Skocz do zawartości
sevcio

Reefmax by sevcio

Rekomendowane odpowiedzi

No i tak nastąpił wielki dzień. Baniak zalany i zasolony. Dostałem przy okazji 35l. wody z działającego baniaczka. Z dolnego koszyczka z 1 komory wywaliłem biobale i wsadziłem ceramikę. Reszta standard oprócz grzałki ponieważ aquael nie daje już dedykowanej bo się palą i daje tylko szerokie które trzeba wciepnąc do 3 komory..Poza tym:

1. Cyrkulacja Coralia Nano 900 i Tunze 6015 (na zdjęciach nie ma bo montaż był dziś a zdjęcia z wczoraj)

2. Sól Kent Reef Salt Mix

3. Drobny żywy piasek

4. Żywa skała 9 kg z robalami, syfkiem i jakimiś ślimaczkami i rozgwiazdami

5. Żywe bakterie Stability

6. Zasolenie 1,23 temp. 25 st.

7. Na początek blue 4 godz.., wszystkie 3 godz., LED caly dzień. A czy można całą noc świecic

post-14869-0-22717600-1348515015_thumb.jpg

To nie mam pojęcia co to jest

post-14869-0-17773600-1348515067_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałeś dzisiaj i już masz tam życie?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałeś dzisiaj i już masz tam życie?

mam nadzieję, że się mylisz :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także :smiling:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już myślałem, że mnie nic nie zaskoczy... a jednak.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie. Hepatusa nie ma więc nie jest tak zle :) hehe


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem wydaje mi się, że niektórzy ludzie nie traktują akwarystyki poważnie-zdechnie to zdechnie. To jak kupić psa kaukaza i potem pytać się czy duży urośnie..


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki żeby nie było pogrzebu zbiorowego ...


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałem tydzień temu a to co jest na skale po prostu przyszło ze skałą. Ja tego nie kupowałem tylko to na niej po prostu było. I to co w niej także. Więc dzięki za minusik. Wiem że to niekoniecznie przyżyje. Ale co mam to od razu wywalic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko za szybko. Kto Ci to sprzedał? Kupiłeś jako komplet? Jeśli tak to trzeba było już zabrać całą wodę.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to mów gdzie taką skałe kupiłeś :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wiem że czeka mnie caly okres dojrzewania baniaka, wiem że to wszystko padnie. Wcale się mi nie spieszy - po prostu odkupiłem to jako żywą skałę. Grosza bym nie dal za to co jest na niej bo wiem że za wcześnie. DUUUUUŻO za wcześnie. Ja nawet jeszcze testow nie robilem bo i po co czekam na glony. Ale mnie pojechaliście jakbym se to specjalnie już zakupił. I tak chcę jeszcze wrzucic z 5 kg. Gościu co mi to sprzedawał nie miał więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj to komuś na przechowanie. Później jak znalazł.

I po co chcesz świecić całą noc że się pytasz?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż staraj się to jakoś utrzymać. Może dorzuć węgiel, myślę że się przyda jak życie będzie zamierać. Zapewne coś uratujesz ale czy wszystko? Może masz komu oddać chociaż część życia na przetrzymanie? A tak na marginesie to nawet fajnie ta skałę ułożyłeś, chyba tylko nieco za pionowo, ale może to złudzenie.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja od razu sie zapytam . moje akwarium dojrzewa. czy powinnam w takim razie powylawiac wszystkie zycie i dac komus na przetrzymanie ? chodzi o kilka rozgwiazd i jakis maly ''dmuchawiec''. co umrze a co moze przezyc ... na pewno widze martwe wężowidlo. mam tylko nadzieje ze nie zabilam go przestawiajac skale ... sluchajcie niech ktos powie jak to jest przy dojrzewaniu akwarium itp.


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgwiazdy, wężowidła czy rurówki (to chyba ten dmuchawiec :thumbup: ) przetrwają dojrzewanie. Tak przynajmniej było u mnie. Pisząc o oddawaniu życia miałem na myśli koralowce.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z prawej strony jest pionowo ale specjalnie bo czekam na te 5 kg i właśnie przed tym ułożę, żeby były półki. Może faktycznie rzucę węgla w koszyk....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez na poczatku pytalam sie o te siwatla jak maja swiecic.

no i swiece

te biale 2 swietlowki od 11-15

aktynike od 10-16

led cala dobe !

ustawiam tak, ze juz niech sie to wszystko przyzwyczaja zeby potem zyjątka w szoku nie byly, ze od trazu im buchnie swiatlo ni stad ni z owąd :D

co tydzien bede zwiekszac o godzine ...

