Skocz do zawartości
inmar

Nowy dozownik od Aqua-Trendu

Rekomendowane odpowiedzi

Obsługa bardzo prosta,pierwsze ustawienie to data i czas,potem bardzo prosta kalibracja i zostaje ustawienie dawki na każdą godzinę i dzień tygodnia osobno dla każdej pompy a ilość załączeń wychodzi na to,że może być 24 bo co godzinę.Jeśli źle piszę to Łukasz niech mnie poprawi.Po drodze są jeszcze ustawienia pompy na auto,na stałe lub całkiem wyłączone.Jest też funkcja alarmu kończącego się pojemnika,którego wcześniej pojemność wprowadzamy.Jak zawsze się czepiałem Polskiego menu to w tym przypadku można sobie to darować,choć miło by było to mieć po Polsku.Dozownik będzie kosztował około 900 zł.Ciekaw jestem ile będą kosztować dodatkowy moduł wykonawczy bo dla mnie 3 sztuki to za mało na moje kropelki z AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługa bardzo prosta,pierwsze ustawienie to data i czas,potem bardzo prosta kalibracja i zostaje ustawienie dawki na każdą godzinę i dzień tygodnia osobno dla każdej pompy a ilość załączeń wychodzi na to,że może być 24 bo co godzinę.Jeśli źle piszę to Łukasz niech mnie poprawi.Po drodze są jeszcze ustawienia pompy na auto,na stałe lub całkiem wyłączone.Jest też funkcja alarmu kończącego się pojemnika,którego wcześniej pojemność wprowadzamy.Jak zawsze się czepiałem Polskiego menu to w tym przypadku można sobie to darować,choć miło by było to mieć po Polsku.Dozownik będzie kosztował około 900 zł.Ciekaw jestem ile będą kosztować dodatkowy moduł wykonawczy bo dla mnie 3 sztuki to za mało na moje kropelki z AF.

Marek a jak z głośnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie stoi mi na parapecie obok głowy więc musiałbym do szafki go włożyć czy słychać,bo teraz wiadomo,że tak.Z drugiej strony ja go testuję na kropelkowe dawki więc to nie jest nawet jeden obrót silniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dozowania płynów z taką dokładnością to idealny i cena tak nie odstrasza jak na razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że można już kupować? :) No to miła niespodzianka, bo do połowy listopada jeszcze trochę zostało ;)

@inmar jak wrażenia z użytkowania? Nie wylało Ci zlewki na podłogę? ;)

Edytowane przez camell76 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa jeszcze w akwarium bo ostatnio nie dozuję w stałych dawkach preparatów,ale na pewno jak tylko ustalę dawkę to wtedy podepnę sprzęt.Na razie testy wychodzą dobrze a od jutra chcę ustawić dawki po "kropelce" i sprawdzić ile się nazbierało po tygodniu,czyli faza super precyzyjnego podawania.Ważne jest by dobrze skalibrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem filmik z pracy dozownika, można sobie obejrzeć do obiadku:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a tak przy okazji do zwykłego Ballinga kupować ten czy ma być lub już jest coś co będzie odpowiadało ? i co z modułem fast, bo doczytałem, że do ballinga taki będzie potrzebny ?

czy teraz po prostu kupić "stary" dozownik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a tak przy okazji do zwykłego Ballinga kupować ten czy ma być lub już jest coś co będzie odpowiadało ? i co z modułem fast, bo doczytałem, że do ballinga taki będzie potrzebny ?

czy teraz po prostu kupić "stary" dozownik ?

MiQ

Film przedstawia dokładność dozownika a nie jego maksymale możliwoci, dozownik oczywiście nadaje się do metody Ballinga, raczej nie ma na rynku lepszego urządenia do uzupełninia suplemnów tą metodą.

Moduł "Fast" będzie niedługo dostępny, ale jest to propozycja dla bardzo dużych zbiorników gdzie zużycie Ballinga wynosi kilkaset ml na dobę.

pozdrawiam

Edytowane przez LUK4344 (wyświetl historię edycji)

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Mikołaj w tym roku nie sprawił się za dobrze sam zamierzam sobie zrobić prezent na gwiazdkę w postaci dozownika dlatego jestem zainteresowany Doser One Evolution. Czy po miesiącu pracy coś można więcej o nim napisać? Najbardziej interesują mnie jego minusy. Ktoś jeszcze ma ten sprzęt i napisze coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusy.

Instrukcja obsługi wydrukowana ot tak i bez sensu. Brak informacji na temat średnic przyłączy. Nie każdy wie, że tam powinien być podpięty wężyk 3mm średnicy wewnętrznej. Mi trafil się egzemplaż z kiepskim gniazdem zasilania (do reklamacji). Opakowanie jak na szanujący się produkt musi być ładniejsze (biały karton z odręcznyn napisem Aqua-Trend Doser One jakoś nie pasuje do reszty).

Plusy.

Prostota obsługi (można by to ulepszyć). Niezła dokładność. Małe zgrabne wymiary,

Z życzeń na przyszłość - programowanie z komputera poprzez USB. Obecnie konfiguracja kilku dawet dla jednej pompy dla tych samych dni tygodnia to ciut upierdliwa sprawa. Późniejsza ich zmiana to kolejny slalom.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od tygodnia testuję dozownik Aqua-Trend Doser One Evolution i moim zdaniem przy ograniczonym budżecie, dozownik cechuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny.

