Skocz do zawartości
inmar

Nowy dozownik od Aqua-Trendu

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam się do pytania kolegi.

Jak się sprawuje model z szybszymi pompkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dozownik Fast i i "zwykły" różnią się wyłącznie szybkością pomp a co za tym idzie dokładnością dawek, jeśli ktoś dozuje tylko mikro elemnty, witaminy, wódeczkę, lub ballinga w niewielkich ilościach oczekując dużej dokładności to polecam model z wolniejszymi pompami, jeśli ma to być balling w dużym zbiorniku to raczej należy skłonić się ku modelowi Fast.

Oczywiście oba modele są kompatybilne z dodatkowymi modułami wykonawczymi Fast trzykanałowym i zwykłym czterokanałowym.

Za klika dni dostępny będzie również model z czterema "wolnymi" pompami:)

Pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsługuje ten dozownik i jak dla mnie na rynku tylko 1 marka pomp grotech a co do poducenta to jaka cena taki produkt rewelacji nie ma żadnej głośny z dokładnością wiele do życzenia sterowanie i kalibracja jak dla mnie uciążliwa ale na pewno z czasem dopracują czego życzę a tobie Marku użytkowania :blushing:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega AKVARIUS ma najnowszy soft w Swoim dozowniku? jeśli nie to zapraszam do seriwisu:) Co kalibracji to chyba lepszej wyobrazić sobie nie można, każda pompa kalibrowana jest osobno ponieważ płyny, które podajemy mają różną gęstość, pompy podają różne ilości płynów więc węże zużywają się nierównomiernie, węże doprowadzające mogą być różnych długości a to wszystko ma wpływ na wydajność poszczególnych pomp w dozowniku. Oczywiście, kalibracja jedna dla wszystkich pomp byłaby łatwiejsza tylko kompletnie bezsensowna.

Edytowane przez LUK4344 (wyświetl historię edycji)

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam stary model (cztery kanały) sprzęt super ,tylko kalibracja jedna dla wszystkich pomp! a czy nie dało by wsadzić w nią nowego softu ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi@ niestety nie ma takiej możliwości ponieważ jest to kompletnie inna elektronika, ale zapraszam do wymiany sprzętu:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany ? co masz na myśli ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak:)

źle się wyraziłem, miałem na myśli żebyś sprzedał starszy model i zakupił nowy.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsługuje ten dozownik i jak dla mnie na rynku tylko 1 marka pomp grotech a co do poducenta to jaka cena taki produkt rewelacji nie ma żadnej głośny z dokładnością wiele do życzenia sterowanie i kalibracja jak dla mnie uciążliwa ale na pewno z czasem dopracują czego życzę a tobie Marku użytkowania :blushing:

Witam miałem chyba wszystkie rodzaje pomp teraz man jakąś najnowszą od Łukasza

co do głośności to pracuje normalnie ani cicho ani głośno tak jak wszystkie pompy ,dokładność jest super można wszystko podawać po kropelce ,nie wiem jaką pompe ty miałeś ale na pewno nie tą nową

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dozownik Fast i i "zwykły" różnią się wyłącznie szybkością pomp a co za tym idzie dokładnością dawek, jeśli ktoś dozuje tylko mikro elemnty, witaminy, wódeczkę, lub ballinga w niewielkich ilościach oczekując dużej dokładności to polecam model z wolniejszymi pompami, jeśli ma to być balling w dużym zbiorniku to raczej należy skłonić się ku modelowi Fast.

Oczywiście oba modele są kompatybilne z dodatkowymi modułami wykonawczymi Fast trzykanałowym i zwykłym czterokanałowym.

Za klika dni dostępny będzie również model z czterema "wolnymi" pompami:)

Pozdrawiam

Łukasz

Witam

Czyli różnica jest tylko w szybkości pomp.Porównywałem opisy obu dozowników w Twoim sklepie i zauważyłem,że w podstawowych parametrach w Doser One Evolution Fast jest takie stwierdzenie :right:

"możliwość programowania tygodniowego(wprowadzona wartość dawki będzie obowiązywała dla wszystkich dni tygodnia)". Takiego podpunktu w opisie Doser One Evolution nie ma.Czyli "zwykły" ma taką funkcje czy nie?

Rozumiem to tak,że dla danej pompy ustawiam jedną dawkę i zaznaczam wszystkie dni tygodnia bez potrzeby programowania każdego dnia z osobna(tak jak w cyfrowym wyłączniku czasowym).

Te kilka dni do prezentacji dozownika z czterema pompami to znaczy ile? :smile_big: i rzecz równie ważna,wiadomo już jaka będzie jego cena?

Jeszcze jakieś uwagi innych użytkowników?

Pozdrawiam

Edytowane przez sum (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście "zwykły" Doser One Evolution ma również programowanie tygodniowe (sprawdzę opis w sklepie)

Czterokanałowy jak dobrze pójdzie będzie dostępny od jutra.

