Skocz do zawartości
zachu

LPS - czy są szanse odratowania

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem dziś w sklepie umierającego LPS i nie mogąc patrzeć jak zdycha zabrałem go do domu.

lps.jpg

właśnie go aklimatyzuje, koloru to on już nie ma, jest cały biały, jak się lepiej przyglądam to tkanka mieni się różem i pomarańczem, wielkość dłoni.

Jest tu jakiś doktor?

Czy samo częste karmienie mrożonkami moglo by mu pomoc, czy moze zakupić jakieś dodatki dla LPS'ow...

Tak przy okazji, co to może być za koral. sorki za slabe zdjecie, ale cykniete telefonem. Jak znajdę aparat to postaram sie wkleić nowe lepsze

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na uratowanie. Choć zdjęcie jest bardzo słabe. Musisz go karmić. Najlepiej jak zmiksujesz jakieś mrożonki typu ikra, plankton, wrotka. Później nakładasz na koralowca obcięta butelkę i podajesz tak jedzenie. Nie dawaj go na zbyt ostre światło. Przepływ wody umiarkowany. Najlepiej jakby był w sumpie, ale musisz mieć światło. Karm go co drugi dzień, jak jest co uratować to po kilku dniach powinien pokazać, że żyje.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies lepsze fotki,

lps1.jpg

lps2.jpg

lps3.jpg

lps4.jpg

jak zawsze nie najlepsze :(

widzę ze się troszkę napompował od momentu wsadzenia do akwarium wiec jeszcze żyje :)

Tą butelkę nakładać tylko na czas karmienia?? czy lepiej cały czas trzymać go pod kloszem??

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... widzę ze się troszkę napompował...

Fajnie, że tak podchodzisz do tematu. Niestey są sklepy. gdzie taki widok jest na porządku dziennym. Jedna wątpliwość - skąd można mieć pewność, że to nie choroba, która zainfekuje Twój zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że tak podchodzisz do tematu. Niestey są sklepy. gdzie taki widok jest na porządku dziennym. Jedna wątpliwość - skąd można mieć pewność, że to nie choroba, która zainfekuje Twój zbiornik?

no tego pewny być nie mogę. wiec wolę o tym nie myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej Lobophyllia, ale ciężko stwierdzić w tym stanie i po tych zdjęciach, jak ją uratujesz to jesteś kozak, ja niestety jej nie wróżę, no ale obym się mylił.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodawać jodu korzystnie wpływa na "odbudowę" lps-ów


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trudem odnalazłem tego posta. Ale wypadało by jakiś update zrobić. Koral przeobraził się w żywą skałę. Marniał marniał aż zmarniał

z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja się podepnę ja też mam problem od miesiąca z lobophyllią zaczela tracic tkanke ,na początku z jednej strony myslalem ze od rhodactisów co sie razem stykaly ale usunąlem grzyby miesiąc temu i dalej traci dzisiaj to w oczach ubywa cyrkulacje ma słabą swiatlo slabe ,karmilem wrotką nawet solowce lykala i pięknie się pompowała jest u mnie okolo rok

post-13090-0-06982000-1364644986_thumb.jpg

Edytowane przez roboakwa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo usuń delikatnie odsłonięty szkielet - lpsy o wiele łatwiej tworzą nowy niż zarastają stary, tym bardziej jak, tak jak to na fotce widzę, wejdzie już tam zielony glon.

Zobacz czy nie wdała się infekcja - tkanka zmienia się wtedy w galaretowatą maź śmierdzącą zgnilizną - jeśli tak do zapraszam na priv, podam Ci kilka sposobów i ew. antybiotyków.

Karm jak niefoto - ;]

Polecam dozować jak nie dozujesz aminokwasy dla LPS oraz jod - jedno i drugie przyspiesza gojenie uszkodzeń i rozrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelka płynu Lugola dziennie (po zgaszeniu światła) może zdziałać cuda.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.