Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Probiotyka Marketingowa

Rekomendowane odpowiedzi

Pociagne dalej bo mnie to dręczy. Frodo, skąd konflikt między bakteriami "naturalnymi" a "probiotycznymi" jeśli znam baniaki które jechały na dsb i dokarmianiu bakterii a nawet zeovicie i NIC złego im się nie stało. Może inaczej. Czy uważasz że oba te typy nie są w stanie pokojowo koegzystowac w jednym systemie? A jeśli zarcia wystarcza dla obu grup? I czy bakterie "naturalne" są w stanie się przystosować czy też przestawić na dokarmianie ? Wiem na przykład na moim przykładzie ze nie dodając w poprzednim zbiorniku żadnych bakterii poziom nutrientow miałem taki który mnie nie zadowalal, dopiero jak zacząłem dozowac tajemna miksture ktorom uwazyl w pełni księżyca, a była ona pozywka, to poziomy nutrientow spadły? Więc albo podział bakterii na probiotyczne i nie jest sztuczny, albo bakterie potrafią się bardzo szybko przystosować do warunków jakie im zaserwujemy, jak to z tym w końcu jest bo bardzo mnie ciekawi ten temat, dlatego ze wierze ze klucz do bajecznego podwodnego rajskiego ogrodu tkwi w naturze a nie w adsorberach i innych wynalazkach.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad konflikt? Nie wiem skad.

Za cienki jestem, nie jestem bakteriologiem. Ciekawi mnie zawsze przedawkowanie bakterii, brak dzialania wodki, jak i niesamowita jej skutecznosc. Dlaczego sa problemy z przejsciem na ZEO, a dlaczego przy stracie od zera ich nie ma? i dlaczego lipa po 2-3 latach. Skad czasmi brak skutecznosci lania bakteri. Skad zmetnienia wody, wypasione baniaki na DSB. Zalamki na przy DSB.

Systemy bez dozowania bakyerii jak ich z dozowaniem jak i dokamianiem maja swoje sukcesy. Jest cos na rzeczy. Probiotyka to nie samo co karmienie weglem. Do tego w wtaku juz doszlismy.

Napisz do Aquaforest jak wglada sprawa stosowania probiotyki i metod naturalnych. Maja labolatorium, opracowali metode probiotyczna. I c wiedza napenono mnie miazdzy.

PRYWATNIE

Czym sie kieruje? smiech na sali . Filozofia ? a moze regula tego swiata. Wszytsko co sztuczne jest krotkie, a natura i w efekcie kncowym zrobi swoje

Bakterie sa jak kobiety. Jedne do zrobienia krotkowalego wrazenia i te sa nadzwyczaj skuteczne i kobiety przystosowanie gentycznie do bycia Ci z Toba i wierne przez cale zycia. Z jednymi jest ostra jazda z na drugich nigdy sie nie zawiedziesz. Moja sprawa co lubie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie zawiedziesz? Hehe:-D to nie z kobietami, zdziwić można się mocno, w najmniej oczekiwanym momencie, możesz mi wierzyć:-D a co do tego ze dsb wylatuje w powietrze albo nie wylatuje ze probiotyczne ze nie probiotyczne, ze karmienie ze nie karmienie to raczej niepowodzenia leżą po stronie ludzi a nie bakterii. Mnie nadal interesuje to czy bakterie "nieprobiotyczne" potrafią się przestawić na karmienie węglem czy po prostu cały ten podział na probiotyczne i nieprobiotyczne to pic na wodę fotomontaz?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zawiedziesz, przejedziesz, ale dojedziesz aż do usranej śmierci.

Seb czemu my mamy takie problemy. Spać nie mogę. Dlaczego nie ja nie umie załozyc baniaka jak inni, tylko ciągle sobie robie pod gorke.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W USA swego czasu sprzedawali różne maszyny do leczenia ludzi przykładowo wielką soczewkę, która miała skupiać "dobrą energię". Reklamy mówiły, że to działa więc ludzie to kupowali i wierzyli w to, że te różne maszynki działały. Wiele firm zarobiło na tym miliony. A ludzie wierzyli że pomaga ale poza wiarą nic z działania tych maszyn nie wynikało.

Actimel też miał działać - a wyszło jak z tą soczewką.

Niestety ludzie to istoty uczuciowe i jeśli w coś uwierzą to będzie im się wydawało, że tak jest naprawdę. Zawsze chciałam wyzbyć się wiary w bajki i postrzegać świat 100% racjonalnie ale niestety nie udało mi się to i ciągle sugeruję się opiniami nie popartymi doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.a. Nic innego jak tworzenie biofilmu bakteryjnego, czyli papu dla naszych korali.

1.b. Uzdatniacze wody jako pokarma dla larw - zdrowa larwa = zdrowy osodnik

2.a powszechnie znane wystepujace w naszych zbiornikach :p

2.b Bacillus subtilis, Bacillus licheniformis i Bacillus pumilutu - nic nie znalazlem nic, jak z ta slona woda, ale odchowuja na tym koniki morskie

3.a ZEOvit

3.b INVE Technologies - Sanolife

1.c. pokarma dla larw

2.c Lactobacillus rhamnosus (IMC 501)

3.c ---

Wiecej Tu

Sam L. rhamnosus stosowany jest jako srodek konserwujacy jogurtow i etc.

Przyszedl czas na dozowanie Actimela :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.