo nie pytaj ich wiecej o rady.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obnizaj rewizji dużo niżej grzebienia bo woda bedzie chlupala. Spływu nie dotykaj. Zostaw jak masz. Sklep zmien albo nie pytaj ich wiecej o rady.

Tapatalk

Ok. Robert. Nie ma szans zmiany sklepu bo to jedyny sklep w Limerick :crybaby:

Ale nawet jak obniżę rewizję o kilka cm poniżej grzebienia to i tak różnica wysokości między spływem a rewizją będzie duża , a koledzy pisali że taka sytuacja spowoduje problem z ustawianiem poziomu wody w kominie??


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie spowoduje nie martw sie. U mnie różnica wynosi 40cm i nie mam problemu.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wcześniej jeden z kolegów to pisał, jak dasz za wysoko spływ to bedzie zaciagal powietrze.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,

Obetnij rure na tym samym poziomie, co dol szparek w grzebieniu. Widac, ze pompa spietrza z 2 cm wode w akwarium i to bedzie roznica miedzy poziomem wody a rewizja. Zupelnie wystarczy. Chodzi o to, ze kazdy centymetr roznicy poziomow to dodatkowy halas spadajacej jak na filmie wody.

Podniesienie rury splywu moze byc uzasadnione brakiem miejsca w sumpie, gdy zabraknie pradu. Wtedy nie cala woda z komina splynie. Jesli masz miejsce, to splywu nie musisz ruszac.

Koledzy piszacy o tym, ze duza roznica poziomow splywu i rewizji stworzy problem, troche sie mylili.

Kupowanie silniejszej pompy nie jest potrzebne. Poziom wyregulujesz zaworem (nawet tym :chris: ) a nie pompa.

Moze NO3 i PO4 jest zerowe dzieki peletkom i Rowie, ale jak widzisz, to zero juz jest dlugo i zupelnie niekontrolowane. Moze odlacz te filterki i potestuj, skupiajac sie na odpieniaczu. No wlasnie, co tam na filmie sie dzieje ? Jak ustawic piane to wiesz, ale co tam w wodzie kolo odpieniacza robia te babelki ? Nie mozna tego tez wyregulowac ?

Prawidlowy stosunek NO3 do PO4 to tak ok 16:1. Poniewaz nie rezygnujesz z miekkich korali, to te wode trzeba wyposrodkowac, zeby byla i dla miekkich i twardych. Proponuje zrobic przynajmniej wykrywale PO4, np: 0,01-0,05 a NO3 podniesc do ok 1mg/l.

Pomysl tez nad wietrzeniem szafki, bo juz sruby rdzewieja i powstaje rosa.

Ca nie spada, bo nie masz duzych i szybko rosnacych korali twardych, to nie ma zuzycia. Widac, ze podmiany wystarczaja.

KH mozesz utrzymywac 7-8 . Mg 1350 i bedzie ok. :thumbup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz rozumie. Spróbuję zrobić to w ten weekend. Na razie mam problem z odpieniaczem, bo pieni jak cholera. Już pisałem o tym. To po tej kuracji chemilean. Już trzy dni odkąd go ponownie uruchomiłem i pieni ja szalony. Z resztą widać na filmie. Nie wiem czy czekać, ale nic nie mogę zrobić. Przepust otwarty na maxa. Normalnie przy takiej pozycji to słup piany ledwo sięga połowy odpienaicza a teraz to normalnie burz bąbelkowa.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.