Skocz do zawartości
hubertk

Deltec AP 600 pytanko o podłączenie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jeśli podłączę Delteca tak jak na tym zdjęciu to bedzie ok? Czy powinienem jeszcze jakiś trójnik wstawić? Pomózcie... Moj pompa powrotna to AM 2500...

http://imageshack.us/photo/my-images/27/zdjcie0049d.jpg/

h

Edytowane przez hubertk (wyświetl historię edycji)

120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ok, tylko po co uzywales kolanek? Przeciez waz jest elastyczny


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moje zdjęcie tylko kogoś z forum, ja tylko pytam czy mam zrobić tak samo, czy wstawić jeszcze gdzieś trójnik w razie gdyby więcej wody musiało spływać niż wpływać do odpieniacza....

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zrzucie wody zrób trójnik a potem z niego tak jak na foto nadmiar do sumpa i precyzyjnie ustawisz odpieniacz

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale fizycznie gdzie on powinien być ten trójnik.. na tym zdjęciu przed zaworem czy za?

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed żebyś mógł wyregulować ilość wody jaka wpłynie do odpieniacza, choć z doświadczenia lepiej dać pompę ładującą do odpieniacza a spływ zostawić, miałem APF na spływie i z regulacją było ciężko dużo lepiej było go wyregulować przy pompie ładującej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na spływie też się da a zawsze mniej prądu :thumbup:Na końcu spływu dodaj zawór wtedy przed nim ten trójnik i dalej tak jak jest na foto na pewno go ustawisz

Edytowane przez Jarek GRZESZCZAK (wyświetl historię edycji)

akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczy nie do końca rozumiem. Tzn ze mam dać trojnik przed zaworem i za dużo wody będzie odplywalo w bok jak dokrece zawor tak? Ale przecież kiedy będzie odkręcony zawor to i tak trochę wody będzie w bok odplywalo, prawda?

H


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak ci piszą

wymagany przepływ przez AP600 to chyba 600 l/h a Twoja pompa da na pewno więcej więc i tak nadmiar będzie musiał lać się bokiem, ustaw trójnik w poziomie a przy odkręconym zaworze sporo więcej wody popłynie na wprost do odpieniacza a nie w odnogę

choć ja bym dalej zalecał pompę ładującą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawor bedzie odkrecony, to cala woda ze splywu bedzie plynela przez odpieniacz. Jesli splywa ok. 600-700 l/h, to jak napisal MiQ, wszystko gra. Ale jesli splywa wiecej, to nie mozesz wszystkiego puscic przez odpieniacz, tylko przykrecic zawor. Gdy go przykrecisz, to bedzie sie spietrzala woda w kominie i albo puscisz ja rezerwa, albo zamontuj przed zaworem trojnik i nim nadmiar splynie do sumpa.

Jesli zamiast zaworu, podlaczysz na wezyku malutka 2-3 W pompke podajaca 600-700 l/h to bedzie bez kombinacji, a ten zawor moglbys zamontowac na wyjsciu z odpieniacza, zeby ewentualnie wode w korpusie odpieniacza spietrzac (mokre odpienianie). :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert, na prawdę, zamontuj sobie jakas mała pompke, nie montuj na splywie, to na prawdę zupelnie inna jakość;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam taka możliwość żeby podłączyć mała pompke i nią wodę dawać do odpieńiacza, ale czytam ze lepiej żeby splywalo ze spływu. Na wyjściu już mam zawor :). I gdybym wybrał takie rozwiazanie to woda ze spływu wpada sobie do sumpa, tak? Ale która opcja lepsza woda podawana pompke z sumpa czy jednak bezpośrednio do odpieńiacza i trojnik?


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obydwu przypadkach, do odpieniacza wepchniesz 650 l/h i nic wiecej, reszta bedzie mielona obiegowka. Byc moze przy podlaczeniu splywu, bedzie mniej detrytusu w sumpie, ale on tak bardzo nie przeszkadza (co pol roku sobie odessiesz) ale mniej kombinacji (chcby przy wyciaganiu odpienka) bedzie z dodatkowa pompka (choc o 3W wiekszy pobor pradu).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie montuj na spływie jak masz możliwość pompy ładującej (chyba że już postanowiłeś i czekasz aż ci ktoś potwierdzi że lepiej na spływie - ale jakoś każdy poleca inaczej), miałem APF zamontowanego na spływie a potem z pompą ładującą i jest spora różnica w możliwości regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert, jest takie przysłowie: Gowno jest dobre - miliony much nie mogą się mylić:-D więc jeśli wszyscy Ci mówią ze lepiej z pompka, to ja bym posłuchał;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to robię z pompką ładującą bo mam ją w komplecie, jak tak radzicie.... Tylko szkoda , że już wydałem kaskę na zawór trójniki srójniki itp :) Ale teraz następna zagwostka :) czy rury spływu i rewizji mają być zanużone w wodzie w sumpie czy mają być nad powierzchną wody w sumpie? i czy powrót robić na wężu gumowym czy na rurkach plastikowych?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam spływ zanurzony, rewizję nad wodą

co do rurek to mam wszystko na sztywno tylko pompy połączone przez wąż silikonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejscie nad krawedzia akwarium mam sztywne, na rurkach, potem juz wezem silikonowym przez tylna sciane i do pompy.

Obydwie rury (splyw, rewizja) mam zanurzone, bo bym nie wytrzymal jakiegos ciurkania w poblizu. Podobno MiQ z tego powodu musi czesciej...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy możliwe było by podłączenie pompy AB 2000/1 do AP600,przy użyciu węża silikonowego który mam nadzieje wytłumi pompę,oczywiście wąż byłby długości około max 2 cm na górze i na dole(zeby pompa nie opadła na miękkim wężu) .A więc na dole to było by tak Dwuzłączka do niej właśnie kawałek węża dalej kolanko za kolankiem dysza venturi i do pompy,a na górze dwuzłączka do dwuzłączki wąż i do pompy.Jak myślicie zda takie rozwiązanie egzamin?Czy musi być jednak na sztywno?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, też Ci buczy ta pompa?


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety,ale kupiłem już nową,i chce zanim ją podłącze na sztywno pokombinować coś,a ta stara to masakra jak traktor.Tyle że ona ma już swoje lata jest z wirnikiem nie z intergrowanym z ośką,więc przekładka ośki z nowej pompy nie jest możliwa,technicznie i wizualnie są obie takie same,ale jednak malutkimi szczegółami w środku się różnią,Mam nadzieje że wymiana pompy na nową przyniesię ulge moim uszom.A próby wyciszenia tej starej nie przynoszą rezultatów,buczy...i buczy ...i mnie do kur....cy doprowadza.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze udaloby sie te pompe ustawic na dnie i podlaczyc dluzszym wezem do dolnego otworu. Gorny zaslepic, to nie bedzie potrzeba drugiej ?

Tyle, ze pompa powinna miec nozki z silkonu (mozesz sam dokleic) lub lezec na grubej gabce.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóżki silikonowe mam fajne po pompie Tunze,Ale czy po takim podłączeniu nie będzie kłopotów z pobieranym powietrzem,bo jednak droga od pompy do odpieniacza się sporo wydłuży,ale ciekawa propozycja,zawsze można spróbować.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.