Skocz do zawartości
salamander74

Świetlówki, ale jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście poradzili w sprawie doboru świetlówek do lampy 4X39 W?

Ma byś bajecznie kolorowo i ma to żyć i rosnąc :thumbup: . Na obecną chwilę plan mam taki patrząc od frontu?

1. Ati blue

2. Fiji purple

3. ?

4. Ati blue.

I no własnie co z 3? A może zmienić coś w pozostałych?

Korale będą głównie miękkie, LPS i w późniejszym czasie kilka SPS.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz do zestawu jakiejś białej świetlówki. może Coral Plus od ATI? bardzo ładne światło. Ja osobiście nie lubię aż tak niebiesko i dał bym tylko 1szt blue plus ale to zawsze kwestia subiektywna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie supcio, tylko dodać tą biała od ATI i rewelka:), w sam raz.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepsze zamiast blue będą blue plus?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc ATI Blue? Nie ma takich świetlówek, są tylko Blue plus lub Aquablue special. Przy dwóch Specialach będzie jak na mój gust za żółto.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już precyzuję. Chodziło mi o Ati Actinic Blue.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w pierwszym poście masz 2x actinic i 1x fiji? To bardzo ciemne zestawienie, aktynika daje bardzo niewiele światła dla ludzkiego oka. Proponuję 2x Blue plus, 1xCoral plus i 1xFiji (ew. aktynikę). Jeżeli chcesz cieplej, to zamiast Coral plus weź Aquablue special.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się będzie miało do przyrostów?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nigdy nie dopasowywałem światła ani czegokolwiek w zbiorniku pod kątem przyrostów. Dla mnie ma być ładnie, wyścigi mnie nie interesują ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za to masz plusa. Święte słowa. Akwarium przede wszystkim ma oko cieszyć :thumbup: .

Edytowane przez salamander74 (wyświetl historię edycji)

160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jeszcze na Coral Light New Generation jako ta biała, kiedyś miałem podobne zestawienie, testowałem już różne zestawienia ale finalnie od dłuższego czasu u mnie jest 2 x Blue Plus i 2 x Coral Plus i ledy, przyrosty są dość szybkie zakładając, że oprócz światła pozostałe parametry będą wzorcowe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akwarium przede wszystkim ma oko cieszyć

Otóż to :) Przy miękkich i LPSach sama barwa światła nie powinna odgrywać kluczowej roli, a już na pewno wzrostu im nie przyspieszy przewaga aktyniki. Najlepiej gdybyś mógł obejrzeć ze dwa zbiorniki na żywo i ocenić, jaka barwa światła Ci odpowiada. Część osób ma np. dwie świetlówki 15k (Aquablue) na jedną Blue plus, dla mnie taki układ jest zbyt ciepły. Coral plus to ciekawa T5ka, bo ma chłodną barwę, ale świeci wyraźnie jaśniej niż Blue plus - możesz rozważyć zastąpienie jednej właśnie Coralem, czyli 2xCoral, 1xBlue, 1xFiji, będzie jaśniej niż dla poprzedniej konfiguracji. Ale wszystko tak naprawdę zależy od Twoich preferencji.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie podoba mi się jak jest w akwarium trupio - fioletowo. Wolę raczej już takie bardziej cukierkowe kolory. Ale żółci także bym nie zniósł.

W poprzednim akwarium miałem podobną konfigurację świetlówek (choć nie pamiętam jaka była 3). Akwarium było ze zwykłego szkiełka, teraz będzie opti. Jak to się więc ma do postrzegania światła? Pytanie może głupawe ale nigdy nie miałem w ręku nawet kawałka szkła opti o oglądaniu zbiornika nie wspomnę.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci odradził ati purple. Mialem ja razem z 2x blue plus i blue spcial i jak dla mnie bylo zdecydowanie za rozowo.

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o Ati Purple tylko o Korallen - Zucht Fiji Purple.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Purple i K-Z Fiji Purple swieca tak samo na rózowo.

ATI jest tansza wiec bez sensu kupowac K-Z.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest fajna swietlowka ale jak dajesz jedna na min 6 a najlepiej 8 t5. Przy 4 u mnie bylo bardzo rozowo, poswiecilem kilka dni i oddalem koledze.

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.