Skocz do zawartości
luft

Podpisanie umowy telefonicznej i jej rozwiązanie - pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Pewna starsza osoba poszła wczoraj do salonu Plusa i została nakręcona na telefon w Mix Plusie.

Jak to osoba starsza zauroczona telefonem, w momencie skladania podpisu na pierwszej umowie doszla do wniosku, ze 46miesiecy to dlugi okres czasu i chciala zrezygnowac z umowy. Sprzedawczyni powiedziała jej, ze juz za pozno... (mniejsza z tym, wnerw mój dziś na ta historię). Mam prośbę, czy orientuje się ktoś, czy można bez konsekwencji odstąpić od tej umowy zwracając aparat telefoniczny etc ?

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj zapis z umowy odnośnie odstąpienia od umowy, ale podejrzewam, że trzeba będzie zapłacić nie małą sumę za potencjalne zyski firmy z tej umowy.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tak jak z kredytami czy innymi rzeczami że można odstąpić od umowy w ciągu 10 dni od jej zawarcia ?

Musisz Mariusz looknąć do umowy tam na pewno jest punkt o odstąpieniu.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma tak jak z kredytami czy innymi rzeczami że można odstąpić od umowy w ciągu 10 dni od jej zawarcia ?

Musisz Mariusz looknąć do umowy tam na pewno jest punkt o odstąpieniu.

o ile taka umowa, byla "zawarta" na odleglosc....tak mi sie przynajmniej wydaje, i to w dodatku na osobe fizyczna. Przedsiembiorcy nie przysluguje prawo odstapienia, przynajmniej tak jest u "pomaranczowych" :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaw Play miałem tak ze podpisałem umowę bez telefonu miesiąc przed wejscem umowy w życie ponieważ Play wysłał rezygnacje do plusa i musiałem czekać 30 dni na oddanie numeru. Po 3 dniach od podpisania umowy poszedłem do punktu bo się okazało ze jednak chciałbym telefn bo iPhone wszedł i póki co jeszcze byłem na okresie wypowiedzenia ale mi powiedzieli ze juz podpisałem umowę i teraz muszę przeczekać albo mi nalicza opłatę za zerwanie jakież 600 zł. Oburzony mowie ze przecież mam czas na zerwanie umowy to mi powiedzieli ze jedynie gdyby była zawarta przez telefon. No wiec nic nie zrobiłem musiałem kupić tel na allegro .


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i płacze mi babeczka do telefonu co też uczyniła. Bardziej liczyłem na cud w postaci rady, ze jest jakis tam zapis o czymś tam na podstawie ktorego mozna odstapić od umowy. No cóż teraz bedzie placic 30 zł przez 46 miesięcy. Fantastico :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można spłacić to szybciej bo w mixie nie chodzi o miesiące tylko ilość doładowań,jak dużo dzwoni to wszystko zleci szybciej:)

(wiem mało pocieszające)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki czasu niemam za wiele aby czytać ale

na szybko cos takiego odnalazłem

http://www.konsument...-odleglosc.html

Zacytuję Luft-a żeby nie pisać już więcej o zakupach na odległość :)

"Pewna starsza osoba poszła wczoraj do salonu Plusa i została nakręcona na telefon w Mix Plusie.

Jak to osoba starsza zauroczona telefonem, w momencie skladania podpisu na pierwszej umowie doszla do wniosku, ze 46miesiecy to dlugi okres czasu i chciala zrezygnowac z umowy"

zawsze można spłacić to szybciej bo w mixie nie chodzi o miesiące tylko ilość doładowań,jak dużo dzwoni to wszystko zleci szybciej:)

(wiem mało pocieszające)

Tak ale to 1380 co pewnie dla starszej osoby duża kwota


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej liczyłem na cud w postaci rady, ze jest jakis tam zapis o czymś tam na podstawie ktorego mozna odstapić od umowy. No cóż teraz bedzie placic 30 zł przez 46 miesięcy. :)

Zawsze mozesz odstapic od umowy, ale to cos kosztuje....Moze da sie zwiekszyc abonament , ale na krocej...

Edytowane przez patersan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem, poszperałem i oto mam coś co cie powinno ucieszyć:

wycinek z regulaminu plusa

§ 17 Rozwiązanie umowy

1. Abonent może rozwiązać umowę za pisemnym wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni i liczony jest od

pierwszego dnia okresu rozliczeniowego następującego po okresie rozliczeniowym, w którym złożono wypowiedzenie umowy.

Za dzień złożenia wypowiedzenia umowy przyjmuje się dzień złożenia w punkcie sprzedaży (obsługi) wypowiedzenia umowy

lub dzień nadania do Działu Obsługi Klienta POLKOMTEL listu poleconego, zawierającego wypowiedzenie umowy.


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że trzeba będzie zapłacić karę, za wcześniejsze zakończenie umowy.

Wg polskiego prawa, od 2008 roku, albo 2009, tylko umowy/zakupy na odległość dają 10 dni na rezygnację. Niektóre sklepy mają wewnętrzny regulamin, który daję opcję zwrócenia towaru.

Więc nie ma prawnie opcji. Ot lekcja życia- nie taka znowu droga.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to udać się do Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta przy Urzędzie Miasta.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna tu sie powołać na wykorzystanie i wprowadzenie w błąd klienta? Bo rozumiem ze osoba podpisała pierwsza stronę a przed podpisaniem drugiej sie zorientowala i chciała wycofać i tu padły słowa, ze juz za późno. Błąd tez polegał na dokończeniu podpisywania bo co oni by zawarli mając podpis tylko na jednej stronie.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwileczke, a zadam pytanie, jaki jest zasieg? Czy sa straty sygnalu w miejscu zamieszkania, w pracy, lub np u corki lub syna w domu? Ma to trakie znaczenie ze jezeli sa zaklocenia w sygnale to pani zanosi telefon i konczy umowe w tej samej chwili bez kar itp. Po prostu pozamiatane.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej babci kilka dni temu zadzwonili z Dialogu że kończy się jej umowa (faktycznie tak było) Pan poinformował ją że przez ostatnie dwa lata wszystko w sklepach zdrożało i tak samo usługi telekomunikacyjne i teraz jej abonament nie będzie wynosił 50 zł tylko 110 zł ale dodatkowo dostanie 30 bezpłatnych minut na komórki :animier:

Biedna kobiecin przez strach przed odłączeniem telefonu zgodziła się na tę rewelacyjną propozycję - na szczęście udało się wszystko odkręcić, alnie nie było to łatwe.

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.