Skocz do zawartości
Tsol

Karmienie rybek

Rekomendowane odpowiedzi

Ile waszym zdanie powinenem dziennie kostek pokarmu dawać dla poniższej obsady ryb ?

3x chromis

2x błazenek

1x labroides

2x niepamiętam nazwy.

Wszystkie ryby są małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka kostce nie równa - zależy od firmy a ryby masz karmić tak żeby były w dobrej kondycji a zarazem żeby nie zaśmiecać baniaka

Sam musisz to sobie wykombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię tak, że podaję nie więcej niż 3 x dziennie i tylko w małych ilościach. Ile dać.... ja Ci nie odpowiem. Pamiętaj że ryby w naturze przeważnie zawsze szukają jedzenia a nie pływają najedzone. Sam musisz widzieć ile jedza i nie przekarmiać ich. Inaczej żarciem będziesz syfił wodę i non stop przeżarte ryby to nic dobrego ani zdrowego dla nich.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka mrożonki dziennie wystarczy(2 połówki)-urozmaicaj podawajac na przemian z innymi pokarmami.

Lepiej jak ryby są lekko głodne-wtedy sobie coś tam skubią ze skał, niż przejedzone.

Jak to mówią "Jeszcze nikt z głodu się nie zesrał " :D

Edytowane przez Landryn (wyświetl historię edycji)

200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki to głodomory, mam jednego a widze jak buszuje.

Musisz sam wyczuć, tak żeby podana porcja znikła w minute, po co ma zalegiwać gdzieś za skałą.

Z braku laku musiałem dzisiaj kupić mrożonke z Katrinexu i jestem miło zaskoczony.

Artemia w całości, czerwono-brązowa, mało odpadów czy jakichś śmieci. Chyba wzieli się za jakość produktów co za tym idzie- mniej kostek podam.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie pokarmy polecacie? jakie mieć w zestawie do karmienia?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej urozmaicone


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz w akwarium. Skrzydlicy nie nakarmisz planktonem a garbikom nie podasz stynek ^^

Jeśli masz obsade mieszaną typu pokolec, błazenek, garbik, salarias, jakiś ustniczek to warto mieć podstawy morskich pokarmów czyli artemie, kryl ( grubego bądź drobnego ), mysis <-- same skorupiaki.

Z drobniejszych to plankton, ikra, wrotka, mięso ( zazwyczaj zmixowane na koktail ).

Firma Ichtyo Trophic ma bogaty asortyment w ludzkich cenach. Najlepiej kup sekstet czyli wszystkiego po trochu i zobacz co smakuje Twoich syrenkom :)

Jak mam możliwość to funduje moim żywy pokarm, żywa artemia ( tj. solowiec ), lasonogi, rozwielitka.

Od czasu do czasu podaje wodzień ( szklarka ). Bezpieczniejsze i czystsze niż ochotka czy rurecznik.

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz w akwarium. Skrzydlicy nie nakarmisz planktonem a garbikom nie podasz stynek ^^

Jeśli masz obsade mieszaną typu pokolec, błazenek, garbik, salarias, jakiś ustniczek to warto mieć podstawy morskich pokarmów czyli artemie, kryl ( grubego bądź drobnego ), mysis <-- same skorupiaki.

Z drobniejszych to plankton, ikra, wrotka, mięso ( zazwyczaj zmixowane na koktail ).

Firma Ichtyo Trophic ma bogaty asortyment w ludzkich cenach. Najlepiej kup sekstet czyli wszystkiego po trochu i zobacz co smakuje Twoich syrenkom :)

Jak mam możliwość to funduje moim żywy pokarm, żywa artemia ( tj. solowiec ), lasonogi, rozwielitka.

Od czasu do czasu podaje wodzień ( szklarka ). Bezpieczniejsze i czystsze niż ochotka czy rurecznik.

Mrożonek mam sporo, staram się codziennie dawać coś innego. A co z suchym? Warto czasami dawać czy tylko dieta mrożonkowa?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu, ile karmić i jak:

chromis viridis

chromis vanderbilti

2xbłazenek

neocirrhites armatus

escenius bicolor

krewetka czyszcząca

debelius

wundermani

z korali to: xenia, briareum, caulastrea, sarcophyton, capnella, rurówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę się do tematu, ile karmić i jak:

chromis viridis

chromis vanderbilti

2xbłazenek

neocirrhites armatus

escenius bicolor

krewetka czyszcząca

debelius

wundermani

z korali to: xenia, briareum, caulastrea, sarcophyton, capnella, rurówki

Ja mam prawie podobną obsadę nie licząc koralowców jak i podobny litraż

2xChromis viridis

1xChrysiptera springeri

2xAmphiprion ocellaris

1xPictichromis diadema

1xValenciennea muralis

1xLysmata amboinensis

Rano o 10 daje im kostkę Solowca i wieczorem koło 18-19 robię po pół z każdej kostki Kryl/ solowiec z czoskiem (inny producent)

o resztki się nie martwię bo chromisy i krewetka jak odkurzacz wszystko pochłaniają.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie podobną obsadę nie licząc koralowców jak i podobny litraż

2xChromis viridis

1xChrysiptera springeri

2xAmphiprion ocellaris

1xPictichromis diadema

1xValenciennea muralis

1xLysmata amboinensis

Rano o 10 daje im kostkę Solowca i wieczorem koło 18-19 robię po pół z każdej kostki Kryl/ solowiec z czoskiem (inny producent)

o resztki się nie martwię bo chromisy i krewetka jak odkurzacz wszystko pochłaniają.

ja daję jedną kostkę na dwa razy z firmy z tej firmy: http://sklep.acropora.pl/pl/p/Marine-Mix-100g-tylko-odbior-osobisty/655 i w sklepie mówią że na tą obsadę tyle wystarczy i dlatego chciałem porównać co inni o tym myślą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano to podaję 1 kostkę z IchtyoTrophic Solowiec 100g i popołudniu po pół z BCUK Aquatics Krill 100g Kryl i BCUK Aquatics Brine Shrimp Garlic 100g Solowiec+czosnek i ryby jak smoki mi to wszystko zjadają i by chciały jeszcze.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja mam bioindykator. Jak kilka razy za mało nakarmię to ten bioindykator wysuwa swoje ramiona spod skały i czesze wodę. Świetna sprawą są też wieloszczety, które konsumują nadmiar pokarmu. U mnie niestety ;-) tomentosus zredukował je prawie do 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano to podaję 1 kostkę z IchtyoTrophic Solowiec 100g i popołudniu po pół z BCUK Aquatics Krill 100g Kryl i BCUK Aquatics Brine Shrimp Garlic 100g Solowiec+czosnek i ryby jak smoki mi to wszystko zjadają i by chciały jeszcze.

a obsadę jaką masz? przekarmiać to gorzej niż by głodne były...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.