Skocz do zawartości
Kicajec

Solanka Świerklany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Dnia 13.10.2012 zalałem swoje pierwsze morskie akwarium.

Akwa o wymiarach 65x45x45

jest komin jest sump

Woda prosto z filtra ro di sol bedzie reef crystals

Akwarium jak narzazie jest wyposażone w :

Oświetlenie : chińczyk 120W z regulowana mocą świecenia

Grzałka : 125 w

Obieg : New jet 2300

Odpieniacz : Weipro 2014 na pompie chyba 2000l/h

post-14851-0-19565900-1350819078_thumb.jpg

post-14851-0-53308900-1350819115_thumb.jpg


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2012

Wybrałem się do Zabrza i kupiłem wreszcie skałę

Skała została ułożona przy współpracy z moją żona jak dla mnie wyszło całkiem całkiem jest całkiem sporo kryjówek mysle ze jest sporo miejsca na korale i na pływanie dla ryb

Czytam cały czas forum i korzystam z informacji o wyciszeniu sumpa jak narazie daje to zadowalające efekty

Odpieniacz działa chyba dobrze tak przynajmniej myśle został przeze mnnie skrócony bo nie wchodził do szafki

post-14851-0-60552700-1350822713_thumb.jpg

post-14851-0-14255900-1350822735_thumb.jpg

post-14851-0-63802500-1350822743_thumb.jpg

post-14851-0-10594100-1350822755_thumb.jpg


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała jest czesciowo odgazowana wiec chyba zle nie zrobie jak piasek dam juz w piatek ?


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalowych elementów hydrauliki nie używa się w akwarystyce morskiej, radzę zdemontować ten metalowy zawór przy odpieniaczu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem ale na ten czas nie mialem innego pod reka wymienie go jak najszybciej


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy odpieniek ma chodzic bo lalem do akwa bakterie na strat dojrzewanie ?


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wlaniu bakterii możesz na godzinkę odpieniek wyłączyć. A jakie bakterie zapodałeś ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze jeszcze jest lać Special blend


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to byly do kupienia ale tylko duzo butle na ktore po kupineniu skaly i paru innych rzeczy nie wystarczyło kasy wiec musiałem zakupic własnie te :o ale mam nadzieje ze na nich tez da sie wystartowac


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa żyje :) na skale pojawiły sie jakiejs brazowe przebarwienia miejscami na skale pokazaly sie zielone przebarwienia :o moze to juz dojrzewanie ?

Odpieniek pieni nie mam niestety porownania czy dobrze ale w kubku zbiera sie powoli brazowa breja odpieniacz chodzi na sucho

juz mnie korci zeby wsypac piasek ale poczekam jeszcze czy nie opadnie cos ze skaly bo na jednej odkleja sie jakas taka warstwa jakby narosl nie wiem jednak co to


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle się zapowiada. Ja jak bym, zakładał akwa po raz drugi poczekałbym z piaskiem. Wyszło mi ze skały pełno syfu, osadza się na piasku i skale i faktycznie jak mówili forumowicze ciężko to będzie teraz usunąć. Gdyby nie było piasku to bym mógł przedmuchać skały i później fajnie wszystko odessać z dna.

Świerklany koło Rybnika ? to nie tak daleko ;)

życze cierpliwości bo to najważniejsze na początku ;)


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim czytaniu uznałem ze to okrzemki wiec po poradach zawartych w tym forum uznalem ze lampe dam na full i bede swiecił tylko 4 h i nie wiem moze pomogło bo nalotu na skalach jest jakby m,niej w kazdym razie napewno nie przybywa :)

mylalem tez o absorberze ale zrezygnowłem i tak mysle ze okrzemki pokazaly sie po dolaniu wodu ro di ktora niestety została wlana do baniak po zwykłej wodzie chyba nawet cos jej tam zostalo ale sam nie wiem bo ja jej do banki nie przelalem woda w bance miala 35 ppm na tds zostala juz wylana banka zostala wyplukana i teraz wynik na tds jest ok


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy akwa staram sie nie robic nic poza patrzeniem i on/off lampy :)

Dzis zrobiłem testy a oto wyniki

No 2<0,25

No3<50

Ph wydaje mi sie ze 8

Po4 wydaje mi sie ze kolor sie nie zmienił wiec chyba 0

Odpieniacz jakos nie chce pracowac jak ostatnio, wywala biała piane tylko wylałem tylko kubek wypłukalem i juz nie pracuje tak samo


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę. Ja dokładnie z Rogoźnej :-)

Ja kupiłem odpieniacz Shuran 120 jako używany. Od początku nie pienił tak jak miał. Problem z ilością piany.

