Skocz do zawartości
chintz

Proszę o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie mam pewności czy to jest jakiś standardowy wieloszczet, czy może coś gorszego.

Próbowałem go złapać, niestety z braku odpowiedniego narzędzia udało mi się tylko "docisnąć" delikwenta do skały po czym niestety uciekł jak próbowałem coś dalej zrobić.

Załączam filmik, mam nadzieje, że widać dokładnie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identyk mialem :)

Ale nie wiesz czy jest bezpieczny czy lepiej upolowac, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tez identyczne tylko ze o wiele mniejsze ten wyglada na około 10cm czyli nie taki mały..Jak nie znajdzie odpowiedniej ilosci pokarmu to może zacząć broić.Dla spokojności oddałbym go komuś kto ma akwa bez korali i lubi takie robaczki.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać na razie nie masz jeszcze w akwa nic co mógłby Ci zepsuć, więc ja bym nie ruszał - zawsze to jakieś życie; coś tam zruszy piasek, omiecie skałkę....

a jak zacznie Ci broić (co wcale nie musi nastąpić) to zawsze znajdziesz chętnych co go przygarną; nawet w Manchester...

z resztą poszukaj na forum - jeśli dobrze pamiętam, to są 2 duże tematy czym są i co potrafią wieloszczety i pochodne...

poszukaj też znajomych ze stażem morskim w Manchester - nic nie robi lepiej niż pogaduchy przy awka z alkoholem jakim lubisz :wine:

... dobrze mieć wtedy jakiś kapownik do zapisywania - ja w każdym razie muszę, bo mam "sclerosis multiplex" :sweat:

o widzisz? już zapomniałem dodać, że wygląda pokaźnie, ale one potrafią rosnąć nawet kilka metrów; zawijając się w akwa w "chińskie osiem"...

poszukaj foto

pozdrawiam

Edytowane przez dante-81 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takich około 20-25 w moich 30 litrach. Idealni sprzątacze. Bezpieczny dla wszystkiego co żyje w akwarium. Nawet kiełże potrafią go przegonić od kawałka żarełka ;)

U mnie wychodzą tylko podczas karmienia i w nocy sprzątając to co zostało od kolacji.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja go wywyalilem ,,, zaczal wariowac tyle ze byl juz duuuuzo wiekszy i grubszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc,

wiec dam troche czasu i zobacze co bedzie robil.

Nie wiem czy to jest normalne ale on wychodzi juz pod wieczor jeszcze przed zgaszeniem swiatla i ogolnie taki dosc malo plochliwy jest :yes

profilaktycznie zakupie jakas dluga pensete, tak zeby w pgotowiu byla.

pozdrawiam i dzieki wszystkim raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie robi bałaganu to bym zostawił...a jak chcesz się pozbyć to pułapka z butelki na noc i powinno być dobrze...pamiętaj tylko o jednym, nie dotknij go rękoma :p


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc wieloszczetow prowadzi nocny tryb zycia ze zrozumalych wzgledow . Zeby nie zostac zjedzonym. Pozatym nie przepadaja za swiatlem wiec jezli wieloszczety zaczynaja wychodzi ze sklay w dzien to zmusza je do tego pusty zoladek. Duze niekarnione sztuki z braku laku zaczna moaga szukac substytutow, jednak w normaknie karmonimy zbiorniku zawsze uda im sie cos zlapac.

Ja bym zostawil, ale gdyby zaczal broic wsadz go w pociag i wysli do Londynu. Ja mam dla niego fajne wiezienie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawil, ale gdyby zaczal broic wsadz go w pociag i wysli do Londynu. Ja mam dla niego fajne wiezienie

Ok, wiec jak bedzie rozrabial to ekstradycja do londynu :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.