Skocz do zawartości
Kary30

Aquarius plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ma ktoś filtr RO Aquarius plus? Nie jestem pewien czy mam dobrze podłączone dwa ostatnie filtry. Na osmotycznym są dwa wyjścia, jeden do kanalizacji, drugi do filtra DI. Mam podłączone w tej chwili tak jak na zdjęciu. Z górnego do DI i do zbiornika, a z dolnego czerwonym wężykiem do kanalizacji. Czy jest o`k? Czy zawór powinien być tam gdzie jest na odpływie do kanalizacji, czy za filtrem DI? Dzięki za pomoc z góry. :-) Pozdrawiam

post-15297-0-29206100-1351764041_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś filtr RO Aquarius plus? Nie jestem pewien czy mam dobrze podłączone dwa ostatnie filtry. Na osmotycznym są dwa wyjścia, jeden do kanalizacji, drugi do filtra DI. Mam podłączone w tej chwili tak jak na zdjęciu. Z górnego do DI i do zbiornika, a z dolnego czerwonym wężykiem do kanalizacji. Czy jest o`k? Czy zawór powinien być tam gdzie jest na odpływie do kanalizacji, czy za filtrem DI? Dzięki za pomoc z góry. :-) Pozdrawiam

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inny filtr ale na moje oko jest ok. Zarorek zamontuj lepiej po filtrze di, bedziesz mógł w każdej chwili zakręcić wodę.

Na fotce nie widać ogranicznika przepływu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czerwonym wężyku odpływu powinien być zamontowany ogranicznik przepływu (restryktor), natomiast zawór odcinający zdemontuj.

Ogranicznik przepływu należy dopasować do wydajności w zastosowanej membranie, chociaż ten powinien być w zestawie.

Czyli

350cc do membrany 50 GPD,

420-450cc do membran 75 GPD,

550cc do membran 100 i 125 GPD.

ps. zaworu po DI nie ma sensu montować bo woda wciąż będzie ciekła przez ogranicznik przepływu :)

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zaworkiem to zależy od danego rozwiazania, jedni maja a inni nie maja, wazne że to co potrzeba kolega ma podłączone prawidłowo. :)

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zaworkiem to zależy od danego rozwiazania, jedni maja a inni nie maja, wazne że to co potrzeba kolega ma podłączone prawidłowo. :)

Dzięki wszystkim.

Ogranicznik przepływu jest zamontowany na spływie do kanalizacji, tam gdzie czerwona rurka.

Zaworek przełożyłem na koniec, odpływ gotowej wody.

Jeszcze tylko jedna istotna sprawa, czy na tym przed ostatnim filtrze czerwona rurka (odpływ do kanalizacji) jest wpięta w dobrym miejscu. Są dwa wyjścia 1 do kanalizacji i drugie do DI, nie wiem czy dobrze podpiołem.

post-15297-0-42377500-1351796231_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.