Skocz do zawartości
hubertk

Stelaż pod akwarium 300 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zaczynam brać się do roboty, dziś przyjeżdża Pan od mebli :) OK akwarium ma być obudowane meblami. Na podłodze mam parkiet. Pomyślałem sobie, że położę płytę typu osb podciętą na wymiar i na to stelaż, stelaż zostanie obudowany płytami meblowymi wg projektu, który już mam. I teraz pytanie:

Akwarium to 120x50x50... czy jeśli każę wyspawać stelaż o wymiarach dna akwarium a na wysokość około 80 - 90 to ustalę z Panem od mebli to będzie ok. Stelaż rozumiem prostokąt z kwadratowych stalowych elementów. Jakiej grubości powinny to być elementy? Czy mam po prostu wyspawać coś na zasadzie sześcianu, czy może jakieś poprzeczne elementy dodatkowe też powinny tam być?

hubert


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne dziękuję, a jaka jest wysokość twojego stelaża i z jakiej grubości elementów jest, czym pomalowany po wyspawaniu?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edi

witam. a masz może jeszcze zdjęcie jak masz zamocowaną lampę, bo własnie mam zamiar zrobić tak samo,też na ledach. a tak swoją drogą to pozdrawiam , kolejny baniak powstaje w jastrzębiu, jeszcze kilka dni... :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne dziękuję, a jaka jest wysokość twojego stelaża i z jakiej grubości elementów jest, czym pomalowany po wyspawaniu?

h.

Wysokość stelaża to 95cm i nie mam z tym problemu jak wielu pisze.Sam stelaż jest z profili 40x40 ocynkowany i malowany proszkowo.Malowanie proszkowe kosztowało chyba 80 zł a ocynk też koło tego,już nie pamiętam,ale chętnych odsyłam do mojego wątku z zakładaniem,tam na pewno są szczegóły.

Edi,zakładasz słone i jeszcze nie byłeś ze mną i kolegami na ........spotkaniu ? Musisz to nadrobić.

Acha,lampa wisi na łańcuszkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.