Skocz do zawartości
urban15

[128l] Akwarium 80x40x40 z Augustowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak patrze na baniak codziennie to wszystko się wydaje stać w miejscu ale jak cały czas dorabiam roztwory do baillinga to znaczy że jednak coś tam musi rosnąć.

Na początek komplet parametrów nareszcie wyglądają troszkę.

Kh 7.7

Ca 430 tu systematycznie podbijam nowa pompą

Mg 1320 kosztowało mnie to 250g chlorku magnezu

Po4 0.03 mierzone porządnym miernikiem więc jak dla mnie idealne

No3 0.00 testem Salifetera z dwóch różnych serii płyn nie łapie całkowicie kolorów

Z okazji świąt pozwoliłem sobie na prezent bez którego chyba bym poległ psychicznie bo podawanie baillinga z reki strzykawką to na dłuższą metę porażka.

Zakupiłem nowiuśką pompkę 3 kanałową dozującą od kolegi PawelL i jestem mega zadowolony poniżej zdjęcia nowego nabytku pełna profeska a cena jak za kilka szczepek.

Po rozpakowaniu

0538faeddaa21e35gen.jpg

Widok z tyłu

5915caef60703d5egen.jpg

po zainstalowaniu

1c6ff53be48ba873gen.jpg

I na koniec parę fotek korali a że robiłem podmiankę to cyknełem fotki od góry z wyłączonymi pompami na pierwszy ogień poszedł największy głodomor.

665174b660699befgen.jpg

Seriatoporka co ciekawe zielona stoi w miejscu a różowa rośnie w oczach

545376c52a973f68gen.jpg

I na koniec jedyna akropora która kuruję dla Roberta a która daje mi bardzo dużo satysfakcji bo wygląda coraz lepiej i ładnie odnawia tkankę.

5ad9c5bfab0a2063gen.jpg

I to by było na tyle wszystko rośnie jak widać na zdjęciach z planów na grudzień to odpalenie szczepkarium w głównym zbiorniku i start z fitoplanktonem bo coś czuję że tego właśnie mi brakuje. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeej korale po prostu ścinają z nóg! Piękne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :clap: Moze zapodasz fotke calego baniaka? :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie dzięki Rafał i Carolin za miłe słowa, zawsze oglądałem inne baniaki i marzyłem jak to by zrobić żeby i u mnie zaskoczyło ale jak na wszystko trzeba dużo czasu i troszkę pracy. Przede mną jeszcze dużo pracy nad akwarium i czasu upłynie zanim zbiornik będzie taki jak bym chciał ale już nie jest źle i akwarium cieszy a nie tylko budzi nowe problemy jak kiedyś.

A tu zdjęcie całości strzelone od rączki więc nie do końca udane.

22c96574ab1e39b8gen.jpg

7fbdbb021b901ae6gen.jpg

Na tylnej ściance ruszyły glony więc odstawiam aminokwasy KZ i Jod oraz Potas


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego można było się spodziewać.... SPSowy las :) a skałka z grzybkami niemal naga.... choć zoaski śliczne a i rico widać, że ma się dobrze.

Od czasów jak widziałem baniak na żywo wiele się już zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba jakość zdjeć :)ŁaŁ !:)Widać ,że Ci zależy na akwarium..To kiedy w białym bedziesz to wpadniesz moje zobaczyć,początki,heh:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur bardzo mnie cieszą takie wpisy, zobacz moje początki było naprawdę marnie chociaż i teraz widzę dużo pracy przede mną i wody do przelania.