Tak się prezentuje

A tak się prezentuje jeszcze jedna zabawka którą już chyba mogę się pochwalić :)

Edytowane przez Irmina (wyświetl historię edycji)

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten starszy model Deser One ( osobno sterownik i osobno 4 pompy ) i najbardziej denerwuje mnie w nim to że jak ustawie pompę żeby włączyła się np o 8:00 rano to o 20:00 też mi pompuje. Przy używaniu 4 pompek które pompują przez 20 minut ciężko się wszczelić żeby nie obudziła domowników.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście "zwykły" Doser One Evolution ma również programowanie tygodniowe (sprawdzę opis w sklepie)

Czterokanałowy jak dobrze pójdzie będzie dostępny od jutra.

Tak się prezentuje

A tak się prezentuje jeszcze jedna zabawka którą już chyba mogę się pochwalić :)

A ta druga zabawka to co to to ,jakie funkcje ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarcio@ jeśli zadowoli Cie jedna dawka na dobę do mogę podać instrukcję jak pozbyć się drugiej dawki.

robi@ Jest to sterownik akwarystyczny a więcej szczegółów niebawem.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Osiołkowi w żłobie dano": Doser One Evolution lub pompę Profiluxa. Wybrałem świadomie AquaTrend, bo Profilux wg. mnie ma za dużo wad. Pompa trafiła do mnie w kartonie więc zabieram się do podłączania w przyszłym tygodniu nowej pompy. Przedstawię za i przeciw tych dwóch pomp (bo mam i używam Profilux'a)podzielę się spostrzeżeniami na forum. Postaram się nakręcić filmik z materiałem, bo na forum jest więcej facetów, a faceci to wzrokowcy :smiling:

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design bardziej mi się podoba w trój pompowym,wyświetlacz od czoła.Wydaje mi się,że tak jest nawet wygodniej programować.

Jeszcze pytanie techniczne,czy kalibracje należny przeprowadzać po docelowym umiejscowieniu dozownika?Chodzi mi o to czy robić to po zainstalowaniu odpowiedniej długości wężyków i umieszczeniu dozownika na swoim miejscu. Czy kalibracja ma być zrobiona na dedykowanej cieczy do każdej z pomp czy jest to obojętne?

Jakie są wymiary 4CH?

Adam czekam na Twoje spostrzeżenia.

Edytowane przez sum (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design bardziej mi się podoba w trój pompowym,wyświetlacz od czoła.Wydaje mi się,że tak jest nawet wygodniej programować.

Jeszcze pytanie techniczne,czy kalibracje należny przeprowadzać po docelowym umiejscowieniu dozownika?Chodzi mi o to czy robić to po zainstalowaniu odpowiedniej długości wężyków i umieszczeniu dozownika na swoim miejscu. Czy kalibracja ma być zrobiona na dedykowanej cieczy do każdej z pomp czy jest to obojętne?

Adam czekam na Twoje spostrzeżenia.

Kalibrację najlepiej przeprowadzić na płynach docelowych (gęstość, lepkość) i po ustawieniu wężyków na wysokościach wlotu i wylotu płynu tożsamych z rzeczywistymi warunkami pracy. W jednym miejscu w necie wyczytałem, że nawet wysokość słupa płynu w naczyniu podawczym ma wpływ na tłoczenie (proste prawa fizyki cieczy).

Porównanie jednak zrobię i w niedalekiej przyszłości się podzielę spostrzeżeniami.

Wystarczy zrobić proste doświadczenie i widać różnice. Tym samym kanałem przepuścić zwykłą wodę, a potem spróbować na takich samych warunkach pompować gęsty sok owocowy - szczęścia życzę w tym drugim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kalibrację należy wykonać w rzeczywistych warunkach pracy, uzystkamy wtedy laboratoryją dokładność dozownika.

Na marginesie to sterownik dozownika jest tak precyzyjny że prawdopodobnie zostanie użyty w projekcie kosmicznym realizowanym przy współpracy ze studentami Politechniki Wrocławskiej i naszą firmą.

post-8280-0-02677400-1377584625_thumb.jpg

Edytowane przez LUK4344 (wyświetl historię edycji)

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie zapytanie czy w nowym sofcie kazdą z pomp nadal ustalamy dawkę i programujemy osobno kazdy dzień tygodnia ,a chodziło o to aby ustalić dawkę z pompie i niech powiela codziennie bez wklepywania całego tygodnia


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym sofcie można ustawic tak że dawka jest powielana we wszytskie dni tygodnia.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz napisz kilka slow o tym nowym komputerze-sterowniku.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady.

Adam,czekam na relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w swoim czasie:)

Tylko nie mów że sam o nim nic nie wiesz ! pisz , pisz ,mogę być pierwszym jego nabywcą,od dawna przymierzam się do jakiegoś akwa-kompa więc może...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrócono mi uwagę (z resztą słusznie) na wypowiedzi mogące mieć wydźwięk reklamy. Proszę więc szukać informacji o produktach na naszej stronie internetowej.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.