Skocz do zawartości
Marcin30

Reefmax - okrzemki na starcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od dziesięciu dni w moim pierwszym akwarium morskim moczy się skała - odpalone 12.10.12r. Wszystko było ok, ale 2 dni temu pojawił się brązowy nalot. Nie jestem w 100% pewien, ale z tego co czytałem to okrzemki. Czy to normalne podczas dojrzewania? Akwarium Reefmax - 100l, żywa skała 12kg, zasolenie w normie, dodałem bakterie, woda z RO. Naświetlam 12h na dobę, ale na początku było 6h. Czy to jest powód wykwitu glonów? Podmieniałem wodę 10%.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wykwit glonów takich jak okrzemki podczas dojrzewania zbiornika to norma. U jednych w większym stopniu u innych w mniejszym ale raczej się pokazują. Jeśli chcesz uzyskiwać konkretne odpowiedzi Twoje pytania jak i sam opis muszą być bardziej konkretne(przyda Ci się ta rada na przyszłość). Piszesz o wodzie z RO więc zapytam czy po RO jest jeszcze żywica DI czy brak jeśli tak to ile pokazuje Ci TDS po RO? Jeśli dodałeś bakterie to jakie? Czym świecisz te 12 godzin? Skała z działającego zbiornika, odgazowana? Narazie bym wody nie podmieniał ale tu też pewnie spotkasz różne opinie. Powodzenia


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi byc DI i od razu adsorber silikatow.

Bez adsorbera okrzemki tez "zejda", ale pozniej, bez DI beda zawsze. :ninja:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, myslisz ze okrzemki, dino, czyjano czy inne plagi leczy sie inaczej w reefmaxie niz w kazdym innym akwarium?

Przejrzyj link, wybierz sobie ambitniejszy temat i tam kontynuuj dyskusje.

https://www.google.c...lient=firefox-a

Ten watek zamykam

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.