Skocz do zawartości
dobson212

Jak długo skała może przebywac poza wodą ?

Rekomendowane odpowiedzi

A w ogóle to kurier daje gwarancję dostawy w określonym czasie ? tj 24h? Przeysyłka była wysyłana jako towar "szybko psujący się" czy coś w tym stylu żeby się kłócić z kurierem że coś zdechło w skale bo na piątek nie dojechało?

Obstawiam że nie gdyż w warunkach DPD jest:

1. DPD odmawia zawarcia umowy albo może odstąpić od wykonania usługi po zawarciu umowy jeżeli :

[..]

c) przesyłka zawiera żywe rośliny i zwierzęta;

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego chcesz obciążać sklep? sklep nie ma tu nic do gadania... wysłali =wywiązali się z umowy. Zawala kurier i to on odpowiada

jak dlaczego....... taka procedura ja odbieram dziennie ok 20 przesyłek w firmie z różnymi towarami i jesli jest któraś uszkodzona lub coś w przesyłce brakuje to zawsze dostaje od firmy wysyłającej korektę Faktury a oni dochodzą sobie u przewoźnika oczywiście piszemy wczesniej z kurierem protokuł ale tu nie o tym wazne żeby skała przeżyła.


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weekend jest, weź piwo czy cokolwiek innego i się nie stersuj, skała wytrzyma do poniedziałku. Problem byś mial jak by to jakiś zwierzak miał być..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Co się przejmujesz ??? nic jej nie będzie a jak zareklamujesz to możesz dostać gorszą lub ktoś inny ją dostanie bo przecież nie wyrzucą.To tylko skała :thumbup:

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK skałka doszła erybka stanęła na wysokości zadania skała dobrze zapakowana.. kurier przywiózł ok 11

Dzięki chłopaki za pocieszenie; a teraz mogę wziąć piwko albo coś mocniejszego :beer:

temat do zamknięcia :)


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli została wysłana firmą kurierską i paczka z ich winy wylądowała gdzie indziej to jest duża możliwość że jutro do Ciebie dotrze.

Kiedyś koleś mi tłumaczył że w DPD mają taki obowiązek ale ile w tym prawdy to się jutro dowiesz:p

A tak swoją droga to daj znać bo sam jestem Ciekawy

Kurier sprawę oleje - jak mi tak wysłali, też żywą skałę (na szczęście na tygodniu, więc tylko dzień dłużej jechała), "pani" nawet nie przeprosiła - ot stało się i co jej zrobię...

Rybka, na szczęście stanęła na wysokości zadania - stwierdzili że jeśli po otwarciu przesyłki skała mi się nie spodoba (zapach czy połamana), mam nie odbierać, tylko spisać protokół i wyślą następną.

Na szczęście było OK.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier sprawę oleje - jak mi tak wysłali, też żywą skałę (na szczęście na tygodniu, więc tylko dzień dłużej jechała), "pani" nawet nie przeprosiła - ot stało się i co jej zrobię...

Rybka, na szczęście stanęła na wysokości zadania - stwierdzili że jeśli po otwarciu przesyłki skała mi się nie spodoba (zapach czy połamana), mam nie odbierać, tylko spisać protokół i wyślą następną.

Na szczęście było OK.

Masz racje i po kontakcie z infolinia uslyszalem ze paczka dotrze w poniedziałek i koniec dopiero po interwencji w sklepie i telefonie z erybki do DPD zmieniono paczke z dostarczeniem na sobote.

pozdrawiam


5778_5861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wcale nie dziwię że wszyscy mają to w d*pie. U nas jeździ GLS i chłopak mówi że od zabranej paczki dostaje 20 groszy! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jak mi szedł zasilacz do lampy z Gdyni to zamiast w Toruniu wylądował w Tarnowie. Cóż zdarza się a jeden dzień opóźnieniea to przecież nie koniec świata - powiedziała mi pani na info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wcale nie dziwię że wszyscy mają to w d*pie. U nas jeździ GLS i chłopak mówi że od zabranej paczki dostaje 20 groszy! :D

pier**lisz jak potłuczony :wallbash: w tym wypadku . Trochę robiłem w dość podobnej strefie i wiem ile zarabiają tam kurierzy.

Są różne stawki zależne od wielkości paczek, sum ubezpieczeń , dodatkowych uposażeń paczek etc.

W DHL za paczkę zwykłą do 5kg kurier otrzymuje 5zł netto. (15zł koszt wysyłki - 5zł w koszta firmy, 5zł w koszta logistyki, 5zł dla kuriera)

W innych firmach za zwykłą paczkę bywa różnie, najwięcej, bo aż 9zł otrzymują za każdą paczkę w siódemce, zaś za paletę 60zł!!

Ale w siódemce nie ma rozróżnień zależnych od wagi etc.

W każdym bądź razie dziennie można ładnie zarobić, zwłaszcza jeśli ma się umowę z firmą na zasadzie zleceń czy coś.

Gdyż sporo firm kurierskich tak też robi że po prostu dostawców różnych podnajmuje.

I wtedy np 60 paczek w dniu x 5zł = 300zł narobku :)

Jeden gość właśnie z DHL mówił że w zły dzień rozwozi około 20-30 paczek, w najlepsze dni do 100 paczek i cieszy się z wypłat, jedyne co go irytuje to klienci, czas dojazdów i ciągła nerwówka :p

Ale coś za coś :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mówimy o czasie dostawy to 24h to standard który w 98% jest spełniany w firmach kurierskich, żadna nie ma 100% skuteczności i dlatego żadna firma nie zapisze warunku 24h do momentu dostarczenia w umowie z klientem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pier**lisz jak potłuczony :wallbash: w tym wypadku
zwłaszcza jeśli ma się umowę z firmą

No my mamy podpisaną umowę. Chłopak mówił że jego szef ma jakąś umowę z GLS-em a on sam jeździ busem tego swojego szefa (który ma pod sobą pewnie kilku takich kierowców).

Pewnie tą piątkę dostaje jego szef, który musi kupić i utrzymać busy, musi sam coś zarobić a w dalszej kolejności kaskę dostaje kierowca. Z mojej wioski w świat idzie codziennie kilkadziesiąt paczek i idąc twoim tokiem myślenia każdy kurier zarabiałby kilka/kilkanaście tysięcy złotych/miesiąc na rękę! Czyli kilka średnich krajowych w przedsiębiorstwach. Aż dziw bierze w takim razie że jest taka duża rotacja wśród kurierów (wiem co piszę bo przyjeżdżają do nas z różnych firm).

Więc śmiało mogę Ci powiedzieć: "pier**lisz jak potłuczony :wallbash: w tym wypadku"!

I tyle w temacie. Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.