Aż w końcu dowiedziałem się iż trzeba go wykąpać w occie i wyszorować.

Teraz pieni jak nówka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz powoli rusza:)

chyba mam cyjano takie brazowe meszki z pechezykami powietrza ?

zacemnilem akw dzis zauwazylem ze pechezykow jakby ubylo

w piatek 9.11.2012 odessam caly syf poraz ktorys z dna i wsypie piasek Ati fiji white sand uznalem ze nasypie suchy piach z powodu do tego ze gdzies wyczytalem ze w ten sposob mogo go zasedlic bakterie ktore dolewam (tak mysle nie wiem czy dobrze)

w piatek tez zrobie testy i raczej wymienie swoj na odpieniacz upatrzony na targowisku

w sobote jak parametry robione co pare dni beda ok mysle ze bede mogl wybrac sie do zabrza :)

to bedzie prawie miesiac od zalania az sie dziwie ze tak dlugo wytrzymalem

chce wtedy wpuscic jakas ekipe na poczatek ma to byc

2x slimak nie wiem jaki ale napewno cos doradza

1x krab pustelnik

1x krab mitrax tylko nad nim sie zastanawiam czy jest wskazany

dojdzie jeszcze 1 pompa cyrkulacyjna na poczatek i po sprawdzeniu co wyczynia zakupie dopiero druga

Mam nadzieje ze wszystko robie jak nalezy


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowe pomiary No2 Poniżej 0.1 lekko różowe

Po4- 0

No3 <2

Ph 7.7

Mam problem w wodzie pływa pełno syfu chyba bede musial dokupic jakis filtr zewnetrzny albo wewnetrzny bo nie potrafie sobie z tym poradzic

odpieniacz praktycznie przestał pienić dzis


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze N03 jeszcze podskoczy ostro , ale moge sie mylic.

Co do syfu w wodzie to wychodzi jakos, ze masz akwa 2 tyg a to wlasnie okres kiedy wychodzi syf ze skaly. Zobacz sobie zdjecia w tym temacie - http://nano-reef.pl/topic/50205-bialy-pyl/ - tez sie tym zmartwilem wszystko sie samo uspokoilo. Dlatego pisalem zeby poczekac z piaskiem bo ten syf by opadl i fajnie mozna by odessac ze szkla.

Co do odpieniacza to powiem ci jak jest z moim - robi co chce :) Co prawda to tylko "zabawka" z RM, ale tak: wsadzisz reke nie pieni, za malo wody to samo ogolnie wybredna z niego bestia. Byl taki dzien ze jak pogrzebalem w akwa, dodalem zwierzaki, poczyscilem itd to wieczorem bylo tyle piany, ze myslalem ze mi kubelek rozsadzi ;)

Pozdrawiam


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze bo piasku dalej brak :) poczekam jeszcze do soboty . Odpieniacz znowu cos tam pieni taka mocna kawa z mlekiem ale cos tam ruszyl tak mysle ze to chyba wina pompy moze za slaba nie jest ale jest na zwezce tylko i brak pienienia moze byc wynikiem malej ilosci baniek powietrza


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Fido powiem ci ze cos w tym jest bo od kiedy odpieniacz ruszyl tych drobinek jest zdecydowanie mniej :) nie wiem czy odpieniacz wywala tez takie drobinki ale tu wyraznie cos pomoglo :)


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja do akwa doszły :

3x slimak Tektus

1x Chromis Virdis

Slimaki wcinaja glony i czyszcza skale do golego. Rybka pływa i wcina az milo . Na skale jest duzo zycia na fotki moze sie zdecyduje pozniej . Pozdrawiam i udanej niedzieli


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma sie dobrze i cieszy oczy coraz bardziej :p

do akwa dotarły 2x blazen i 1 mandaryn

skałka z zoa i jeszcze cos tylko nie zapamietałem nazwy :)

Parametry sa w pozadku

Odpieniacz zmieniony na Twistera :)


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.