Skocz do zawartości
akfarium

3 tygodniowe akwarium i dziwne placki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Założyłem 3 tygodnie temu akwarium i na skałach mam takie oto dziwne bajery.

Takie zielone na górnym poziomie skały to są glony chyba, na zdjęciu troche to inaczej wygląda, bardziej wpada w brąz. Mi chodzi o te czerwone rzeczy.

Są to może glony wapienne ? Czy co trzeba usunąć ?

Edytowane przez akfarium (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa glony wapienne,zostaw je,poza tym pozbyl bym sie tego grubego zwiru bo bedzie sie w nim syf zbierał.

Akwarium zapowiada sie super,tylko ja bym inaczej skale ułożyl i ta pompa po lewej strasznie szpeci to akwarium.

Pomyśl o pompach Tunze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja tu nie widzę nic dziwnego[nic w sensie żadnej plagi]. Nie przejmuj się, kup piwo i obserwuj.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok żwirek mogę usunąć ale na pompy tunze musiałbym wydać sporo kaski z tego co się orientuję, ten zbiornik ma 200 litrow plus 90 sump.

Ewentualnie jaki model konkretny pompy poleciłbyś dla tego zbiornika?

I jak ułożyłbyś skałę ? Z tyłu, mam postawiony taki wielki płaski trójkąt, niemiałem co z nim zrobić i dlatego tam sobie siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żwirek usunąć i do sumpa ewentualnie

a skałę - rozluźnić trochę mur, który się obnizy w różnych miejscach, wyjda poziomy gdzie bedziesz mógl instalować korale. Wiele zalezy jaka obsada marzy Ci sie w baniaku. Pewnie pod nia jeszcze koncepcja skalna sie zmieni. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak rozluźnię ten mur to będe miał nadmiar skały, a też chciałbym trochę miejsca zostawić rybciom.

Ten nadmiar dodać do sumpa poprostu?

I jeszcze pytanie, stawiać skały na piasku czy na szybie? posklejać się klejem? i co z tymi cyrkulatorami? jakie modele zastosować ?

Obesnie mam 10 000 i 15 000 chyba litrów przerobu +obieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak masz miejsce w sumpie to skałę do sumpa. Zostaw tylko najładniejsze kawałki na których ustawisz korale.

Skałę stawiać na polimerowej kratce. Kratkę zasypać piachem.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no oki, w akwarium mam 25 kg żywej skały i troche jeszcze w sumpie ale martwej.

Zrobię w czwartek przemeblowanie :-) to wstawię fotki.

A co z tymi pompkami Tunze ? Hello ! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x 6045 bedzie idealnie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Cyrkulację musisz dostosować do tego co chcesz trzymać w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Ty masz w tym kominie? ? ?

Poza tym fajnie wygląda, ta pompa po lewej rzeczywiście szpeci.. :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...ale należy cyrkulację dostosować do rybek czy do korali?

A w kominie mam biobale gąbkę gruboiarnistą i watę filtracyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może rozumiecie dziwne zachowanie ślimaków ?

Dolabella zakopała się a Babylonia ciągle wspina się na górę i spada ?

Dodam że Babylonia teraz ciągle przesiaduje w połowie nad powierzchnią wody a chciałbym zauważyć że nic nie ruszałem w akwarium.

Edytowane przez akfarium (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolabella jak sie naje to lubi sie zdrzemnac. Babylonia ciezko powiedziec, ale zachowaniem slimakow i tak bym sie az tak nie przejmowal.

Jezeli ktorys z zbyt dlugo sie nie rusza, wyjmi z wody i powochaj. Zgon z latwoscia wyczujesz.

Gabke, wate cokolwiek masz usun lub zmienja co 2-3 dzien bo bedzie lapac zawiesine ktora powinna ladowac w kubku odpieniacza.

Wszystkie te rzesztki rozkladajac sie powoduja wzrost No3 i PO, a tego nie chcemy.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok gąbkę wymieniłem, skały przestawiłem.

Slimaki żyją, nie wiem co było przyczyna chwilowego zaniemogu ;-)

Co sądzicie o nowym ustawieniu skał? Usunąć tę z prawej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze lepiej by wygladaly 2 wyspy niz tak skala oparta o tylnia sciane.

http://www.practicalfishkeeping.co.uk/content.php?sid=3006

a to inspiracja dla Ciebie.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to racja, poszukam czegoś ciekawego a potem wstawię fotkę efektu jaki wyszedł

A jest jakaś metoda zakrycia komina ? Może jakiś plastik ? Chciałbym do czymś zakryć z zewnątrz.

Any ideas? :-)

Edytowane przez akfarium (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też komin denerwuje... jedyna opcja to zostaw tak jak teraz jest, a potem sobie korale poprzyklejasz na ścianki komina - jak się rozrosną to go ładnie zakamuflują :) co do waty - ludziska mają rację wywalaj i jak na siłę chcesz coś tam wsadzić to biobale do pełna , albo zostaw wolne miejsce i po sprawie... skaly ustaw sobie tak jak Tobie pasuje na chwile obecną( i tak jeszcze ze 10 x je bedziesz przestawiał bo cię kaprys dopadnie) do baniaka lepiej mniej skał , bo bedzie miejsce dla korali...

co do pompek cyrkulacyjnych... zaufaj mi bo wspomnisz jeszcze moje słowa - co byś nie kupił to i tak po czasie stwierdzisz ,ze kupiłeś nie takie, a to za mocne a to za słabe. Jest jedno rozwiązanie kup pompkę ze sterowaniem mocy dmuchania- wyregulujesz sobie i po sprawie , Nie żałuj siana bo oszczędności wychodzą tylko bokiem( np kupiłeś już 2 pompki, zaraz kupisz 2 następne i na końcu się okaże że i tak kupisz jeszcze inne- cały czas coraz lepsze i coraz droższe- omiń ten proces i odrazu kupuj wypasy- np vortech )

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja tam od zawsze uzywam waty filtracyjnej i wcale nie zamierzam z niej zrezygnować. Bez waty cały syf osiada na biobalach i innych złożach filtracyjnych oraz sorbentach więc po pierwsze wydajesz więcej na sorbenty a po drugie robisz sobie magazyn detrytusu którego nie da się w 2 minuty usunąć bo jest na na wszystkim w sumpie.

Przy małym zasyfieniu nie widać róznicy problem się pojawia jak się zacznie mocniej karmić i nie mozna w każdym ziorniku zrobić huraganu.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zrobiłem ponowne przemeblowanie i mam nadzieję że ostatnie bo troche szkoda mi tak przestawiać ślimaki ciągle i miekasy ( mikromiękasy ale są na początek :p )

Reszta skały wylądowała w sumpie.

Co do cyrkulatora to mam ten po prawej ze zmiennym przepływem - trzy stopniowym i co chwilę się zmienia.

Chyba mnie drażnią te kamyki po lewej, jakoś w rzeczywiscości nie tak bardzo jak na fotce.

Oceniajcie ! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.