Skocz do zawartości
anx

Pierwsza nano-rafa 180l

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jestem w trakcie zakładania akwarium rafowego 180l. Sporo czasu zajęło kupno wszystkich akcesoriów, ale nareszcie udało się wszystko skompletować.

Akwarium: 180l 100x40x45 8mm

Sprzęt:

2x Pompa Tunze NanoStream 6015

Odpieniacz Turboflotor blue 500

Lampa t5 Salarias 4x39W

Grzałka Aquael 150W

Tło już jest naklejone. Sprzęt zamontowany. Teraz jestem w trakcie pompowania wody (nie obeszło się bez problemów z filtrem RO). Planuję dzisiaj albo jutro posolić. We wtorek zakupię skałę. Jak będzie już włożona to dodam zdjęcie.

Edit: Po pewnym czasie okazało się że jest za mała cyrkulacja i dołożyłam 2 pompy jvp 3000l/h.

Co do grzałki ostrzegam, grzałka aquaela nie nadaje się do morskiego akwarium. Pękła niedługo po wystartowaniu, na szczęście wszystko przeżyło, ale śmierdziało na całe mieszkanie. W dodatku to nie jest odosobniony przypadek.

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,

Nie wiem czy te dwie tunze 6015 nie bedzie czasem za malo, ja mialem dwie takie same w 80 ltr, i bylo tak w miare... ale niech sie wypowiedza bardziej doswiadzczeni, to jest tylko moje spostrzezenie.

zycze powodzenia z nowym akwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też się wydaje że te pompki będą za slabe. Ja mam przygotowane 128l i do tego 2x 6025. Wystarczyło tylko trochę poczytać albo zapytać szkoda pieniędzy


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie wymiary baniaka i co tam chcesz trzymać.

Ja mam jedną tunze 6025 a mam 130L prawie kostkę i wydaje mi się zbyt mocna w prostokątnym podejrzewam że będzie inaczej.


5279_5323.png

Start solniczki 07/07/2012

mój RED SEA MAX 130D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja i odpieniacz nie dadzą rady :shock::nuke:

Z tego co wiem, potrzebna wydajność odpieniacza zależy od ilości zwierząt i wydajności filtracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła skała (30kg) i ułożyliśmy ją w akwarium. Odpieniacz chodzi bez przerwy, cyrkulacja też, grzałka już zamówiona. Oświetlenie włączone na jakieś 2-3h.

Co to jest na drugim zdjęciu? Mają kolor bladopomarańczowy.

post-12701-0-30577400-1349504996_thumb.jpg

post-12701-0-97954000-1349505090_thumb.jpg

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy podanie do dojrzewającego akwarium fito w małych ilościach (5ml) nie zaszkodzi?

Na skałce są takie białe błonki. Co to jest?

post-12701-0-20561300-1349540691_thumb.jpg

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałeś że wielkość odpieniacza zależy od obsady - zgoda ale opis producenta że nadaje się do 250 l to przesada ja mam w 100l obiegu model 1000 do tego małą obsadę i z ręką na sercu powiem ci że do więcej jak 200l to on się nie nadaje .

Oczywiście wybór należy do ciebie


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Fajny baniaczek i ładnie ułożona skała :thumbup:

Ja bym dał na twoim miejscu 2 x Tunze 6045 w tych modelach masz regulację

Pozdrawiam Norbert


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fito nie zaszodzi, a wrecz pomoze. Na czas podawani fito wylacz odpieniacz na 3-4 godziny inaczej skorzysta na nim tylko kubek


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :) Z cyrkulacją jeszcze pomyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na powierzchni wody pojawił się tłusty osad. Znacie jakiś sposób na jego usunięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak włączyć obieg wody i odpieniacz,i jeden z cyrkulatorów skieruj na tafle wody.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem z filtrem ro di. Tds pokazywał 0ppm a po kilku dniach nieużywania po żywicy było 1ppm zaraz 2ppm a teraz jest 3ppm. W czym tkwi problem. Wymiana żywicy po każdym użyciu jest dość kosztowna więc proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie bym się nie przejmował tak bardzo tym, ale na pewno mnie ktos zaraz skarci i powie ze woda musi miec 0, najlepszym rozwiazaniem jest zainstalowanie np 2 lub nawet 3 wkladow di wtedy masz gwarancje ze doplynie woda 0. ja na pewno z czasem dorzucę następny wklad di.

jak masz 2 wklady to tylko podmieniasz stary wklad przemieniasz rurki dochodzące i dalej smigasz. takim sposobem masz po prostu dluzej wklad w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką ekipę czyszczącą polecacie na początek?

Mogę wsypać piasek za jakiś tydzień?

Oświetlenie włączone na 3-4 h na dzień

Na skale zaczyna pojawiać się ciemny osad-zapewne glony

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed di tds powinnien pokazywać koło 5 a di powinno wyzerować. Pytałem ostatnio skiby bo chciałem również dołożyć jedno di ale polecił mi żeby tego nie robić bo nic to nie da a może jedynie zaszkodzić. Zywica pobiera z wody resztki zanieczyszczeń ale do pewnej granicy jej chłonności a później jeżeli jest juz zapełniona to oddaje je z powrotem wiec lepiej wymienić na nowa.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek możesz już wsypać. Jakieś kraby pustelniki i turbo spokojnie możesz też wpuścić.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed di tds powinnien pokazywać koło 5 a di powinno wyzerować. Pytałem ostatnio skiby bo chciałem również dołożyć jedno di ale polecił mi żeby tego nie robić bo nic to nie da a może jedynie zaszkodzić. Zywica pobiera z wody resztki zanieczyszczeń ale do pewnej granicy jej chłonności a później jeżeli jest juz zapełniona to oddaje je z powrotem wiec lepiej wymienić na nowa.

Już trzeci raz wymieniam żywicę. Może jak będę używać co 2-3 dni to będzie oczyszczać do 0ppm. Po ostatniej wymianie jest cały czas 0ppm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj został wsypany żywy piasek 9kg. I w związku z tym mam pytanie, czy należy teraz włączyć sprzęt czy trzeba poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz wczoraj w 10 min napełnił cały kubek więc jest wyłączony. Jutro jak już pył opadnie podłączę sprzęt.

Zdjecie ze wczoraj i z dzisiaj.

post-12701-0-17262800-1350753205_thumb.jpg

post-12701-0-61440700-1350753236_thumb.jpg

Edytowane przez anx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.