Skocz do zawartości
TMK

TEC III NG jak podłaczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnełam z szafki to ustrojstowo, bo jakoś wcześniej nie miałem czego dozować i stało. Teraz podaję wódkę ręcznie więc...

Ma to sobie 3 pompki z wężykami-wąsikami. Kazdy zamkniety zatyczką.

Rurki te są króciótkie i nie siegną ani do butelki,ani do baniaka. Nie mówiąc już o tym, ze na zdjęciu wężyki są skierowane do góry.A u mnie na dół.

Te węzyki mają małą średnicę. Dodatkowych części do podłączenia nie było. Jak to podłączyć??

Jakieś praktyczne uwagi?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy zaopatrzyć się w wężyk akwarystyczny o średnicy wewnętrznej 4mm (zdaje się) i pociąwszy go na dwa kawałki podłączyć je do wąsików pompki, jeden to ssąca końcówka drugi to wydalająca.

Głowice można ściągnąć i może być ustawiona do dołu albo do góry więc nie ma problemu, o ile nie jest w takiej pozycji (góra-dół) że węże się załamują, jeśli dozownik jest nad baniakiem wówczas lepiej żeby wąsy były skierowane w dół.

Potem żeby go ustawić naciskasz raz guzik po lewej stronie wyświetlacza, co powoduje wejście do menu. Pod tym guzikiem jest kolejny guzik (nr.2) nim wybierasz opcje menu : Manual Control, Pump Setup, Time Setup (czy jakoś tak). Naciskasz go aż się pojawi napis Pump Setup (czy coś w ten deseń) i masz kolejne podmenu. Po nim poruszasz się już dwoma kolejnymi guzikami znajdującymi się bezpośrednio pod wyświetlaczem, a wybór potwierdzasz guzikiem nr.2. Do wyboru jest zdaje się numer pompy. Pierwsza od wyświetlacza ma numerek 1... poradzisz sobie :)

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinieneś mieć do tego jeszcze takie plastikowe łączniki które wtyka się w jak to opisałeś wąsik po zdjeciu zatyczki i z drugiej strony dołącza się wężyk pcv o potrzebnej długości...do każdego "wąsika" od jednego idzie do butli/kanistra od drugiego do akwarium/sumpa lub gdzie chcesz...

potem załączasz , programujesz czas i dalej program, potem używając funkcji manual control usuwasz powietrze z wezyków zastępując je płynem do dozowania


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wężyk, mogę go nałozyć na ten wąsik, ale nie wiem czy będzie to szczelne.Bo w końcu pompa zasysa i może być nie taka dawka?

Myślałamże jest coś specjalnie do tego zrobione. wolałabym wężyk silikonowy.

Dzięki wobec tego będę kombinować


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarystycznym powinieneś dostać łączniki do rurek 4mm, powinno pasować. Co do samych rurek, to chyba najlepsze będą igelitowe

(czyli te przezroczyste ze sklepów budowlanych np. Castorama), bo się nie załamują tak łatwo jak silikonowe i są od nich tańsze... :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartq nie przeczytałam twojej wiadomości dopiero teraz. Odpowietrzanie nie przyszło mi do głowy :)

Dzięki wszystkim


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wez mieciutkie, nie reagujace ze zwiazkami, wezyki silikonowe, latwiej je umyc niz te baznadziejne pvc.

eFA72.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wszystko wiem. Tylko... strasznie to głośne! Dobrze że mam baniak w kuchni :) A może to tak tylko na sucho brzeczy?

miałam pompkę perystaltyczną AquaMedica. i jak nie stukała to była nieslyszalna

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wszystko wiem. Tylko... strasznie to głośne! Dobrze że mam baniak w kuchni :) A może to tak tylko na sucho brzeczy?

miałam pompkę perystaltyczną AquaMedica. i jak nie stukała to była nieslyszalna

ciche nie jest...ale np jak zamknięte w szafce to jednak mniej słyszalne...po drugie....ile razy na dzień to usłyszysz? ustawiasz ilosć cykli na dzień z godziną początkową....ustal tak żeby cię nie denerwował odgłos


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.