Skocz do zawartości
Fido

Żywa skała - skąd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie przyczepić temat więc wrzucam tutaj.

Jestem nowy w temacie więc przepraszam od razu jeżeli walnę jakąs głupotę :)

Zastanawiam się skąd bierze się żywa skała. Oczywiście wiem, że to martwe szkielety korali itd. i może pochodzić z różnych stron świata.

Bardziej mnie jednak interesuje czy jeżeli skała pochodzi np. z indonezji to czy znaczy to, że została ona "skradziona" z oceanu - z żywej lub martwej już rafy? czy jest ona poprostu szcztucznie "hodowana?" w tamtejszych wodach?. Czytałem coś, że jakiś sklep na pomorzu niby sam ją wytwarza?.

Wydaje mi się, że jeżeli przy jej produkcji trzeba było niszczyć oceany to była by zabroniona, aczkolwiek świat to chore miejsce a ludzie to świnie więc nic by mnie nie zdziwiło.

Zacząłem temat, bo jakoś mniej przyjemności by mi sprawiało patrzenie na mój baniaczek mając świadomość, że gdzieś ktoś rozwalił coś pięknego tylko po to żeby zarobić i żeby jakiś burak nie musiał wychodzić z domu żeby pooglądać nature :)

Pozdro

Ps. Proszę żeby się nikt przypadkiem nie obrażał i nie unosił. Sam mam zamówione 15kg ;) Nawet jakby cała Polska przestała to kupować to by nic nie zmieniło na świecie. Chce poprostu wiedzieć dla samego poszerzania (albo raczej tworzenia od postaw ;)) wiedzy o morszczyznie.

Edytowane przez Fido (wyświetl historię edycji)

5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tych rybek Ci nie szkoda że nie pływają sobie na wolności tylko jakiś burak wrzucił je do słoika?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tych rybek Ci nie szkoda że nie pływają sobie na wolności tylko jakiś burak wrzucił je do słoika?

Wiesz no rybki się też rozmnażają nieźle w niewoli, poza tym i tak się mają lepiej niż np. karpie na święta ;)

Za to niszczenie żywych raf koralowych dla trzepania kasy to jak wycinać lasy deszczowe bo ktos chce mieć ładne drzewo na podwórku ;)

Edytowane przez Fido (wyświetl historię edycji)

5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno był poruszany temat żywej skały, w którym bardzo ładnie jest opisane co po co i dlaczego:

http://nano-reef.pl/topic/47517-autentycznosc-zywej-skaly/

pozdrawiam


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, ża mało wiesz.

Poczytaj, a później sam stwierdzisz że jednak nie ma sensu zadawać tak dennych pytań.

Ps. chcesz "sztuczną" skałę to kup sobie ceramikę. Przynajmniej będziesz miał poczucie, że nie niszczysz rafy.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno był poruszany temat żywej skały, w którym bardzo ładnie jest opisane co po co i dlaczego:

http://nano-reef.pl/...sc-zywej-skaly/

pozdrawiam

o super temat dzięki ! sporo tam wyjaśnione jakie prawa "rządzą" wydobyciem rafy np w indonezji. Ciężko było znaleść coś w wyszukiwarce pod tytułem "żywa skała" :)

Widać, ża mało wiesz.

Brawo za dedukcje po tym jak napisałem zaraz na początku, że nie wiele wiem ;)

Poczytaj, a później sam stwierdzisz że jednak nie ma sensu zadawać tak dennych pytań.

Ps. chcesz "sztuczną" skałę to kup sobie ceramikę. Przynajmniej będziesz miał poczucie, że nie niszczysz rafy.

I tutaj znowu sprawdza się mądre powiedzenie:

"Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"

Szukałem czegoś w tym temacie z 30min ale niczego się nie doszukałem - tak wiem, pewnie jestem tępy ;) Więc postanowiłem zapytać - chyba dobry sposób na poszerzanie wiedzy. Dodatkowo wyraziłem SWOJĄ opinię na ten temat. Wydaje mi się, że mój temat i tak był lepszy niż trollo posty typu "widać, że mało wiesz..."

Dzięki Piostu znalazłem info którego szukałem - dziękuje raz jeszcze.

Jeżeli nikt nie będzie chciał wyrazić swojej - sensownej - opini w temacie to proponuje zamknąć temat, zanim zasypie się bezsensownymi wypowiedziami haterów :)

Pozdrawiam


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o super temat dzięki ! sporo tam wyjaśnione jakie prawa "rządzą" wydobyciem rafy np w indonezji. Ciężko było znaleść coś w wyszukiwarce pod tytułem "żywa skała" :)

......

Nie chce Cię martwić, ale wyszukiwarka na naszym forum "lekko" kuleje ( nie wiem jak jest teraz z tym po ostatnim update ).

Dużo więcej informacji na forum znajdziesz wpisując w Google :

nano-reef.pl SZUKANA FRAZA

w tym konkretnym przypdaku: nano-reef.pl żywa skała

Pozdro


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fido niestety nie jestem tolerancyjny do durnych tematów zakładanych przez nowe osoby, które nie używają opcji szukaj lub wyszukiwarki np. google.

Niestety Twoje przemyślenia i sposób rozumowanie jest rodem z podstawówki. Oczywiście bez urazy.

Ps. to jest dopiero OT.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.