Jak będę w Białym (nie stetyt nie wiem kiedy) to chętnie cię odwiedzę i obejrzę zbiorniczek, a i u ciebie to nie takie początki zalałeś we wrześniu to powinno powoli załapywać.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pamieć..U mnie sporo jeszcze pracy:)..Jak bede widział sens wrzucenia zdjec to wrzuce ,ale jeszcze czekam ciągle:)..Tworzysz ten lasek sps widze..Najgorzej to wez i zrób dobre zdjecie dla akwarium.Wiem z doświadczenia już ,ze na żywo znaczenie lepiej akwaria wygladaja niż na zdjeciach,szczególnie u amatorów fotografii czyli np mnie :D.Czekam na nowe foty,rasuj baniaka : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja bez obszernych opisów bo mała Hania mi klawisze wyrywa z lapka.

Z pompą dozującą o wiele łatwiej się trzyma parametry obecne to

Kh 8

Mg 1440 zmniejszam

Ca 485 też zmniejszam

Jak widać nie byłem gołosłowny i odpaliłem szczepkarium w głównym uciełem kawałek caluastreii i mam zrobione z 8 szeczepek oraz kilka z SPSami niebawem do cięcia wpadnie euphylia i poprzyczepiam miękasy na sprzedaż i jak dobrze pójdzie to już w Styczniu zwierzaki trafią na targowisko a datki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na prochy do Ballinga oraz może dojdzie jakaś nowa świetlóweczka. Pozdrawiam

00fee915bb44b5e2gen.jpg

26aa3db41d016452gen.jpg

28e739379180d6b4gen.jpg

kolorek jak widać poprawiony w porównaniu z poprzednią stroną ze zdjęciami

b9924887d56d0c8bgen.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panie..... :clap:

zwierzyna rośnie na potęgę mam tylko jedno zastrzeżenie: fotki zdecydowanie nie oddają kolorów twojego baniaczka.\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy dalej używasz odpieniacza tunze?? Jak daje on sobie radę, głośny jest?? Może masz porównanie to AM Turboflotor 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRZĄC NA WYKONANIE AKWA TO CENA USŁUGI BARDZO DOBRA .. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku Tunze jest moim jedynym odpieniaczem nie licząc resuma jaki miałem co do głośności to ciężko powiedzieć kubek wystaje nad akwarium i głos się niesie dość mocno po salonie, przerobiłem dopływ powietrza bo zrobiłem oddzielny wężyk i jak zastosowałem najprostszy tłumik z kroplówki to siorbanie ustało jednak sama piana jak się tworzy daje echo w kubku może jak by był w szafce w sumpie to by był nie słyszalny jednak na dzień dzisiejszy słychac go i to nieźle lecz z tego co wiem jest to przyzwoity sprzęt w porównaniu do konkurencji, pamiętaj że każdy odpieniacz będzie słychać a szczególnie te wiszące lub jak mój wewnątrz zbiornikowy.

Tygrys dzięki za miłe słowa co do zdjęć to masz racje i niestety na dzień dzisiejszy nie umiem oddać do końca piękna zbiornika w fotografiach mimo to planuję na dniach małą sesję ze statywem może coś dłużej naświetle albo postaram się ująć piękno w samym niebieskim oświetleniu bo akurat mam niebieskie lampki choinkowe puszczone obok akwarium.

Z wykonania zbiornika jestem mega zadowolony, cenowo wyszło parę zł drożej od najtańszego jakie znalazłem w Polsce oczywiście robione na zamówienie ze szlifami a tu na dodatek jakość pod każdym względem akwarium ma chyba coś koło roku a nie ma żadnej ryski od piachu pod czyścikiem czy od żyletki ani nie mam żadnego balona w spoinie czy jakiegokolwiek uszczerbku a nie powiem mała Hania często uderzy głową w szybę lub jej 1.5 roczni znajomi powalą pięściami żeby rybki szybciej pływały.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długi weekend mija, więc czas zaprezentować wyniki foto-sesji z użyciem nowatorskiego oświetlenia baniaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zechciałbyś powrócić pamięcią do lipca :) i zerknąć na Twój post nr 55 zdjęcie 5?

nie pamiętam jaka jest nazwa tego korala (zielone środki i pomarańczowe paseczki) ale czy masz go jeszcze?