Początkiem roku powinienem zamieścić obszerniejszą relację dozownika.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz_s, dozowniki jak i wszystkie produkty są pakowane w białe ekologiczne opakowania, i nic nie jest na nich odręcznie pisanie:) - graffiti musiało powstać w sklepie w którym kupiłeś dozownik.

Co do programowania to jest ono banalnie proste, ale z uwagi ogromne możliwości definiowania dawek jest czasochłonne.

Dozownik został zaprojektowany i zbudowany w oparciu o prośby klientów, którzy najczęściej życzyli sobie żeby dawki można było definiować indywidalnie, żyby nie było sytuacji że pomy włączają się w godzinach w których użytkownik sobie tego nie życzy.

Przypominam że dozownik umożliwia zdefiniowanie od 1 do 1176 unikalnych dawek w ciągu tygodnia, każdą dawkę wprowadza się w terminarz dozownika, im więcej dawek chcemy zaprogramować tym ięcej pracy to wymaga.

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, już trochę czasu minęło od premiery.

Chciałem się zapytać użytkowników jak jest z głośnością tych pomp ?

Ile ml. pompa dozuje w ciągu minuty ?, Chodzi mi o to czy jest bardzo wolna, ponieważ ja leję dużo płynów

Ogólnie sprzęt wart polecenia czy tak średnio na jeża ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ

Film przedstawia dokładność dozownika a nie jego maksymale możliwoci, dozownik oczywiście nadaje się do metody Ballinga, raczej nie ma na rynku lepszego urządenia do uzupełninia suplemnów tą metodą

Ja ma nadzieję, że po zgłoszonych w tzw. miedzy czasie uwagach do modelu One Evolution, w kontekście ballinga, wycofasz się z powyższego.

Zaraz będzie, że robię na Ciebie nagonkę, ale nie lubię jak się ludzi robi w konia. Wszystko ma swoje granice, nawet PR. po prostu nie przesadzaj.

Uważam, że moduł podstawowy w oferowanej w tej chwili wersji, jest nie tylko nie najlepszym do stosowania ballinga, ale wręcz się do niego nie nadaje. Chyba, że mówimy o kostkach do 100l. A dlaczego, to już wiesz, bo pisze o tym w innym miejscu. Pomijam już inne problemy o których też już użytkownicy pisali.

Ale...wszystkie te problemy da się rozwiązać wypuszczając model dedykowany do ballinga: z innym oprogramowanie, poprawieniem problemów z pracą przy przerwie w zasilaniu, zmianą pomp na wydajniejsze (przynajmniej 10x).

I temu kibicuję z całego serca.

Zresztą to już wszystko do Ciebie pisałem. I cieszę się, że słuchasz, bo to się coraz rzadziej zdarza u producentów.

Ps. Jeżeli uznasz moje uwagi, co do rozwoju Twojego produktu, za atak na siebie, to proszę daj mi znać. Nie będę więcej pisał. Tylko proszę. Nie pisz bzdur zapędzając się w PR-rze :D

Pozdrawiam i trzymam kciuki!


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer ma faktycznie wolne pompy,są to te,które były stosowane w moim poprzednim dozowniku.Tam jak lałem po 250ml to trwało to bardzo długo.Moim zdanie nadają się do ballinga,ale ktoś kto kupuje musi przeczytać instrukcję z wypisaną wydajnością.Ja w późniejszym czasie dokupiłem wersję PRO i śmiga aż miło.

Mi tylko brakuje w tym sprzęcie odgórnej zmiany dawki dozowania,każde korygowanie zajmuje bardzo dużo czasu a jeszcze trzeba klęczeć z głową w szafce,hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że wydajność modułu podstawowego to 4,5 ml/min.

Ale jak jest z hałasem ? i co w przypadku zaniku napięcia ?. Chyba dozownik się nie zeruje ?

Jakie są inne problemy? Czy ktoś mógłby jasno i otwarcie napisać, żeby nie trzeba było się domyślać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hałas to pojęcie względne,ale słychać ten dozownik chyba jak każdy.Dozownik ma podtrzymanie pamięci,nic nie zniknie w razie braku prądu.Używam dozowników tej firmy kilka lat i chwalę sobie,mam już,że tak powiem trzecią generację.Mój pierwszy dozownik pracuje w tej chwili u Sebastka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar. (rozumiem, że masz One Evolution). Zrób doświadczenie. Wyłącz prąd na minutę w tej samej godzinie na którą nastawiłeś podawanie dawki i włącz ponownie. Poczekaj 10 minut i powtórz to 4 razy. I powiedz czy pompy coś podawał.

Nie musisz wyłączać w trakcie trwania podawania.

Potem zrób jeszcze inaczej. Jeżeli dawkę masz ustawioną np. Na 15., to wyłącz pompę o 14:55 i załącz o 15.05 i do 16 wyłącz jej napięcie jeszcze ze 3 razy. I też napisz jak się pompa zachowywała.

Myślę, że z głośnością masz rację. Każda jest za głośna :)

Pytanie tylko dlaczego masz tego słuchać dłużej, a nie krócej :/


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę odkopie :)

Jakieś nowe spostrzeżenia z użytkowania?

Widzę,że firma wypuściła kolejną wersje :right: Doser One Evolution FAST.Jakie są zasadnicze różnice?

Co prawda nie mam akwarium morskiego ale zamierzam kupić dozownik do roślinnego.Szukam wszystkich możliwych informacji :) Nigdy nie miałem tego typu dozownika i stąd moja wielka ciekawość.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.