Skocz do zawartości
Kicajec

Solanka Świerklany

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę być krytyczny ale w tych warunkach przedstawionych na zdjęciu poniżej spsy mają małe szanse(choć mogę się mylić)...

Edit: powyżej...

Edytowane przez Fok (wyświetl historię edycji)

5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje dziennie moje korale i jak narazie polipują wszystkie spsy wiec chyba nie maja sie tak zle :)

napewno napisze jesli bedzie sie cos działo

do akwa dodaje jak narazie dziennie pół kostki mrożonki i 5 kropel Koral Fluid

zaczynam sie coraz bardziej zastanawiać nad dozowaniem ballinga tylko czy jest mozliwosc na robienie tego dziennie recznie ?

na pompy dozujace tez przyjdzie czas

Jedyny problem to Sarko nie polipuje od wczoraj


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pamiętałem że czytałem gdzieś o tym ze zrzucają skórę, z tym że tylko czytałem o tym, więc nie wiem z czym taki proces się wiąże. Dzięki więc za odpowiedź mam nadzieje ze to będzie to .


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicajec,

majac te glony, moglbys przestac dozowac Koral Fluid. Korale sobie bez niego poradza a moze troche te glony przeglodzisz.

Ballinga mozesz jak najbardziej dozowac recznie tym bardziej, ze zuzycie narazie nie bedzie wysokie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarko polipuje .

Zapodałem chemiclean do akwa to juz 4 dzien po tych brazowawych smieciach jest coraz lepiej


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwa wszystko jak narazie ok :)

Sps-y maja przyrosty sarco ma sie dobrze juz . Planuje zakupic pod koniec miesiaca wreszcie tecty na mg ca i kh

i chyba zakupie http://erybka.pl/product-pol-3769-Fauna-Marin-Zestaw-do-Ballinga-4x1000g.html ( co o tym sadzicie na poczatek bedzie to dobre)


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że najpierw należy wiedzieć i obserwować jakie masz wartości Mg, Ca i KH a potem w ogóle zastanawiać się czy kupować prochy do ballinga. No chyba że mają być w gotowości na jeszcze nieokreślony dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak trzeba będzie zrobić pierwsze zmierzyć a później kombinować


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka jak wygląda moje akwa obecnie, ja jestem bardzo zadowolony :)

post-14851-0-37265700-1361386660_thumb.jpg


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymać. Chemiclean widać pomógł. Tylko nie widzę Palythoa, ale to mnie nie martwi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Fajne te twoje akwa, podoba mi się. Jestem na tym samym etapie co ty, ale ja jeszcze żadnych rybek nie mam, jak dla mnie za wcześnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze dopiero po jakims miesiacu wpuszczalem


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwa plywa :

chromis

2x blazenek

pseudochromis

mandaryn

2x gobiodon

rozgwiazda piaskowa

tectus

2 turbo

3 nosarius

i duzo innego zycia

odpieniacz Haquos 600 jak narazie pieni i chyba sie sprawdza na moje akwa nie mam problemu z ustawieniem go zeby dzialal caly czas jednak jest bardzo czuly na poziom wody w sumpie

poziom niby staly w pierwszej komoze ale no wlasnie tu jest to ale nie mam automatycznej dolewki ale sobie radze


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do lampy planuje dodac 1 x t5 bo troche brak niebieskiego i nie mozna w pelni wykozystac lampy

zrobilem sobie nowa korone mozna powiedziec ze nawet pokrywe bo cale akwa przykryte plexa jest planuje razem z swietlowka przebudowe plexe wywale i dodam do korony nastepny element na ktorym beda sie trzymac 4 szybki ktore bedzie mozna usuwac bez zdejmowania korony


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie posiadam odpieniek Haquos 600 jest mozliwe ze pompa z tego zestawu jest tak czuła na zmiany napiecia ze jak sie ustawi na prace w dzien to dziala super a w nocy jak wstane to dzwiga sie poziom w odpieniaczu i chodzi tak na mokro ze czasem nawet przelewa


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem właśnie napięcie jest w dzień 230 skacze o 1 w dół i do góry

jest możliwe ze w tej pompie nie ma stabilizatora dodam ze na Newa 1202 było ok


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci to tak - te chińczyki mają do bani pompy - u mnie potrafił przelać w ciągu jednej nocki tak sobie, choć wczesniej "pienił" przez 3tyg i narobił 1cm syfu. U klienta jeszcze gorzej, wycowałem się z tego badziewia. Dla mnie to jest zabawka nie ODPIENIACZ. Ale to moje prywatne zdanie. Z domu u mnie wyleciał z hukiem i teraz pracuje Reef Octopus z którego jestem bardzo zadowolony. Pozdrowionka i trzymam kciuki za baniak.

P.S Ja bym zbierał kasę na prawdziwy sprzęt....pól roku temu byłem bardzo pozytywnie nastawiony do tych odpienków jednak teraz nikomu nie polecam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak chyba zrobie teraz jest dzien wiec chodzi znowu dobrze

obserwowalem go i od 7 rano do teraz poziom wody z wysokosci 1/3 kubka spadl minimalnie ponizej laczenia kubka z body i teraz chodzi znowu ladnie

Szkoda ze w nocy nie miałem miernika już teraz bym wiedział

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie. Z jednej strony ma to sens, ale z drugiej, energetyka powinna utrzymywać stabilne parametry sieci. Jakie masz teraz napięcie w gniazdku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie dalej te 230 ale bylo wczesniej 238 no i lekkie wachania bylem sie specjalnie dowiedziec i mozliwe jest ze ta chińska pompa nie ma stabilizacji i moze sie tak dziac jak dom daleko od transformatora jest

niby to nie wielki wachanie bo odpien ma fi 200 srednice i poziom sie dzwignie o 1 cm ale wtedy woda dostaje sie juz do komory w kubku a tam mniejsza objetosc no i tak sie dzieje

zwlaszcza ze widzialem jak od rana poziom szedl w dol

sam juz nie wiem rozwiazanie niby proste ale szkoda caly czas kase wydawac

myslalem juz nad wymiana pompy na Tunze silence 9410 albo calego odpienka na Delteca Ts 1250

ale decyzje podejme dopiero po pomiarach w nocy mam nadzieje ze cos sie dowiem


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.