Skocz do zawartości
DeeCann

Cyrkulacja do delty - dwie czy trzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Delta 210 z sumpem, w obiegu pracuje NJ2400, w planie miękasy i lps'y ale bez szału.

Temat cyrkulacji mnie nurtuje ... dostałem "w spadku" koralie 5 ( 2400 - 7400 l/h ). I teraz mam dylemat z dokupieniem drugiej cyrkulacji. Jako, że muszę coś zaraz zakupić to nie wiem w co lepiej na start wywalić kasę.

Naczytałem się o cyrkulacji w deltach, że nie jest łatwo uzyskać wszędzie ruch wody ... skały będzie średnio-dużo. Nie wiem czy dokupić drugą koralie 5 czy może dokupić dwie ale trójki albo czwórki, żeby w sumie mieć 3 pompy na cyrkulacji.

Może jakiś user delty by się wypowiedział i podpowiedział.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dal se spokoj z koraliami a kupil 2 szt Tunze 6045,mam jedna ktora pracuje u mnie juz prawie 5 lat.

Po za tym Tunze sa mniejsze i nie beda tak szpecic zbiornika ktory nie jest za wielki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale nie chodzi mi teraz o stylistykę czy żywotność tylko o sam fakty cyrkulacji.

Inaczej ... czy 2 tunze dadzą radę "wycyrkulować" deltę. Moc podobna, wiem że tunze nie są takie kierunkowe jak koralie.

A koralie ... koralie dlatego bo mam jedna 5, skoro jest to może ją wykorzystać.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moc podobna, wiem że tunze nie są takie kierunkowe jak koralie.

Co wg Ciebie oznacza "kierunkowość" pomp? Tunze to fajne, ciche i oszczędne pompki, ale akurat strumień mają bardzo wąski. Jedna 6045 dmuchająca wzdłuż przedniej szyby powinna ładnie wspomóc koralię, plusem jest świetne mocowanie i możliwość dowolnego ustawiania. Jak będzie potrzeba, to dorzucisz następną pompę, na razie zostałbym przy koralii i jednej 6045.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie niż napisałem, a tak jak ty napisałeś: "strumień mają bardzo wąski" - Tunze.

Ok, no tak też uczynie, 6045 do dokupienia. Podziękować Panom ;)

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.