Skocz do zawartości
-dominik-

Zestaw eRybka AquaEl Nano Reef 30 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentujesz ciekawą kalkulację. Obawiam się jednak, że jak przyjdzie co do czego to wydasz znacznie więcej. Ja naiwny myślałem, że zmieszczę się w 1000zł. Teraz mam sprzęt ze skałą i piaskiem, bez żadnego życia, a już budżet przekroczyłem i to znacznie. A jeszcze mnie czekają testy i inne drobiazgi na które pewnie pójdzie kolejne 200zł. Niemniej jednak życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci brakuje kasy to pokombinuj np. kup używane, aquaela ktoś sprzedaje co chwilę.

Zwierzęta kupuj co jakiś czas a nie od razu.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To i ja dorzucę kilka słów....

Jeśli kolego planujesz zacząć zabawę z morskim to podaruj sobie tak mały baniaczek. Jeśli masz doświadczenie w morszczyźnie to nie czytaj tego co piszę poniżej.

Zamiast uruchamiać na HURRRA,to lepiej poczytać, popytać i zbierać kasę na coś większego. Powiem dlaczego. Małe zbiorniczki prowadzi się bardzo trudno i wymagają szczegolnej uwagi oraz SYSTEMATYCZNOŚCI (jak każde morskie ale bardziej skrupulatnie - podmianki wody,pilnowanie parametrów itp itd). Małe zbiorniki nie wybaczają błędów - a osoby uczące się popełniają ich wiele. Teoria w morskim baaardzo nie lubi się z praktyką. To po pierwsze, po drugie mamy problem z techniką czyli najważniejsze z odpieniaczem. Wybór jest mooocno ograniczony a wręcz bym powiedział marny... Kolejna kwestia to tematyka pokusy - kiedy możemy już zakupić sobie życie, pokusa zakupu pięknych korali czy ryb jest tak ogromna że wygrywa ze zdrowym rozsądkiem i tym co nam doradzają bardziej doświadczeni. Często w takich piko rafach lądują ukwiały typu quadri czy dywanówki, korale niefoto itp a potem azotany i fosforany szybują w górę rozwalając baniak na maxa. Bardzo często takie osoby się zrażają do przepięknego działu jakim jest akwarystyka morska. Nie piszę tego kolego po to aby Cię zniechęcić tylko dać dobre rady aby Tobie było łatwiej. Troszkę w tym siedzę a i tak NIC NIE WIEM. :baby: .... Poczytaj, poczytaj, poczytaj, uzbieraj fundusze na start i zafunduj sobie zbiornik taki który da Ci radość z działania i obsługi i nie oszczędzaj na podstawach czyli technice oraz oświetleniu czy dobrej żywej skale !!! Pamiętaj "OSZCZĘDNY WYDAJE WIĘCEJ". Odezwij się do mnie na pw to chętnie Ci pomogę z baniaczkiem - dla mnie na początek ok 100l i będzie SUPER. Trzymam kciuki - mam nadzieje że moje wypociny do czegoś się przydają...POWODZONKA :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach muszę NIESTETY zrezygnować z solanki.

Przede wszystkim :

MIESZKAM NA ODLUDZIU GDZIE PRĄD W ZIMĘ WYŁĄCZAJĄ CO PARĘ DNI (w lato trochę rzadziej).


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można pomyśleć o zasilaczu awaryjnym, UPS. Przy małym akwarium urządzenia nie są zbyt prądożerne więc trochę by to wytrzymało. Chyba że wyłączają Ci prąd na cały dzień, wtedy już nie za ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety prądu potrafi nie być przez tydzień...

:crybaby:


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.