Skocz do zawartości
JanuszD

Pompy Vortech

Rekomendowane odpowiedzi

Aby nie zaczynać nowego tematu, też mam pytanie, czy do akwarium o wymiarach 120x50x50 lepiej dac dwie mp10 czy jedną mp40? Mam akwarium w pokoju gdzie śpię, ale odgłos wiatraków z lampy pacific sun wcale duży nie jest, do tego chodzi odpieniacz i obiegowa ab2000/1 dodam że stelaz nie jest zabudowany , , , czy te vorotechy naprawdę takie głośne są?

Wysłane z telefonu


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no najcichsze nie są. do tego akwarium 1 szt mp 40, do mp10 pewnie masz nawet za grubą szybę. Jęsli śpisz w tym pokoju w którym jest akwarium to obawiam się, że nie dasz rady. Pompy rewelacyjne, niestety głośność jest ich słabą stroną. Za oceanem wymieniają łożyska, a u nas chyba jeszcze nikt tego nie robił:(


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JanuszD, pal licho te 45km, właśnie spojrzałem na zdjęcia Twojego akwarium :thumbup: . Odezwę się na PW.

@MixEEr, właśnie dla tego chcę je osłuchać, żeby podjąć decyzję Vortech czy Tunze.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lozyska sa problemem a charakterystyka pracy silnikow krokowych

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do kobym si꠺godzi ze w Vortechu jest taki ksikowy silnik krokowy gdy nie ma on moliwoci zatrzymania si꠰od danym katem. Mysle ze oyska maj tutaj jak najbardziej duy wpyw na kultur꠰racy. Zuyte oyska powoduj wytracenie wirnika z rwagi i to tworzy wibracje. Kupiem swego czasu gonego mp 40w i sam wymieniem oyska na nowe (chyba nawet jeszcze lepszej klasy ni firmowe) i rca w redukcji haasu bya bardzo zauwaalna. Chyba na reefcentral jest cay tutorial na temat jak te oyska wymieni殠Co nie zmienia faktu ze nawet nowe pompy do najcichszych nie nale. Nie sdzꠡby kady silnik by wywaony podczas procesu produkcyjnego i wanie to jest gm powodem ze z czasem oyska si꠺uywaj. Bo jeli byby idealnie wywaony to co by powodowao haas ?

Edytowane przez lukassk (wyświetl historię edycji)

280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luka nowe tez nie sa ciche a nic nie jest wyrobione

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w krakowie lub okolicy ktoś ma mp40?

Wysłane z telefonu


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luka nowe tez nie sa ciche a nic nie jest wyrobione

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

No właśnie to jest mój punkt na który chciałem zwrócić uwagę. Niektóre nowe sa ciche inne nie a przeważnie zaczynają chalasowac po roku lub dwóch. Wpływa na to jak dobrze się trafiło z wyważona ośka (chyba tylko szczescie bo nie sadze ze sa.wywazane) oraz czy użytkowalo się pompę poprawnie( właściwie dobrany "spacer" oraz ustawienie dokladne z mokra strona). Uważam ze te pompy byłyby o wiele cichsze gdyby ich oski z magnesami były porządnie wyważone. Wtedy nie występowało by zjawisko przedwczesnego zużycia łożysk. Wiem ze ludzie którzy zajmują się modelarstwem wywazaja silniki elektryczne na tzw. "balancing rigs" I da się w ten sposób znacznie ograniczyć wibracje.


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po wizycie u Janusza i już wiem, że jeśli budżet pozwoli to vortechy zagoszczą w moim akwarium. Są cichsze niż na dzień dzisiejszy moja NJ3000 połączona wężem igielitowym do reszty hydrauliki. Nie mniej jeśli ktoś jest uczulony na jednostajne buczenia itp. to powinien najpierw ich posłuchać i to najlepiej u kogoś w domu, bez zbędnych hałasów.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,miałem i potwierdzasz tezę,że jednemu mysz przeleci i się obudzi a drugiemu TIR przejedzie koło głowy i będzie spał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożyska należy wymienić na ceramiczne (dość drogie bo ponad stówę za sztukę, a są dwa łożyska) lub półceramiczne (po około pięć dych za sztukę).


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek,miałem i potwierdzasz tezę,że jednemu mysz przeleci i się obudzi a drugiemu TIR przejedzie koło głowy i będzie spał dalej.

Dokładnie, ani ja ani moja żona nie mamy z tym problemow. W salonie stoi jeszcze roślinniak z rozklekotaną koralią i muszę ją zmienić, ale żona nie pogania, a mi kasa idzie na razie na słone ;) to tak dla zobrazowania. Dla tego jak ktoś ma obawy to lepiej posłuchać.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.