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zwierzak prosto od Tygrysa z baniaka napisał post nad twoim jest to Clavularia viridis papaja.

Co do zdjęć to niestety dużo odwiedzin znajomych a co za tym idzie odpadków szklanych w koszu dużo zaś w akwarium pożytku mało więc może coś zrobię w tygodniu jak złapię parę min i będzie mi się chciało bo jakiś leniwy się zrobiłem przez te święta i urlopy. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy Ty bądź @Tygrys macie go jeszcze? Bo jeśli tak to....

Edytowane przez maniecka (wyświetl historię edycji)

JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tygrys ma na bank ja z resztą też, tylko u mnie słabo rośnie bo mam niskie No3 i Po4.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek zawsze miał sterylny zbiornik co widać po SPSach. U mnie NO3 jest stale na akceptowalnym poziomie, więc mam papajowy gąszcz :animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety jak na razie zdjęcia w niebieskim świetle przerastają moje możliwości fotografowania i fluo albo nie widać albo zdjęcie jest ciemne, ale nad tym popracuję i może kiedyś, podejrzewam że łatwiej by było zrobić przy Actynicznej świetlówce której nie posiadam a szkoda.

Po wizycie Adama z Gołdapi którego pozdrawiam zniknęły wszystkie szczepki z pierwszego rzędu z mojej półeczki oraz część zwierzaków z baniaka więc zrobiło się troszkę miejsca na kolejne szczepki. Mam nadzieje że te które pojechały na Gołdap będą świetnie rosły i będą cieszyć oko Adama.

Czasem jak patrze to się wydaje że korale słabo rosną ale nim się obejrzałem skończył mi się zapas Baillinga więc dziś już zamawiam nowe sole. Poza tymi nowinkami życie w baniaku toczy się dalej rybki rosną szczególnie Salarias cały czas ma okrągły brzuch ale pływa za jedzeniem jak szalony.

A bym zapomniał kończy mi się sól i mam rozterkę czy zostać przy Red Sea Koral Pro czy może dla odmiany zmienić na coś innego np. Tunza wiem wiem jak jest dobra to po co zmieniać, ale jednak lubię coś namieszać żeby przełamać monotonię.

I się stało zmieniłem sól na Tunza pewnie pierwsza podmiana na niej dopiero w marcu bo na luty mam jeszcze w zapasie Red Sea.

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dwie przyssawki po 1zł każda i paskami je do pionowej części kratki.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam do tej pory lałem do akwarium sole od Ballinga rozpuszczone w stężonych roztworach lecz mi się skończyły kupiłem nowy zestaw Fauna Marin i rozmieszałem już jak w oryginale podanym przez Ballinga leje teraz po równo trzy roztwory Kh, Ca+Mg oraz Sól bez soli. Na efekty trzeba będzie troszkę poczekać bo to dopiero drugi tydzień lania ale już mogę powiedzieć że chyba niebieski kolorek jakby nabiera mocy. Poza tym to całkiem wygodny sposób leje po 35ml i parametry mi stoją w miejscu więc to chyba dawka pod mój baniak na ten moment, jedynie muszę zrobić korektę Ca bo niestety wcześniejszy płyn mi się skończył szybciej niż sole doszły i troszkę mi spadł ten parametr.

Kolejna sprawa to usystematyczniam karmienie teraz daję co drugi dzień ref perlsa na zmianę z aminokwasami KZ i Vitamizerem z tej samej firmy po jednej kropli każdego, oraz kostka lub dwie mrożonek dla rybek w dzień.

Jedyna zmiana to szczepek na półce bo wcześniejsze wszystkie poszły ale że zwierzyna nie stoi w miejscu to są już nowe jak się trochę podhodują to trafią na targowisko.

Niebawem wrzucę jakieś fotki bo dawno nie było a wszystko nabiera siły i kolorów.

Pozdrawiam z zimnego Augustowa -20w nocy :wine:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.