Skocz do zawartości
Fok

225l Nowej przygody...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nazywam się Łukasz i jestem z województwa opolskiego. Akwarystyką zajmuję się już czas(dawno temu) jednakże słodkowodną, teraz postanowiłem się zmierzyć z wodą słoną. Dziś właśnie zalewam baniaczek 90/50/50 225l i jak tylko to ogarnę dopisze szczegóły i wrzucę jakieś foty.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć chociaż jakiś projekt :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam... Jeśli chodzi o akwarium to jest ono z kominem wewnętrznym spływ 32mm,rewizja 25mm,powrót 25mm. Cała hydraulika kupiona w e-rybce. Pozostałe rzeczy to:

1. Odpieniacz reff octupus Ro-Ps2000int

2. Pompa obiegowa Nj3000 w sumpie 70/35/45

3. Cyrkulacja JVP 102 i Tunze 6015

4. Ro DI - AquaFilter RO+DI 75

5. Oświetlenie R420r 16k Led

Edytowane przez Fok (wyświetl historię edycji)

5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc. I mnie nie ominęły nerwy i stres już na samym początku chociaż nie myślałem że będzie to tak wcześnie. Otóż zalewam swój zbiornik wodą z RODI i mam następujący problem 10 wiader po 10l było na tds-ie 0, natomiast kolejne 3 wiadra wykazują wyni3 na tds-ie i nie mam pojęcia dlaczego??? Wymieniłem dwa wkłady 5 i 1 mikron gdyż według poprzedniego właściciela były zużyte zestaw ma 6 miesięcy. Ułożenie filtrów 5 mikronów,carbon, 1 mikron. Tych 3 wiader nie lałem do akwa i tu również powstaje pytanie czy można takie wląć. Wode w kranie mam 335ppm.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze zywica mogla byc zuzyta i juz nic wiecej nie wyczysci. Prawdopodobnie problem nie lezy w RO (tam nic nie wymienialem przez lata), tylko w DI. Wloz nowa zywice, przepusc kilka litrow i bedzie znowu "0".

Te Twoja wode mozesz wyjatkowo wlac, ale jednoczesnie z zawieszeniem woreczka z adsorberem silikatow (ten bym i tak na poczatku zawsze zawiesil).

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silicate clear, Silicarbon, SilicatEx


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Jak długo ma taki woreczek wisieć? Oczywiście może wisieć w sumpie? Przepraszam za szereg pytań lecz jest to pierwsza sól w moim życiu i nie chcę być jednym z tych co kupują i po 2 miesiącach nie wyszło sprzedaje!!!


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie posoliles jeszcze do możesz przepuścić przez filtr z żywicą i powinno też pomóc.

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lacmar rozwiną bo nie jarze.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób, jak Stani napisał i będzie dobrze - bez paniki, bo to zły doradca.

Proponuję też spędzić duu..żo czasu na czytaniu forum, zwłaszcza działu "Dla nowicjuszy" :baby::)

a Lacmar proponuje Ci byś rozmontował obudowę DI i po prostu przepuścił/przelał ręcznie tą "trefną" wodę przez żywicę...

Edytowane przez jarecki.g (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam adsorbrem silkatow czy puszczanem ponownie wody przez zywice bym sie nie nie przejmowal. Dasz adsorber to sobie poradzi, nie dasz - akwarium sobie poradzi. Nawet jak nie puscisz wode przez zywice.

Okrzemkli wychadza i tak w wiekszosci w nowo zalozonych zbiornikach i samoistnie schodza gdzy konczy sie zrodlo krzemu. Zazwyczaj po kilku dniach od wysypu znikaja bez sladu.

Dla zooplankotnu ktory przywleczesz ze skala okrzemki to pierwszy pokarm.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - wiem, że rano dopiero ale Ty :wine: już chyba zaliczyłeś zdrową dawkę :hrhr:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy jestem co masz na mysli? literowki zawsze robie ,a le juz popraiwm. Sorry :blushing:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... sobie pordzi. ...

Kawą się mało nie udusiłem :rofl:

Jasne, że o literówki - merytorycznie nawet nie spróbuję dyskusji :czapki z głów:)

sorry za off-a

Edytowane przez jarecki.g (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki... Polewke tez mailem z literowek ale spoko. Drugi problem mam taki ze kupilem sol Red Sea Salt i do polowy akwarium zalanego wsypalem tak dwie szklanki tej soli i mam zasolenie 3200 ppm Tds jest nówka jak dolewam to spada ale o 100 ppm przy wiadrze 10l. Nie wiem jak uzyskac prawidlowe zasolenie. Bede dolewal az spadnie. Jedyna rzecz jaka mnie dziwi to to iz to tylko dwie szklankina 90l.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

tak w telegraficznym skrócie ;

podstawowe testy Kh Ca MG No3 Po4,skoro masz słodkie akwarium to cykl azotowy znasz,refraktometr lub areometr lub hydrometr tym mierzysz zasolenie na poczatek wystarczy i sporo cierpliwosci

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak gafa na maksa. Przepraszam wszystkich za tego typu posty. Czytam duzo nawet za duzo ale tego nie wyłapałem. Akwarium nie zostawie ale za to chetnie zobacze Twoje jeśli raczyłbyś pokazać.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź nie była złośliwa - sorry jeżeli tak to odebrałeś.

Radziłem byś zostawił baniak w spokoju (bo niby jak chcesz go odpalić skoro nawet nie wiesz jak posolić?) do czasu aż zdobędziesz minimum niezbędnej wiedzy... - napisałem w dobrej wierze, jak tego nie rozumiesz to powodzenia.

Odnośnie Twojej złośliwości - nie "raczę" pokazać bo: nie mam czasu robić zdjęć i nie mam się czym chwalić (mam nadzieję, że na razie). Zamiast tego w wolnych chwilach wolę czytać i zdobywać wiedzę m.in. na tym forum.

Skoro nie doceniasz, że ktoś poświęca swój czas bo Tobie się nie chce poczytać to (po raz kolejny) powodzenia...

Edytowane przez jarecki.g (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproś " morszczaka " z Twojej okolicy na browara. Nie ma to jak rozmowa na żywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra myśl, godzina z doświadczonym morszczakiem to jak tydzień czytania forum :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm szukałem takiego ale post został bez odezwu... Chętnie podjadę jak ktoś ma ochotę wypić browara i pogadać.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedz, pogadamy :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:smiling: :smiling: :smiling:

5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.