Edytowane przez biegala (wyświetl historię edycji)

narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak akwarium ma potencjał zobaczymy jak wyjdzie jak dołożysz jeszcze tą skałę, jak masz możliwość zrób jak koledzy wyżej piszą na temat życia bo szkoda go, to w końcu organizmy żywe, swoją strona ciekawe kto ci sprzedał życie na skale skoro wiedział że będziesz miał baniak zakładać na świeżo.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ciąg dalszy. 25 września dodałem resztę skały. W baniaku jest ok 13 kg.... i starczy. Na razie wszystko co było przeżyło. Wrzuciłem węgiel w 1 koszyk jak radził Salamander74. Cyrkulacja Tunze 6015 i Coralia 900. Myślę że ta Coralia pójdzie na wymianę na Tunza a ona zostanie do mieszania soli.

Testy

NO2=0

NO3=10

NH3/NH4<0,25

PO4=0,25

Jeżeli chodzi o życie:

1. Wieloszczety - pełno !!!!!

2. Wężowidła - z 15szt.

3. Kilka małych ślimaków

4. 2 szt. turbo

5. Krabik mały co wylazł ze skały

6. Malutkie jakby kijanki pływające za skałą w ciemności. A cóż to takiego?

7. Korale – co na zdjęciu – wszystko dostałem ze skałą.

Glony ciemne przeminęły, zielone przemijają ale było ich malutko – może ze względu na wodę która już była. Przez tydzień lałem bakterie codziennie. Teraz 1 raz w tygodniu. Światło 7h blue, 6h oba. Co tydzień zwiększam o godzinę. Akwa ma dziś dopiero 21 dni.

Jak radzicie kiedy zrobić 1 podmianę wody za 2 tygodnie czy wcześniej?

post-14869-0-78331700-1349616303_thumb.jpg

post-14869-0-65064700-1349616314_thumb.jpg

post-14869-0-29378800-1349616325_thumb.jpg

post-14869-0-53490000-1349616331_thumb.jpg

post-14869-0-85959500-1349616346_thumb.jpg

post-14869-0-03295100-1349616364_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co chcesz wodę podmieniać?żeby przedłużyć cykl azotowy...?nie rób nic co najmniej miesiąc lej bakterie absorber wsadź i nie kupuj na razie żadnego życia,poczytaj o dojrzewaniu akwarium...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie ktoś w okolicy :waving, jakbyś potrzebował wody z podmianki to daj znać, u mnie co tydzień 5 litrów w kibel leci


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - długo się nie odzywałem - niestety brak czasu. Mój baniak powoli do przodu. Zniknęły gąbki które tam miałem. Podejrzewam że z powodu transportu - na pewno dostało się powietrze. Były bardzo malutkie - no ich nie ma wcale. Szkoda....

Jeden cyrkulator Koralia wymienilem na Tunze 6015.

Sarcopython powoli powoli wypuszcza grzywkę , a na gorze wyrosły zielone glony wyższe.

Do baniaczka 5 dni temu wpuściłem 2 błazenki i krewetkę czyszczącą oraz jeżowca Tripneustes gratilla i rozgwiazdę piaskową. Doszedł też koralowiec (ta zielona trawka w prawym rogu) nazywa się chyba Briareum ultra fluo.

Testy Saliferta:

PO4 - 0,1-0,25 (ciężko ocenić) - wrzuciłem absorber do 3 przegrody gdzie idzie kabel do termometru

NO2 - 0

NO3 - 2

NH4<0,25

pH - 8,0

Ca - 460

Sól Kenta

Ponieważ wcześniej miałem Ca 340 przez 2 tygodnie lałem Tech CB A+B Kent Marine to mi wywalił na 460.

Raz w tygodniu podaję bakterie Stability oraz 1 kropelkę jodina Sera marine. Do tego raz w tygodniu podaję 2 ml Phytoplex. Dwa tygodnie temu zrobiłem 1 podmiankę, tydzień temu drugą po 7 litrów.

No i problemy.

1. Xenia pulsująca zamieraz dnia na dzień marnieje. Czytałem że wpływ na to ma czasami niedobór jodu. Tak jak pisałem dodaję 1 kr. Sera Marine jodine. Proszę o pomoc.

2. Discosoma też nie otwiera się jak wcześniej. Była wielkim talerzem teraz tak 1/3 tego.

No i foto - sorka że z telefonu poprawię się w przyszlym tygodniu spróbuję strzeli lustrzanką.

post-14869-0-57577900-1353364606_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.